Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Guerrilla Games szuka pracowników „mających doświadczenie w tworzeniu otwartych światów”

Witold środa, 9 października 2019, 10:40 News
PS4

Nie byliśmy wcale zaskoczeni, gdyby chodziło o Horizon Zero Dawn 2.

Dwa lata temu holenderskie studio zaskoczyło cały świat: mimo że wcześniej kojarzyli się graczom przede wszystkim ze świetną FPS-ową serią Killzone, wypuścili na rynek grę z otwartym światem osadzoną w świecie, w którym ludzkość cofnęła się do plus minus neolitu, a świat opanowały dinozaurokształtne roboty. Horizon Zero Dawn z miejsca stało się hitem, zgarnęło górę nagród i przede wszystkim zdobyło serca graczy na całym świecie – do tego stopnia, że dla niejednego pozostaje najlepszą grą wydaną na PS4.

Nic dziwnego więc, iż sequel wydawał się tylko kwestią czasu... A mimo to wciąż nie doczekaliśmy się żadnej jego zapowiedzi. Rok (i jeden dzień) temu pisaliśmy o dołączeniu do zespołu dwóch twórców Rainbow Six Siege i poszukiwaniach specjalistów od „tworzenia kodu sieciowego”. Ostatnio na stronie studia pojawiła się zaś niemała garść nowych ofert o pracę. Wśród nich znajdziemy m.in. propozycje dla developerów Javy, programistów sztucznej inteligencji, projektantów gry itd. W wymaganiach znajdziemy też np. „stworzenie co najmniej jednego docenionego przez krytyków tytułu akcji z otwartym światem”, a sam termin „open world” przewija się w opisach kilku stanowisk. Firma poszukuje również animatora, który dołączy do The Living World Team, którego zadaniem jest „tchnięcie życia w nasze wioski, miasta, kultury i cywilizacje”.

Guerrilla Games z pewnością tworzy więc produkcję z otwartym światem i chyba wszyscy bylibyśmy zdumieni, gdyby nie chodziło o Horizon Zero Dawn. Patrząc po liczbie ogłoszeń, można dojść do wniosku, że przed studiem jeszcze nieco pracy – najpewniej w sam raz, żeby wyrobić się na przyszłoroczną premierę PlayStation 5.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
środa, 9 października 2019, 11:06   gamingman21
Po zapowiedziach pierwszej części byłem sceptycznie nastawiony co do HZD, bo co może być fajnego w strzelaniu z łuku do robo dinozaurów? Po zagraniu wsiąkłem. W drugiej części fajnie by było jak by trochę zmienili system walki w starciu z bliska.

O autorze

Witold
Naczelny plotkarz cdaction.pl

Podobne newsy

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Tym razem polecamy wszystko to, co nie wiąże się bezpośrednio z graniem. A może wy podrzucicie coś dla nas?

Komentarzy:
7

Kwiecień to miesiąc urodzinowy CD-Action, postanowiliśmy sięgnąć więc do początków magazynu i ze szczególną uwagą przyjrzeć się zamieszczanym w nim reklamom. Na pierwszy ogień idą roczniki 1996 i 1997 – przygotowaliśmy kilkadziesiąt zdjęć, które przypominają dawne, prostsze czasy. 

Komentarzy:
20

Myśl na dziś: Jeśli twoje życie staje się trudniejsze, może to być znak, że właśnie awansowałeś na kolejny poziom.

Komentarzy:
2

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z