Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITEve Online: Amerykański polityk wyrzucony z parlamentu gry za przekręty

Wokulski wtorek, 9 kwietnia 2019, 10:37 News
PC

Brian Schoeneman, zwycięzca 13. wyborów do Rady Gwiezdnego Zarządzania, może pożegnać się z obywatelstwem świata Nowego Edenu na zawsze.

Jak donoszą media, niedoszły Członek Rady został zdyskwalifikowany za „ujawnianie członkowi swojego sojuszu poufnych informacji”. Dane dostarczane prosto od developerów służyły delikwentowi do robienia przekrętów finansowych w świecie gry. Schoeneman, znany w Eve Online jako Brisc Rubal, został ukarany za swój występek permanentnym banem, wykluczeniem ze wszystkich przyszłych wyborów oraz natychmiastowym wyrzuceniem z rady. Pozostałym zamieszanym w jego działalność wlepiono roczne blokady.

O co w tym wszystkim chodzi? W szalonym świecie polityki Eve Online do sukcesu prowadzi wiele krętych dróg. Sojusze toczą ze sobą wojny, zawierają pakty, zwołują nadzwyczajne zebrania, zdarzają się też przekręty na – tutaj jak najbardziej dosłownie – kosmiczną skalę. Lokalne serwisy z wiadomościami prześcigają się w opisywaniu i analizowaniu złożonych dziejów cyfrowego wszechświata.

W specyficznym świecie MMORPG z 2003 roku możesz być niemal każdym, lecz nic nie może się równać prestiżowi dołączenia do CSM – Rady Gwiezdnego Zarządzania. Parlament ten, powołany przez samych twórców Eve Online i składający się z delegatów wybieranych przez graczy, ma za zadanie utrzymywanie kontaktu z autorami produkcji. Bycie jednym z dziesięciu jego członków to olbrzymi zaszczyt. Organizowane są internetowe oraz rzeczywiste mityngi, w tym dwa razy do roku na Islandii, a wszelkie koszty pokrywa developer. Posłowie reprezentują interesy poszczególnych frakcji, wypowiadają się w imieniu społeczności, dzielą się uwagami odnośnie do kierunku rozwoju tytułu oraz poznają z wyprzedzeniem poufne informacje dotyczące przyszłych zmian w produkcji. Wykorzystywanie ich w sposób, w jaki uczynił to Schoeneman, jest niedozwolone.

Sytuacja jest rozwojowa. Oskarżony, który w rzeczywistości zajmuje się forsowaniem prawa morskiego w Wirginii, szybko zareagował postem na Twitterze.

Dla wszystkich, którzy pytają – nie mam pojęcia, dlaczego zostałem zbanowany i usunięty z Rady. Poprosiłem o wyjaśnienie i żadnego nie otrzymałem. Kategorycznie zaprzeczam, jakobym zrobił cokolwiek złego i spodziewam się oczyszczenia mojego imienia oraz odzyskania dobrej reputacji.


Nie przekonało to obywateli, którzy szybko doszli do wniosku, że developerzy gry mają dostęp do zapisu każdej aktywności poczynionej na serwerach i nie ma tu miejsca na pomyłki. Trzej uwikłani w spisek gracze zajmowali wysokie pozycje w sojuszu Inicjatywy założonym w 2008 roku oraz zrzeszającym pięć tysięcy obywateli. Schoeneman wygrał wybory do Rady uczciwie, zdobywając kilka tysięcy głosów. Jego spot wyborczy prezentujemy poniżej.

Trudno przewidzieć, jak dalej potoczy się cała ta sprawa. Komunikat wystosowany przed administratorów gry możecie przeczytać TUTAJ.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
środa, 10 kwietnia 2019, 15:47   Lex3er
@down Tak, np w takim Futu.re ^^
wtorek, 9 kwietnia 2019, 23:09   Lukasxxz
Dlatego lubię książki science-fiction, tam zawsze znajdą się jacyś uczciwi politycy.
wtorek, 9 kwietnia 2019, 19:03   Vithar
Widać polityk nawet w grze pozostaje "zawodowcem" ;)
wtorek, 9 kwietnia 2019, 16:09   leon.33
@michnaj
Info na temat gry, która gromadzi gigantyczną liczbę graczy i dotyczy w ważny sposób ekonomii rozgrywki. Więc czemu się dziwisz, że jest opublikowane na stronie zajmującej się grami?
wtorek, 9 kwietnia 2019, 15:43   michnaj
nie chcę wyjść na buca ani ignoranta ale...
czemu jako czytelnicy powinniśmy to wiedzieć?
wtorek, 9 kwietnia 2019, 14:44   lastmanstanding
Delor@ i co w tym dziwnego?
wtorek, 9 kwietnia 2019, 14:33   Delor
@mbwrobel "Polityk, płatny morderca, dealer dragów i handlarz broni to najbardziej kryminogenne zawody świata." O_O Yyyy...

O autorze

Wokulski

Podobne newsy

EVE Online rusza do walki z koronawirusem

News
wtorek, 16 czerwca 2020

eve-online-rusza-do-walki-z-koronawirusem Chętni mogą za pomocą minigry wspomóc badania naukowe.

Komentarzy:
8

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Mitologia grecka, legendy arturiańskie i płaska Ziemia.

Komentarzy:
0

Z udostępnionych gier ograłam tylko osiem, bo na więcej nie miałam czasu, ale znalazły się wśród nich perełki. W dodatku pełne wersje wszystkich poniższych gier zadebiutują jeszcze w tym roku, a dema nadal możesz pobrać ze Steama!

Komentarzy:
0

Jeśli wybierasz się w podróż, niech będzie to podróż długa.

Komentarzy:
1

Już drugi tydzień z rzędu mam do czynienia z żabami, a przede mną jeszcze Frog Fractions!

Komentarzy:
4

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z
« wrzesień 2020
PWŚCPSN
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930