Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITEve Online: Amerykański polityk zbanowany za przekręty okazał się niewinny

Cursian sobota, 27 kwietnia 2019, 12:12 News
PC

Twórcy przyznają się do błędu i przepraszają za pomyłkę.

Pamiętacie, jak na początku kwietnia informowaliśmy was o tym, że amerykański polityk, Brian Schoeneman, który prywatnie namiętnie grywa w Eve Online, został oskarżony o „ujawnianie członkowi swojego sojuszu poufnych informacji”, a następnie zbanowany i wykluczony z przyszłych wyborów do węwnatrzgrowego parlamentu? Okazało się, że w rzeczywistości nie zrobił niczego niewłaściwego.

CCP Games opublikowało oświadczenie, w którym przyznaje się do pomyłki i przeprasza za wyrządzone szkody.

Popełniliśmy w tym przypadku błąd i pragniemy oficjalnie przeprosić. W pierwszej kolejności Brisca Rubala [pod takim pseudonimem grał Brian Schoeneman – dop. red.] i dwójkę pozostałych graczy, zarówno za oskarżenia, jak i niepokój oraz stres wywołany przez sposób, w jaki rozwiązaliśmy tę sytuację. Po drugie [przepraszamy] za niewystarczającą współpracę z CSM 13 [Radą Gwiezdnego Zarządzania, czyli czymś w rodzaju garowego parlamentu – dop. red.], która cały czas zachowywała się odpowiedzialnie. Na koniec chcielibyśmy także szczerze przeprosić za ten błąd całą społeczność Eve. Bierzemy pełną odpowiedzialność za chaos i utratę zaufania wywołane przez naszą pierwotną ocenę sytuacji.


W dalszej części wpisu twórcy wyjaśniają, że po długich rozmowach z osobami zaangażowanymi w całą tę sytuację doszli do wniosku, że decyzja o zbanowaniu Briana Schoenemana i pozostałych graczy została podjęta na podstawie „nieuzasadnionych przypuszczeń”. Obecnie starają się naprawić wyrządzone szkody i przywrócić dostęp do gry pokrzywdzonym. Planują też zwrócić im wszystkie zarekwirowane dobra oraz wprowadzić rozwiązania i przepisy, dzięki którym podobne sytuacje już nigdy się nie powtórzą.

Na koniec warto wspomnieć, że Schoeneman od samego początku zapewniał o swojej niewinności i przekonywał, że nie ma bladego pojęcia, za co został ukarany. Wówczas jednak nie dano mu wiary. Jak zagregował na przeprosiny ze strony CCP? Rzecz jasna ucieszył się, że sytuacja dobiegła końca, ale ogłosił, że nie zamierza na razie powracać do parlamentu gry i potrzebuje czasu, by ochłonąć:

Skoro ludzie pytają, zdecydowałem się zrezygnować z członkostwa w CSM. W tej kadencji i tak nie zostało już wiele czasu, a ja muszą zrobić sobie po tym wszystkim przerwę. Możliwe, że w przyszłości rozważę ponowne kandydowanie, ale to wszystko było trudne dla mnie i mojej rodziny i przydałby mi się urlop. 


Z perspektywy osoby niezaangażowanej w Eve cała ta afera może wyglądać nieco zabawnie, ale z drugiej strony stanowi kolejny dowód na to, że pozory mylą i nie warto rzucać przedwczesnych oskarżeń.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
niedziela, 28 kwietnia 2019, 16:59   Rincevind
@gimemoa - Fam może być określeniem na bardzo bliskich przyjaciół. Jeśli ma takich w grze to utrata kogoś z paczki jest ciężka, bo pojawia się zawsze dylemat czy grać bez tej osoby czy zmienić grę aby utrzymać ekipę.
niedziela, 28 kwietnia 2019, 14:04   Zdzisiu
Że niby nie wiesz za co dostajesz bana?
niedziela, 28 kwietnia 2019, 10:58   silvver
@Zdzisiu a to że często jak się dostaje bana to nawet nie napiszą za co to jest ok?
niedziela, 28 kwietnia 2019, 9:09   Zdzisiu
Mi to wygląda na sytuacje że ban był słuszny, a że polityk zrobił rabanu to padła decyzja firmy żeby to odkręcić. Bo polityk.
niedziela, 28 kwietnia 2019, 1:34   gimemoa
@Refty Wiesz ja rozumiem to pewne podejście gier. Ale nawet ja mam granicę gdzie coś zamienia się w absurd.
niedziela, 28 kwietnia 2019, 0:00   Refty
@gimemoa postaw się w jego sytuacji... To jest polityk wszystko może być użyte przeciwko niemu...
sobota, 27 kwietnia 2019, 23:57   gimemoa
Do czego to dochodzi, żeby koleś po banie w grze pisał, że to było trudne dla jego rodziny.
sobota, 27 kwietnia 2019, 23:02   lordshaitis
Przypomina mi to troche te pop*******ne akcje mee to, największy rak internetu.Wystarczy jedno oskarżenie nie ważne czy jest prawdą czy nie od razu jest ktoś piętnowany.
sobota, 27 kwietnia 2019, 19:46   Terminus223
@Olorin Ta gra przynosi jakies wymierne korzysci,zeby komuś smarować za przywrócenie konta? Czy mozę chodziło Ci o opinie oszusta w grze,co dla polityka jest niekorzystne?
sobota, 27 kwietnia 2019, 15:44   Olorin
Jak dla mnie, po tym jak zapewniane było, że twórcy mają dostęp do wiadomości z gry itp... To Pan Brian ładnie posmarował twórcom, żeby oczyścili jego imię i przywrócili go do gry – w zamian za 'pewną sumę' i odejście z CSM. Ale jak kto woli.

O autorze

Cursian

Podobne newsy

EVE Online od ponad tygodnia walczy z atakami DDoS

News
środa, 5 lutego 2020

eve-online-od-ponad-tygodnia-walczy-z-atakami-ddos Niektórzy gracze nie są w stanie grać nawet od 9 dni – a w tym czasie inni podbijają ich terytoria.

Komentarzy:
3

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

W cyklu Retro Action sięgamy do archiwów i sprawdzamy, co pisaliśmy o przeróżnych grach w przeszłości. Tym razem, z okazji 5. urodzin Dying Light, przypominamy recenzję, która ukazała się na łamach naszego czasopisma.

Komentarzy:
12

Myśl na dziś: Dostałem w prezencie kubek z Van Goghem. Po tygodniu odpadło mu uszko.

Komentarzy:
3

TripWire nie stara się za wszelką cenę stworzyć realistycznego symulatora. Zamiast tego stawia na niczym nieskrępowaną zabawę w rekiniego króla mórz – wciąż nieoszlifowaną na brzegach, ale i tak dającą sporo frajdy.

Komentarzy:
0

Twoja cotygodniowa dawka przekąsu.

Komentarzy:
4

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z