Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

World of Warcraft Classic: „Policja aresztowała podejrzanego o ostatnie ataki DDoS”

Witold piątek, 20 września 2019, 8:33 News
pc

Jeśli się uda, to jest jeszcze sprawiedliwość na świecie.

Start klasycznego WoWa nie należał do najłatwiejszych. Mimo że z pewnością udany, jeżeli mówimy o liczbie chętnych do gry, to nieco gorzej wyglądało w kwestii dostępu do samej zabawy. Ci, którzy myśleli, że pierwsza noc była czymś wyjątkowym, musieli się poważnie zdziwić tym, co się działo w następnych dniach. Kolejki sięgające nawet 15 godzin były w pierwszym tygodniu czymś normalnym, a nawet dzisiaj, prawie miesiąc po premierze, na takim Shazzrah trzeba odstać ok. sześćdziesięciu minut (tzn. w najgorszym momencie).

Jeżeli tego było mało, to dodatkowo na początku września serwery Blizzarda zaczęły nagle ulegać przeciążeniu i w konsekwencji padać z nie do końca zrozumiałych przyczyn. Szybko okazało się, że winny tego stanu rzeczy jest atak DDoS – zarówno na serwery europejskie, jak i amerykańskie. Sytuacja została w pełni opanowana po dwóch dniach, ale przez ten czas wielu graczy miało problemy z zalogowaniem się lub okazjonalnymi wyrzuceniami z gry. Firma poinformowała teraz, że sprawiedliwość została już wymierzona.

Cześć wszystkim. Chcieliśmy powrócić do tego tematu i jakoś go zwieńczyć. Jak zawsze, naszym najwyższym priorytetem jest rozwiązywanie wszelkich problemów, które uniemożliwiają graczom płynną rozgrywkę.
Natychmiast po rozpoczęciu ataków Distributed Denial of Service przeciwko naszej usłudze i grom zespół bezpieczeństwa Blizzard pracował przez całą dobę z lokalnymi i międzynarodowymi organami ścigania, aby znaleźć źródło DDoS. Zostaliśmy poinformowani, że w ciągu kilku dni władze były w stanie skutecznie zidentyfikować i aresztować podejrzanego.
Dziękujemy za cierpliwość i wyrozumiałość.

Jest to bardzo dobra wiadomość – przede wszystkim skierowana do wszystkich innych dowcipnisiów chcących spróbować czegoś podobnego w przyszłości. A warto wspomnieć, że ataki DDoS to ostatnio spory problemy – na ich celu znalazła się m.in. Wikipedia czy serwery Rainbow Six Siege.

Pierwotnie „nieco” się pomyliłem, pisząc, że sprawca zostanie dopiero złapany. Błąd poprawiony.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
piątek, 20 września 2019, 22:40   lordshaitis
Nie wiem czy będzie miał czas na rozmyślanie w tej kolejce, raczej będzie zajęty ćwiczeniem zwieraczy żeby mu współwięźniowie nie przypuścili ataku od d*** strony :D
piątek, 20 września 2019, 13:52   Tirpitz1941
Heh, trzeba serio być debilem. Miłej odsiadki życzę i długu którego nie spłaci do końca życia. Dla 5min zabawy w internetowego trolla. Pewnie będzie o tym rozmyślać w kolejce pod prysznic w bloku więziennym, na pewno było warto.

O autorze

Witold
Naczelny plotkarz cdaction.pl

Podobne newsy

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

W tym roku World of Tanks, niezwykle popularna gra free-to-play online, obchodzi swoje 10. urodziny. Świętowanie trwa już dobre pół roku i powoli zbliża się do końca, jednak wciąż jest czas, by... zgarnąć kilka prezentów!

Komentarzy:
11

Mitologia grecka, legendy arturiańskie i płaska Ziemia.

Komentarzy:
4

Z udostępnionych gier ograłam tylko osiem, bo na więcej nie miałam czasu, ale znalazły się wśród nich perełki. W dodatku pełne wersje wszystkich poniższych gier zadebiutują jeszcze w tym roku, a dema nadal możesz pobrać ze Steama!

Komentarzy:
0

Jeśli wybierasz się w podróż, niech będzie to podróż długa.

Komentarzy:
1

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z