Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

PlayStation 4: Sony wyłącza integrację konsoli z Facebookiem

Witold wtorek, 8 października 2019, 11:44 News

Jednocześnie przedstawiciele portalu społecznościowego utrzymują, że to tylko czasowe rozwiązanie.

Mimo że poczciwa „czwórka” powoli zbliża się do swojego końca (no dobra, zapewne w najlepsze żyć będzie nawet parę lat po premierze PS5, ale wiecie, o co chodzi), przed nią jeszcze sporo ważnych wydarzeń. Dopiero co zaczął działać w końcu na niej pełny cross-play, a niedługo doczekamy się premier potencjalnie jednych z najlepszych gier w jej historii: m.in. Death Stranding, The Last of Us Part II czy Cyberpunka 2077 (nie wspominając już o remake'u Final Fantasy VII).

Chociaż więc PS4 z każdym miesiącem zyskuje, to tym razem konsoli przyszło coś stracić. Sony ogłosiło, że od wczoraj jej urządzenie nie wspiera już integracji z Facebookiem. Nie możemy więc w łatwy sposób dzielić się już screenami z gry czy osiągnięciami, a także wyszukiwać znajomych na PSN-ie. Przy okazji zniknęły też profilowe zdjęcia pobrane z tego portalu społecznościowego, więc jeżeli takiego używaliście, warto wybrać nowe.

I jeżeli strona Sony pisze po prostu o usunięciu integracji, to przedstawiciele Facebooka w oświadczeniu przesłanym Kotaku zaznaczają, że jest to rozwiązanie tymczasowe.

Współpracujemy z Sony w celu sfinalizowania zaktualizowanej umowy mającej na celu poprawę integracji Facebooka na PlayStation. W trakcie tych dyskusji funkcje Facebooka nie będą dostępne na PlayStation 4. Mamy nadzieję przywrócić je, gdy tylko nasze zespoły osiągną porozumienie.

W lipcu Facebook ogłosił, że „natychmiast” kończy w tym zakresie współpracę z Sony i Microsoftem (a to z powodu ówczesnych problemów portalu związanych z udostępnianiem danych użytkowników zewnętrznym firmom). Widać, że trochę to zajęło, ale jak widać po powyższej wypowiedzi, jest nadzieja na powrót tej funkcji. Pytanie tylko, ilu z nas z niej korzysta.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Więcej na temat: PlayStation 4, Facebook,
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
wtorek, 8 października 2019, 11:55   tommy50
Facebook w chytrosci, chciwości i handlowaniu danych przegial pałe na tyle, ze wkurzyl i na chciwa i chtra korporacje jaka jest Sony?
To musieli nieźle przegiąć.Nie mniej to dobra wiadomość, im mniej na swiecie firm takich jak fecebook tym lepiej. Najlepiej jakby ten portal zamkneli i wszystkie mu podobne. Ludzie by wrocili do zawiazywania prawdziwych relacji i znajomości na czym by skorzystal caly swiat.
A do kontaktów biznesowych sa telefony, Skype czy maile.

O autorze

Witold
Naczelny plotkarz cdaction.pl

Podobne newsy

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Ciekawostka: w XVII wieku bobry uważane były za potrawę postną. Z kolei w Innsmouth...

Komentarzy:
3

Którą wybierzesz? Pieśń o przygodzie, wolności i historii, pieśń o zdegenerowanych bandytach na Dziwnym Zachodzie, a może pieśń o niedającej się opisać grozie?

Komentarzy:
5

Popularnemu Pac-Manowi stuka właśnie 40 lat. Takiej rocznicy nie możemy zignorować. Ale, że na jego temat pisałem dość obszernie ze 2 lata temu (CDA 02/2018), dziś tylko w telegraficznym skrócie przypomnę najważniejsze informacje na jego temat.

Komentarzy:
2

Machamy biało-czerwoną flagą i gramy na baczność, pożerając ogórki kiszone, bo w tworzeniu każdej z tych gier brali udział Polacy. 

Komentarzy:
1

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z