Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Sony: Zwolnienia w dzień ogłoszenia szczegółów PlayStation 5

Witold czwartek, 10 października 2019, 10:42 News

Nie dla każdego był to radosny dzień.

Przedwczoraj wszyscy fani Sony świętowali wysyp informacji na temat PlayStation 5. Oczywiście najważniejsza była dla nas przybliżona data premiery (końcówka 2020), ale z chęcią przygarnęliśmy też kolejne szczegóły dotyczące dysku SSD czy opis pada pełnego bajerów. We wtorek nie wszyscy mieli jednak tyle powodów do radości.

Jak donoszą źródła portalu VGC, w dzień ogłoszenia kolejnych wieści o nowej konsoli dyrektorzy amerykańskiego oddziału Sony przybyli do Londynu, aby poinformować o planowanej dalszej restrukturyzacji Sony Interactive Entertainment Europe. Oznacza to, że część pracowników niektórych działów (m.in. marketingu) straci posadę – wszyscy zaś mają przygotować się na ponowną rozmowę o pracę.

W tym samym czasie w Stanach również doszło do zwolnień w biurach odpowiedzialnych za PR i marketing. Jeden z pracowników w skasowanym już wpisie stwierdził, że firma nieprzypadkowo wybrała dzień ogłoszenia PS5 na takie działanie, chcąc w ten sposób je przykryć. Inny po prostu przyznał, że duża część zespołu (a może nawet cały?) straciła pracę.

Decyzje te są zapewne związane z trwającą już od miesięcy centralizacją w Sony, przejawiającą się m.in. coraz większą marginalizacją europejskiego oddziału. Pracownicy w rozmowie z VGC przyznawali, że doszło nawet do tego, iż nawet nie wiedzieli o planowanym ogłoszeniu szczegółów powstającej konsoli, aż do publikacji w Wired – i mowa tu nie tylko o ostatnim przypadku, ale także o tym sprzed kilku miesięcy. Zresztą podobno nawet kolejne State of Play były dla nich zaskoczeniem.Musimy się więc chyba pogodzić z większa zależnością SIEE od amerykańskiego oddziału Sony. Co to tak naprawdę będzie dla nas oznaczać, czas pokaże.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Więcej na temat: Sony,
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
czwartek, 10 października 2019, 18:51   nietrol
Z całą pewnością ci specjaliści nie będą mieli żadnych problemów ze znalezieniem następnego pracodawcy, więc nie ma się co rozczulać. Zatrudniani na czas trwania projektów, raczej się do tego przyzwyczaili.
czwartek, 10 października 2019, 14:16   Nezi23
Miejmy nadzieję że wykopali ludzi odpowiedzialnych za ostatnie cenzurowanie gier.

O autorze

Witold
Naczelny plotkarz cdaction.pl

Podobne newsy

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Nawet zepsuty zegar dwa razy na dobę pokazuje dobrą godzinę. Nawet 9kier raz na jakiś czas odpala mainstreamowe gry.

Komentarzy:
1

Całe lata już minęły od ostatniej naprawdę dobrej gry single player z uniwersum Gwiezdnych Wojen. Wygląda jednak na to, że znów się doczekaliśmy, a Fallen Order będzie jednym z ważniejszych tytułów tego roku. Przekonałem się o tym, przechodząc pokaźny jej fragment na specjalnym pokazie, jaki Electronic Arts zorganizowało w Los Angeles.

Komentarzy:
29

Myśl na dziś: W związku z obecnymi cenami warzyw wegetarianie wracają do jedzenia mięsa.

Komentarzy:
1

Twoja cotygodniowa dawka przekąsu.

Komentarzy:
10

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z