Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Insomniac Games kupione przez Sony

Witold poniedziałek, 19 sierpnia 2019, 22:33 News

Patrząc, jak ścisła była przez lata ich współpraca, nie jesteśmy specjalnie zaskoczeni.

Twócy Spider-Mana, oryginalnych Spyro, kolejnych Resistance'ów, Ratchetów & Clanków i Sunset Overdrive (a także paru innych rzeczy)...

...zostali kupieni przez Sony. Japoński gigant ogłosił tę informację w czasie trwania Gamescomowej konferencji. Trzeba przyznać, że dla firmy jest to świetna inwestycja – ostatnia gra studia (Spider-Man), mimo że ostatecznie przegrywała w różnych podsumowaniach roku ze świetnym God of Warem, dla wielu pozostaje najlepszym sandboksem, w jakiego w życiu grali. Nie zdziwiłbym się, gdyby okazało się, że wielu z was było przekonanych o tym, iż Insomniac już wcześniej należało do producenta PlayStation. W końcu od 1996 do 2012 tworzyli gry tylko i wyłącznie na kolejne konsole Sony, a ich krótki romans z Microsoftem w postaci Sunset Overdrive raczej nie skończył się przesadnie pomyślnie (chociaż tytuł zebrał przyzwoite oceny).

To teraz pozostaje nam czekać na zapowiedź Spider-Mana 2 lub zupełnie nowego Spyro.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Więcej na temat: Insomniac Games,
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
wtorek, 20 sierpnia 2019, 20:39   Xellar
@keksxd,
Spajdi to zacny kordiał, ale GoW to kordiał jest zacniejszy ;)
Oczywiście to kwestia preferencji i upodobań.
wtorek, 20 sierpnia 2019, 20:00   keksxd
Niby to dobra wiadomość bo oznacza chyba kontynuacje spajdiego (znacznie lepszej w mojej opinii gry niż ten przechwalany GOW), ale z drugiej strony to chyba oznacza brak szans na Sunset Overdive 2 - chyba równie dobrej gry jak Spajdi, a już na pewno bardziej oryginalnej
wtorek, 20 sierpnia 2019, 18:01   Tubaraon
@Scouser Steam czy battle .net
wtorek, 20 sierpnia 2019, 17:31   Scouser
@Tubaraon - gdzie i kto nie wykłada według Ciebie kasy jak mają exy? Oczywiście, że wykładają kasę, dlatego te exy mogą być dopracowane od początku do końca :) Epic za to wykłada kasę tylko gdy widzi, że mu się opłaca i dana gra jest na ukończeniu.
wtorek, 20 sierpnia 2019, 17:05   Tubaraon
@Scouser Jak już wspomniałem istnieje epic mega grants oraz bardzo prawdopodobne, że wyłożyli kasę na stalkera 2. Tak wiem, że szukają takich gier ale czy to źle? Przecież nikogo nie zmuszają do wyłączności. Poza tym są to jedynie czasowo ekskluzywne produkcje. Jedynie zwracam uwagę na to, że inne platformy też mają gry ekskluzywne i też nie wyłożyli na nie kasy.
wtorek, 20 sierpnia 2019, 16:13   pablo0307
@Scouser No właśnie to rozegrali potwornie źle i głupio, skomentowali że już kasy od ludzi nie potrzebują, porażka z ich strony.
wtorek, 20 sierpnia 2019, 16:09   pablo0307
@Tubaraon Ekskluzywność u sony ma przełożenie na jakość gier chociaż, gdyby tak było na epiku można by znieść ten kolejny launcher ale niestety tak to nie działa.
wtorek, 20 sierpnia 2019, 15:33   Scouser
Tubaraon - czytaj ze zrozumieniem, Scorpixowi chodziło o to, że żaden projekt nie dostał od Epica kasy na start tylko kiedy już gra była w toku produkcji (np. pół roku od premiery).
Epic szuka projektów popularnych, prawie gotowych, z zamówieniami przedpremierowymi, nie wyda kasy na żadnego no-name bez pewności sukcesu.pablo0307 - szkoda tylko, że ooblets dostawało kasę od początku produkcji na patronie, a gdy przyszła kasa od Epica mogło spokojnie wypiąć się na zbiórkowiczów :) Ładny gest co nie?
wtorek, 20 sierpnia 2019, 14:54   Tubaraon
@Scorpix Mają te swoje epic mega grants i zdaje się, że Stalker 2 dostał kasę od epica. Uwierz mi jeśli epic kupiłoby jakieś w miarę znane studio to byłby krzyk. Inne platformy pc też mają swoje gry ekskluzywne, których produkcja nie była przez nie finansowana a decyzja też należało do wydawcy. Rozumiem, że może to trochę irytować, że chwile przed premierą wydawca zmienia decyzje ale bez przesady, to nie wpływa na grę a na ewentualną następną część. I to dalej jest pc bez dodatkowych kosztów.
wtorek, 20 sierpnia 2019, 14:25   Xellar
Scorpix,
No i dzięki zaangażowaniu od początku do końca procesu produkcyjnego, Sony może monitorować i korygować na bieżąco ewentualne niedociągnięcia i niedoróbki, dlatego gry na wyłączność od ekip zrzeszonych pod skrzydłami Sony zazwyczaj prezentują taką wysoką jakość. Na PS gram tylko w exclusivy, do reszty mam PC. Jestem zachwycony poziomem wykonania gier na plejaka.

O autorze

Witold
Naczelny plotkarz cdaction.pl

Podobne newsy

Insomniac Games: Wiemy, za ile Sony zakupiło studio – nie jest to mała suma

News
wtorek, 11 lutego 2020

insomniac-games-wiemy-za-ile-sony-zakupilo-studio--nie-jest-to-mala-suma Oj, lepiej, żeby Spider-Man 2 sprzedał się dobrze.

Komentarzy:
6

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

W końcu docieramy do roku 2000. Nie sprawiło to, że nasza wędrówka jest mniej szalona.

Komentarzy:
14

Recenzję mógłbym równie dobrze napisać bez odpalania gry. Zapewne już domyślacie się, co to oznacza...

Komentarzy:
14

Zanim rzucimy
naszą wewnętrzną bestię 
w wir nadprzestrzeni.

Komentarzy:
5

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z