Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Minecraft tylko na samych pecetach sprzedał się obłędnie

Witold czwartek, 4 kwietnia 2019, 11:06 News
pc
Minecraft
Minecraft

Chociaż nawet ten wynik wydaje się nieduży, gdy porównamy go z całościowym rezultatem.

Do tego, że tytuł Mojangu jest nieustająco popularny, nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Chociaż nie jest może już tak medialny, jak jeszcze kilka lat temu, a uwaga świata skupiła się raczej na Fortnicie czy ostatnio Apex Legends, gra wciąż radzi sobie doskonale. W październiku zeszłego roku Microsoft pochwalił się, że w dzieło Notcha grało wtedy 91 milionów graczy miesięcznie. Wtedy też poinformowano, że Minecraft sprzedał na wszystkich platformach 154 mln kopii. Jeżeli dodalibyśmy do tego 100 mln chińskich użytkowników (gdzie produkcja jest darmowa), doszlibyśmy do wniosku, że na świecie tytuł poznało ponad 250 mln osób.

Teraz oficjalny sklep ogłosił, że osiągnięto kolejny kamień milowy – na samych pecetach liczba egzemplarzy, która trafiły do graczy, przekroczyła 30 mln. Jest to naprawdę imponujący wynik, chociaż wciąż stanowiący tylko 1/5 łącznego rezultatu na wszystkich platformach. Nieco nieszcześliwie sukces ten zbiegł się w czasie z głośnym usunięciem odniesień do autora gry – Notcha – z menu głównego Minecrafta. Nie jest to raczej również koniec dobrej passy tytułu – w końcu nawet po prawie 10 latach ciągle nie doczekał się godnego konkurenta. 

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
piątek, 5 kwietnia 2019, 9:16   Hagan
Z "klonów" jak do tej pory najlepiej się prezentuje Rising World, choć nie ma szans pobić samego Minecrafta, jak na razie jest zbyt zabugowana. Blockscape też rokował nadzieje, ale chyba projekt upadł.
czwartek, 4 kwietnia 2019, 19:31   NidAaz
@Galicjanin może to i lepiej..?
czwartek, 4 kwietnia 2019, 14:39   Pszemko
Minecraft to jest ponadczasowa gra. Ludzie w nią grali, grają i grać będą, sam do niej wracam czasem. I można mówić, że kiedyś było lepiej, przeze mnie też często przemawia nostalgia, ale nie zmienia to faktu, że gra będzie rozwijana i jeśli mam być szczery to nie wyobrażam sobie żeby kiedykolwiek mógł powstać dla niej jakikolwiek konkurent, bo drugiej takiej gry zrobić się po prostu nie da
czwartek, 4 kwietnia 2019, 12:54   Galicjanin
Chodzi o samą wersję JAVA. Wersja Win10 Edition nie jest liczona wśród tych 30mln.

O autorze

Witold
Naczelny plotkarz cdaction.pl

Podobne newsy

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Rozmawiamy Jesperem Kydem, wielokrotnie nagradzanym kompozytorem muzyki do gier i filmowej.

Komentarzy:
8

Twoja cotygodniowa dawka przekąsu.

Komentarzy:
2

W programie na ten tydzień znalazły się dwa tytuły krótkometrażowe i jeden zdecydowanie nieprzeznaczony dla tych, którzy mają mało czasu. Ale ponoć wart każdej godziny.

Komentarzy:
9

To historia bardzo inteligentnego i zdolnego człowieka, który w trzy lata zdobył i stracił fortunę. To opowieść o człowieku, który w latach 80. XX wieku wprowadził komputer pod strzechy, a dziś nie ma i nie chce mieć komputera.

Komentarzy:
15

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z