Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

World of Warcraft Classic: Serwery gry ofiarą DDoS-owych ataków

Witold poniedziałek, 9 września 2019, 9:05 News
pc

Chcieliście w końcu pograć? Niedoczekanie.

Powrót do czasów Vanilli okazał się dla 15-letniej już gry ogromnym sukcesem – i chyba nikt nie spodziewał się, że będzie inaczej. No, oprócz samego Blizzarda, który przed premierą otwierał nowe serwery niezwykle zachowawczo (spodziewając się masowego odpływu użytkowników po jakimś czasie), a po starcie Classica, kiedy to staliśmy w nawet kilkunastogodzinnych kolejkach, zaczął stawiać je dziesiątkami. Sytuacja po prawie dwóch tygodniach od premiery nie jest jeszcze w pełni unormowana (w godzinach szczytu trzeba odczekać na swoją kolej ok. 2h), ale widać już znaczącą jej poprawę, w czym w jakimś stopniu pomogły darmowe transfery postaci z najbardziej zatłoczonych realmów.

Komuś widocznie nie było to jednak w smak. W sobotę wieczorem europejskie i amerykańskie serwery WoWa momentalnie zostały przeciążone, co doprowadziło do wyrzucenia z gry tysięcy osób i poważnych utrudnień dla wszystkich pozostałych (w wielu miejscach również strona firmy nie była dostępna). Po kilku godzinach Blizzard ogłosił, że przyczyną takiego stanu rzeczy są ataki DDOS* na infrastrukturę dostawców usług internetowych.

Problemy trwały prawie do niedzielnego poranka, a dzień później sytuacja powtórzyła się – chociaż tym razem tylko w Ameryce. Warto przypomnieć, że w piątek wieczorem doszło również do DDoS-owego ataku na serwery Wikipedii, przez co internetowa encyklopedia nie była przez kilka godzin dostępna w wielu miejscach na Ziemi.

*W skrócie: zalew serwera wieloma ponawianymi zapytaniami z różnych źródeł w krótkim czasie.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
poniedziałek, 9 września 2019, 19:55   deanambrose
Nah, jednak wolę dziewczyny.

O autorze

Witold
Naczelny plotkarz cdaction.pl

Podobne newsy

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Całe lata już minęły od ostatniej naprawdę dobrej gry single player z uniwersum Gwiezdnych Wojen. Wygląda jednak na to, że znów się doczekaliśmy, a Fallen Order będzie jednym z ważniejszych tytułów tego roku. Przekonałem się o tym, przechodząc pokaźny jej fragment na specjalnym pokazie, jaki Electronic Arts zorganizowało w Los Angeles.

Komentarzy:
23

Myśl na dziś: W związku z obecnymi cenami warzyw wegetarianie wracają do jedzenia mięsa.

Komentarzy:
1

Twoja cotygodniowa dawka przekąsu.

Komentarzy:
10

Myśl na dziś: Lepiej późno niż wcale!

Komentarzy:
4

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z