Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Google Stadia: Zapisy gry przeniesiemy z innych platform na streamingową usługę

Witold wtorek, 10 września 2019, 15:14 News

Oprócz tego na Stadii ogramy wersje trial różnych tytułów czy zainstalujemy do nich mody.

Premiera usługi streamingowej od Google w końcówce 2019 może być jednym z ważniejszych wydarzeń w naszej branży od dawna. Może, ale nie musi, bo chociaż niektórzy developerzy są entuzjastycznie nastawieni do Stadii, to sami gracze zachowują ciut większy sceptycyzm. Oczywiście miło zobaczyć parę nowych zwiastunów, jednak w żaden sposób nie łagodzi to naszych obaw co do samego jej działania.

Nie pomaga też fakt, że tak naprawdę nie wiemy również za dużo o funkcjach, które zaoferuje nam usługa. Czy będą listy życzeń? A kontrola rodzicielska? Google jest chyba świadome, że użytkownicy powinni usłyszeć o takich rzeczach jeszcze przed premierą i stara się odpowiadać przynajmniej na część pytań. Wiceprezes Google i szef Stadii, John Justice, wziął więc udział w podcaście poświęconym właśnie tej usłudze i odpowiadał na pytania widzów.

Dowiedzieliśmy się więc, że na premierę Stadia nie będzie posiadała opcji dzielenia się grami w ramach rodziny, ale takowa ma trafić do usługi wczesnym 2020. Nie doczekamy się także debiutu modów wraz z jej startem – zresztą ich obecność będzie zależeć w dużej mierze od samych developerów. Po jakimś czasie gracze otrzymają również możliwość testowania zarówno produkcji na Stadii, jak i jej samej w ramach wersji trial.

Justice mówił również sporo o cross-progresu, czyli przenoszenie stanu gry między różnymi platformami.

Staramy się wprowadzać ją w każdym jednym tytule, który trafi na Stadię. To jest coś, co dla nas jest kluczowym elementem następnej generacji. Staramy się doprowadzić do tego, ze następna generacja będzie opierać się na otwartości, możliwości grania w grupie znajomych, pozbyciu się tych ogrodzonych ogrodów i możności zachowania postępu, gdziekolwiek jesteś. W naprawdę dużej grze, powiedzmy Skyrimie,wyobraź sobie, że jest na Stadii – w takie produkcje grasz prawie jak by to był twój styl życia. […] Niezależnie od tego, czy to gra singlowa, czy multiplayerowa – chcesz zachować swój postęp. Staramy się uzyskać to wszędzie. Nie każda platforma growa jest przy tym z nami w całości na pokładzie – niektóre z nich są tylko przy jednych tytułach, a przy innych już nie. Staramy się więc ich przekonać, pracujemy z developerami i próbujemy przepchnąć w to miejsce resztę platform do gier.

Dodał także, że aktywnie starają się przekonywać twórców do cross-progresu.

Naciskamy na nich bardzo poważnie, ale [niektórzy] mają naprawdę dobre powody, żeby tego nie robić. Słuchamy ich obaw i rozmawiamy z nimi na ten temat, ale jest to coś, co domyślnie chcemy mieć w każdej grze – jak na razie developerzy są całkiem na to otwarci i się tym interesują.

Mówił też, że punktem zapalnym są raczej produkcje wieloosobowe, ponieważ na niektórych platformach łatwiej jest oszukiwać niż na innych.

Justice podsumował cały temat zgrabnym sloganem:

Ogólnie celujemy w cross-play, cross-progres i cross-wszystko.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Więcej na temat: Google Stadia,
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
środa, 11 września 2019, 5:25   Krax
Platforma ciekawostka puki daje moc jaką relatywnie każdy z nas posiada. Dopóki Google nie fundnie jakiegoś tytułu który graficznie odbiega wyraźnie od konkurencji i będzie tak zwaną porażką optymalizacyjną, to cały projekt jest niczym więcej niż ciekawostką. Google potrzebują gry tak wymagającej że szary Kowalski musiałby zmienić pieca na top end żeby mieć minimum, a oni powinni dostarczyć mocy na 4k ultra... I tylko to uzasadnia przeniesieni się do sieci
wtorek, 10 września 2019, 19:24   mad00mat
Dobrze to teraz proszę niech mnie przekonają na przesiadkę z blaszaka. Jedyny argument to full hd w 60 klatkach. Tyle, że do tego jest potrzebne szybkie łącze i najlepiej serwery gdzieś niedaleko. Bo cenami to raczej nic nie zdziałają bo gry podobnie wyceniają, a do tego, tak jak na Steam, nie kupuje się gry tylko prawo do używania. Jak "konsola" będzie kosztowała 200 zł plus gry po 160 wtedy można pomyśleć. Tak to tylko strata czasu.
wtorek, 10 września 2019, 15:40   PeterL
Również jestem ciekawy. Jutro startują testy usługi od EA które będę testował.
wtorek, 10 września 2019, 15:33   tommy50
Z tego co wiem, wPolsce nie ma fizycznych serwerow Googla, wiec... zakladam, ze usługa działać nie będzie bez jakiś fikołków jakie robi sis z PS Now.
Ale bede śledził tą technologię, bo jest to ciekawe i ekologiczne (cala moc obliczeniowa w jednym miejscuz ktore moze byc zasilona z energii odnawialnej) zamist tysiecy komputerow i konsol pozerajacych miliony War rozproszone i zasilone z pradu z węgla.

O autorze

Witold
Naczelny plotkarz cdaction.pl

Podobne newsy

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Na liście na ten tydzień miałam łącznie aż sześć gier. Ostatecznie wybrałam tylko te, które ukończyłam – tym razem prezentuję zestaw tylko dla pecetowców.

Komentarzy:
2

W cyklu Retro Action sięgamy do archiwów i sprawdzamy, co pisaliśmy o przeróżnych grach w przeszłości. Tym razem, z okazji 5. urodzin Dying Light, przypominamy recenzję, która ukazała się na łamach naszego czasopisma.

Komentarzy:
12

Myśl na dziś: Dostałem w prezencie kubek z Van Goghem. Po tygodniu odpadło mu uszko.

Komentarzy:
3

TripWire nie stara się za wszelką cenę stworzyć realistycznego symulatora. Zamiast tego stawia na niczym nieskrępowaną zabawę w rekiniego króla mórz – wciąż nieoszlifowaną na brzegach, ale i tak dającą sporo frajdy.

Komentarzy:
0

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z