Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Gry Microsoftu na innych platformach? „Tak, jeśli będzie w tym sens”

Wokulski poniedziałek, 12 sierpnia 2019, 11:02 News

Jedynie sztandarowe produkcje AAA mają szlaban na wychodzenie z domu.

Słowa pochodzą od samego prezesa Game Studios. Matt Booty zapytany w wywiadzie z redakcją Game Informera „co, gdyby jedno z Twoich studiów chciało stworzyć grę multiplatformową?” odpowiedział następująco:

Myślę, że moglibyśmy na to pozwolić. Wydaje mi się że pytanie, które byśmy sobie zadali, byłoby mniej zerojedynkowe niż „czy to powinno wyjść na Switcha? Czy to powinno wyjść na PlayStation?” i bardziej przypominałoby „czy to ma sens dla franczyzy?”. Innymi słowy, czy to typ gry która zyska dzięki efektowi sieci wynikającemu z bycia na różnych platformach?

Następnie przywołał Minecrafta jako przykład i zapewnił, że firma „nigdy nie próbowałaby zabierać graczom czegoś, co już istnieje na innych platformach” oraz zauważył, że nawet po przejęciu Mojangu przez Microsoft do puli dołączyły kolejne (na przykład wyprodukowano wersję na Nintendo Switch).

Przy czym, rzecz jasna, zamierzamy utrzymywać nasze duże franczyzy – jak Forzę, Halo i Sea of Thieves – ponieważ te gry są zaprojektowane od zera aby rozwinąć swe skrzydła na Xboksie. I wydaje mi się, że tak już zostanie.

Jak widać, Microsoft nie przestaje zaskakiwać nieszablonowym myśleniem. Od momentu premiery Xboksa One obserwujemy coraz śmielsze i śmielsze poczynania firmy, począwszy od dzielenia gier na wyłączność z komputerami PC a skończywszy na domniemanej sztamie z Nintendo. Do tego jeden z prezesów stwierdził ostatnio wprost, że "exclusive'y Xboksa nie były w ostatnim czasie najlepsze".

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Więcej na temat: Microsoft, Xbox One, Xbox One X, Xbox Series X/S,
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
poniedziałek, 12 sierpnia 2019, 19:43   kajtji
W sumie widzę pewien sens, aby Microsoft wydawał swoje gry na wszystko, poza PS4. Jakby nie patrzeć, to PC i Xbox są ich, Switch to raczej konsola przenośna niekoniecznie dla tej samej grupy odbiorców, a jedynie Sony oferuje konkurencyjną platformę stacjonarną.
Chyba, że mają tu namyśli serie gier, które od zawsze wychodziły na kilka platform, a oni je wykupili. Jak na razie zaczynam bardziej szanować Microsoft niż Sony, bo przynajmniej w ich gry mogę zagrać, oby tylko naprawdę zaczęli wydawać coś dobrego
poniedziałek, 12 sierpnia 2019, 12:12   Kuba3003
Dzielenie na wyłączność z PC, to akurat mądra decyzja, bo obie platformy są ich. Może lekko ryzykują spadek sprzedaży konsol, ale zarabiają właśnie na tych, którzy konsoli nie kupią.
poniedziałek, 12 sierpnia 2019, 12:01   dante14
Taki Cuphead, mógłby wyjść na PS

O autorze

Wokulski

Podobne newsy

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

…mamusia ubiła tylko dlatego, że zaciął się na ścianie budynku.

Komentarzy:
6

Ja też nie wiedziałam aż do piątku, a teraz dzielę się tą wiedzą z Tobą.

Komentarzy:
8

…i tracę punkt poczytalności.

Komentarzy:
3

Głuchowski to przede wszystkim ojciec Uniwersum Metro 2033 – powieści z tego cyklu zapewniły mu popularność i dały początek świetnej serii gier. Autor parę razy już jednak udowodnił, że potrafi uciec od klaustrofobicznych klimatów. Tym razem jest podobnie – ale też nie do końca. Bo klimat postapo można wyciskać z każdej ze stron.

Komentarzy:
8

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z