Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

PlayStation 4: Beta funkcji cross-play zakończona, opcja jest już dostępna dla wszystkich twórców

Witold czwartek, 3 października 2019, 13:22 News

W takiego PUBG-a razem mogą już grać posiadacze Xboksów One i PS4. 

Kwestia wspólnego grania użytkowników różnych platform już od jakiegoś czasu była podnoszona coraz częściej. Microsoft wprowadził taką opcję już dobrych kilka lat temu, jednak Sony przez długi czas uparcie stało na stanowisku, że cross-play nie jest tym, czego oczekują fani firmy. W końcu jednak rok temu Fortnite stał się pierwszym tytułem, w którym mieliśmy możliwość mierzenia się z osobami ze wszystkich możliwych urządzeń. Od tamtej pory również kolejne gry wzbogaciły się o taką funkcję (m.in. Rocket League), jednak każdorazowo decydowało o tym samo Sony, tłumacząc to trwającymi testami beta funkcji.

Okazuje się, że zakończyły się one tyle niespodziewanie, co skromnie. Gdyby nie wywiad Jima Ryana dla Wired, moglibyśmy się o tym nie dowiedzieć jeszcze przez jakiś czas. Prezes Sony powiedział w nim, że usługa jest już dostępna i PlayStation 4 wspiera cross-play „dla każdego tytułu przygotowanego do tego przez twórców”. Wciąż jednak czekamy na oficjalne ogłoszenie w tej sprawie.

Jednocześnie gracze starego, dobrego PUBG-a otrzymali już teraz możliwość wspólnego grania niezależnie od platformy – pod warunkiem, że będzie to PS4 lub Xbox One, ponieważ pecetowcy jak na razie muszą obejść się smakiem. Dodatkowo z kumplem bądź kumpelą z innej konsoli nie wskoczymy do rozgrywki w ramach jednej drużyny, ponieważ gra nie wspiera (jeszcze) funkcji cross-party.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Więcej na temat: PlayStation 4,
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
Nikt jeszcze tego nie skomentował.

O autorze

Witold
Naczelny plotkarz cdaction.pl

Podobne newsy

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Przeglądając redakcyjne archiwa odnaleźliśmy sporządzoną w kwietniu 1996 roku recenzję pierwszego numeru naszego pisma. Prezentujemy ją poniżej, wraz z oryginalnymi komentarzami, jakie do niej nadesłano.

Komentarzy:
0

To edycja izolacyjno-urodzinowa – wszak pierwszy numer CDA pojawił się w kioskach w kwietniu 1996 roku. Z tej okazji redaktorzy wspominają swoje pierwsze spotkanie z CD-Action i czekaja na wasze historie.

Komentarzy:
25

Z racji, że chcemy, byście wiedzieli, co u nas słychać (czasem nawet o to zapytacie w prywatnej wiadomości) i zwyczajnie lubimy sobie pogadać, postanowiliśmy codziennie publikować redakcyjnego gamewalkera. Będziemy opowiadać, dyskutować i co tylko nam jeszcze przyjdzie do głowy. 

Komentarzy:
14

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z