Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Phoenix Point: Nowa gra twórcy klasycznego X-COM-a zalicza kolejną obsuwę

Cursian wtorek, 30 lipca 2019, 11:06 News

„Chcemy, by Phoenix Point było jedną z waszych ulubionych gier, więc potrzebujemy czasu”.

Julian Gollop, autor klasycznych odsłon serii X-COM, obiecywał niegdyś, że w jego najnowszą grę pogramy jeszcze w zeszłym roku. Wówczas tytuł zaliczył jednak pierwszą obsuwę i przełożono go na czerwiec 2019. Kilka miesięcy przed terminem wybuchło zamieszenie związane z czasową ekskluzywnością dla Epic Games Store. Niedługo później wyszło na jaw, że umowa podpisana z firmą Sweeney’a nie przeszkodzi grze zameldować się na liście tytułów dostępnych w ramach Xbox Game Pass. Miało to nastąpić w dzień premiery, którą w międzyczasie przesunięto ponownie – tym razem na wrzesień.

„Miało”, bo historia o Phoenix Point zafundowała nam właśnie kolejny twist. Mutanty ustawią się do odstrzału dopiero w grudniu, przy czym nie sprecyzowano, kiedy konkretnie. Jak to zwykle w tego typu przypadkach bywa, oficjalnym powodem jest chęć pełniejszego dopracowania tytułu i upewnienia się, że po premierze nic nie uprzykrzy nam już zabawy. Twórcy uderzyli się też w piersi i zapewnili, że doskonale wiedzą, że nie jest to pierwsza obsuwa i zdecydowanie nie są z tego powodu zadowoleni, ale mimo to uważają, że kolejne opóźnienie jest lepsze niż wydanie Phoenix Point w niekompletnym stanie.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
środa, 31 lipca 2019, 23:12   DETHKARZ
„Chcemy, by Phoenix Point było jedną z waszych ulubionych gier, więc potrzebujemy czasu” - No raczej nie chcą by to była nasza ulubiona gra, skoro oszukali graczy i zrobili exa na epica. Ja na pewno gry nie kupię... Tim już to za mnie zrobił, więc zagram za darmo jeśli zechcę. TFU! na epic shita.
środa, 31 lipca 2019, 11:16   Maciejka01
@CzlowiekKukurydza Taa. 2K na pewno daliby XCOM3 na EGS. Chyba że byłby ostry protest ze strony Firaxis a to by podziałało.
wtorek, 30 lipca 2019, 22:35   CzlowiekKukurydza
@Maciejka01 I właśnie 2K miałem na myśli.
wtorek, 30 lipca 2019, 21:14   Maciejka01
@CzlowiekKukurydza Firaxis raczej są uczciwi tutaj. Problem byłby z samym 2K któremu kasa rzuciła się na mózg.
wtorek, 30 lipca 2019, 19:58   CzlowiekKukurydza
Pytanie czy jak w końcu zapowiedzą XCOMa 3 to czy wzorem Borderlands 3 też będzie tytułem ekskluzywnym czy to czasowo czy na wieczność.
wtorek, 30 lipca 2019, 19:53   CzlowiekKukurydza
Tyle czekałem na tę grę. PRAWIE wsparłem na kickstarterze. Ot nowy XCOM, ale bardziej skomplikowany, z mniejszą ilością 'kantowania' w stylu grindu i cofania postępu obcych w nieskończoność jak w XCOM2. Potem obsuwa, coraz mniej postępów w pracach, a coraz więcej przesunięć premiery, potem wyłączność dla EGS, kolejne przesuwanie premiery. Moje zainteresowanie totalnie się rozwiało. Jeśli zdarzy mi się kupić to pewnie w jakimś grubym promo za trzy lata na steamie.
wtorek, 30 lipca 2019, 18:13   Mamutt333P
aha, czyli ta roczna wyłączność na Epic Game Store to się będzie jednak od grudnia liczyć? Po tak długim czasie zdążę już zapomnieć o tej grze.
wtorek, 30 lipca 2019, 17:57   Maciejka01
Ludzie którzy wyłożyli kasę na tą grę nie darują twórcom za tą zdradę.

O autorze

Cursian

Podobne newsy

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Machamy biało-czerwoną flagą i gramy na baczność, pożerając ogórki kiszone, bo w tworzeniu każdej z tych gier brali udział Polacy. 

Komentarzy:
1

A gdyby tak spróbować czegoś nowego?

Komentarzy:
14

Tym razem słowo klucz to „tajemnica”.

Komentarzy:
3

…a dorywczo także pracowniczką cyrku i gladiatorką, kierowczynią ciężarówki i grafficiarą.

Komentarzy:
3

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z