Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

World of Warcraft Classic: Serwery gry ofiarą DDoS-owych ataków

Witold poniedziałek, 9 września 2019, 9:05 News
pc

Chcieliście w końcu pograć? Niedoczekanie.

Powrót do czasów Vanilli okazał się dla 15-letniej już gry ogromnym sukcesem – i chyba nikt nie spodziewał się, że będzie inaczej. No, oprócz samego Blizzarda, który przed premierą otwierał nowe serwery niezwykle zachowawczo (spodziewając się masowego odpływu użytkowników po jakimś czasie), a po starcie Classica, kiedy to staliśmy w nawet kilkunastogodzinnych kolejkach, zaczął stawiać je dziesiątkami. Sytuacja po prawie dwóch tygodniach od premiery nie jest jeszcze w pełni unormowana (w godzinach szczytu trzeba odczekać na swoją kolej ok. 2h), ale widać już znaczącą jej poprawę, w czym w jakimś stopniu pomogły darmowe transfery postaci z najbardziej zatłoczonych realmów.

Komuś widocznie nie było to jednak w smak. W sobotę wieczorem europejskie i amerykańskie serwery WoWa momentalnie zostały przeciążone, co doprowadziło do wyrzucenia z gry tysięcy osób i poważnych utrudnień dla wszystkich pozostałych (w wielu miejscach również strona firmy nie była dostępna). Po kilku godzinach Blizzard ogłosił, że przyczyną takiego stanu rzeczy są ataki DDOS* na infrastrukturę dostawców usług internetowych.

Problemy trwały prawie do niedzielnego poranka, a dzień później sytuacja powtórzyła się – chociaż tym razem tylko w Ameryce. Warto przypomnieć, że w piątek wieczorem doszło również do DDoS-owego ataku na serwery Wikipedii, przez co internetowa encyklopedia nie była przez kilka godzin dostępna w wielu miejscach na Ziemi.

*W skrócie: zalew serwera wieloma ponawianymi zapytaniami z różnych źródeł w krótkim czasie.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
poniedziałek, 9 września 2019, 19:55   deanambrose
Nah, jednak wolę dziewczyny.

O autorze

Witold
Naczelny plotkarz cdaction.pl

Podobne newsy

Książka „World of Warcraft: Malfurion” – wygraj jeden z 6 egzemplarzy

News
dzisiaj

ksiazka-world-of-warcraft-malfurion--wygraj-jeden-z-6-egzemplarzy Wczoraj informowaliśmy, że do księgarni trafiła nowa powieść ze świata World of Warcraft. Dziś stajecie przed szansą wygrania jednego z sześciu egzemplarzy.

Komentarzy:
6

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

O grach będących interaktywnymi komiksami słyszymy już od dawna, do tej pory rzadko jednak traktowano ten pomysł tak dosłownie, jak w produkcji Atomic Wolf.

Komentarzy:
1

Twoja cotygodniowa dawka przekąsu.

Komentarzy:
1

Kilka dni temu wybrałam się do Londynu na zamknięty pokaz Ori and the Will of the Wisps. Nie mogłam się już doczekać, aż będę Wam mogła zdradzić, czym sequel różni się od Ori and the Blind Forest, ale w końcu mi wolno!

Komentarzy:
3

Na liście na ten tydzień miałam łącznie aż sześć gier. Ostatecznie wybrałam tylko te, które ukończyłam – tym razem prezentuję zestaw tylko dla pecetowców.

Komentarzy:
2

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z