Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Apex Legends: Respawn zabiera się za oszustów i graczy notorycznie opuszczających mecze

Kaladin poniedziałek, 8 kwietnia 2019, 19:38 News

Akcja „zero tolerancji dla oszustów” rozpoczęta!

Gra, która zanotowała najlepszy miesiąc otwarcia w historii darmowych tytułów, od początku zmaga się z balansem rozgrywki i odsiewaniem oszustów. Na początku marca zbanowano ponad 350 tysięcy pecetowców, którym obce było pojęcie uczciwej rywalizacji. Niestety, nie rozwiązało to problemu – wystarczyło utworzyć nowe konto i znowu można było brykać po serwerach. Dlatego teraz Respawn wlepia solidniejsze bany – blokowane są komputery cziterów. Gra skanuje po jednym meczu sprzęt w poszukiwaniu niedozwolonego oprogramowania i automatycznie wyrzuca osoby, które stosują ułatwienia. Jedynym wyjściem jest w tym przypadku zakup nowego peceta, a twórcy Apeksa mają nadzieję, że duży koszt takiego przedsięwzięcia skutecznie odstraszy od ich tytułu wszystkich potencjalnych kombinatorów.

Nie są bezpieczni również notoryczni quitterzy, czyli gracze uciekający z meczów, które nie idą po ich myśli. Twórcy planują wprowadzenie nowego rozwiązania – za regularne opuszczanie meczów użytkownicy karani będą dłuższym oczekiwaniem na rozpoczęcie kolejnej rozgrywki. Jeżeli bez powodu uciekniemy z trzech meczów, na kolejny czekać trzeba będzie pięć minut. Oczywiście jest tu kilka wyjątków. Jeśli wasz skład jest niekompletny, bo gra nie znalazła trzeciego ochotnika, możecie bez przeszkód wyjść i spróbować jeszcze raz. To samo tyczy się sytuacji, w której zostaniecie w meczu zabici i wasi towarzysze nie zdążą was wskrzesić. Jeśli nie chcecie oglądać reszty potyczki, Apex nie będzie was za to karał. Respawn nie podał jeszcze, kiedy planuje wprowadzić ten system na stałe – wciąż jest on testowany i na serwery trafił przez przypadek.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
środa, 10 kwietnia 2019, 10:59   HalnyDrinkers
Nie rozumiem ludzi odchodzących z meczu, gdy przy pełnym składzie. Mi raz się udało samemu (od początku obaj goście się rozłączyli) dojść do końca, niestety 1 vs 3 nie miałem szans i byłem drugi, ale spoko było się przekradać na tyłach wroga i atakować wyłącznie z partyzantki :P
wtorek, 9 kwietnia 2019, 22:49   zadymek
@DDragon Tak, na poważnie. I co, jak nie można wyłączyć całkowicie, to nie ma w ogóle sensu cokolwiek wyłączać? O to ci biega? Wyłączam, blokuję lub unikam tego, co się da, proste.
BTW Używam Windows 7.
wtorek, 9 kwietnia 2019, 16:35   DDragon
i mi chodzi właśnie o launchery/sklepy - wybierając taki choćby dla samego Fortnite albo APEX po prostu nie masz wyboru choćby nie wiem co byś nie zainstalowa/odinstalował a telemertria w Windowsie już na poziomie jądra systemu jest zaszyta także ten... NO NI MA SZANS SYNEK jak to ktoś powiedział.
wtorek, 9 kwietnia 2019, 16:32   DDragon
@zadymek :D ty tak na poważnie? Wiesz że nie jesteś w stanie wyłączyć całkowicie telemetrii w windows 8 i w górę :D nawet tymi magicznymi programami. Po 2 wszystkie gry z launcherów typu Steam, EGS, origin itp mogą (i zbierają) dane dla producentów (zgadzając się na taki sklep akceptujesz to) gier np choćby po to aby poprawić balans rozgrywki nawet w SINGLEPAYER grach - tak działa część napraw - patchy przez producentów. Także wymysły o braku telemetrii i nie przekazywaniu danych możesz między bajki włożyć.
wtorek, 9 kwietnia 2019, 15:14   zadymek
@Refty Normalnie, nie instaluję w systemie byle szajsu, a telemertię od Ms to co wiem, to unikam, a jak nie wiem...to jak tylko się dowiem to odinstalowuję.
wtorek, 9 kwietnia 2019, 1:04   LordOfLight
@down ciii, bo się chłopak załamie jak się dowie :D
wtorek, 9 kwietnia 2019, 0:08   Refty
@down to jak Ty grasz na windowsie:D
poniedziałek, 8 kwietnia 2019, 21:34   zadymek
@LordOfLight Nie, na gram.pl i to było o TYM konkretnym hardware anti-cheat, nie of banwave.Co do internetu, nie mam pojęcia o czym Waść prawisz. Ja bardzo chętnie użytkuję internet, ograniczając dostęp do danych prywatnych komu popadnie.
poniedziałek, 8 kwietnia 2019, 21:23   LordOfLight
@down to nie jest tajemnicą, grając w to zgadzasz się na taką rzecz i tyle. Ale biorąc pod uwagę jak strasznie odstrasza Ciebie wszystko co jest związane z internetem to już inna sprawa.
A czytałes pewnie w połowie marca na CD-A ;)
https:www.cdaction.pl/news-56010/apex-legends-tworcy-walcza-z-oszustami.html
poniedziałek, 8 kwietnia 2019, 21:07   zadymek
Czyli gra "szpieguje" sobie dane twojego systemu i na tej podstawie weryfikuje i blokuje? Nie pachnie to zbyt dobrze...BTW O tym systemie czytałem jakoś tak w połowie marca, macie refleks CDA ;)

O autorze

Kaladin

Podobne newsy

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

W końcówce 2000 roku robi się... dziwnie.

Komentarzy:
15

W końcu docieramy do roku 2000. Nie sprawiło to, że nasza wędrówka jest mniej szalona.

Komentarzy:
15

Recenzję mógłbym równie dobrze napisać bez odpalania gry. Zapewne już domyślacie się, co to oznacza...

Komentarzy:
14

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z