Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Minecraft tylko na samych pecetach sprzedał się obłędnie

Witold czwartek, 4 kwietnia 2019, 11:06 News
pc
Minecraft
Minecraft

Chociaż nawet ten wynik wydaje się nieduży, gdy porównamy go z całościowym rezultatem.

Do tego, że tytuł Mojangu jest nieustająco popularny, nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Chociaż nie jest może już tak medialny, jak jeszcze kilka lat temu, a uwaga świata skupiła się raczej na Fortnicie czy ostatnio Apex Legends, gra wciąż radzi sobie doskonale. W październiku zeszłego roku Microsoft pochwalił się, że w dzieło Notcha grało wtedy 91 milionów graczy miesięcznie. Wtedy też poinformowano, że Minecraft sprzedał na wszystkich platformach 154 mln kopii. Jeżeli dodalibyśmy do tego 100 mln chińskich użytkowników (gdzie produkcja jest darmowa), doszlibyśmy do wniosku, że na świecie tytuł poznało ponad 250 mln osób.

Teraz oficjalny sklep ogłosił, że osiągnięto kolejny kamień milowy – na samych pecetach liczba egzemplarzy, która trafiły do graczy, przekroczyła 30 mln. Jest to naprawdę imponujący wynik, chociaż wciąż stanowiący tylko 1/5 łącznego rezultatu na wszystkich platformach. Nieco nieszcześliwie sukces ten zbiegł się w czasie z głośnym usunięciem odniesień do autora gry – Notcha – z menu głównego Minecrafta. Nie jest to raczej również koniec dobrej passy tytułu – w końcu nawet po prawie 10 latach ciągle nie doczekał się godnego konkurenta. 

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
piątek, 5 kwietnia 2019, 9:16   Hagan
Z "klonów" jak do tej pory najlepiej się prezentuje Rising World, choć nie ma szans pobić samego Minecrafta, jak na razie jest zbyt zabugowana. Blockscape też rokował nadzieje, ale chyba projekt upadł.
czwartek, 4 kwietnia 2019, 19:31   NidAaz
@Galicjanin może to i lepiej..?
czwartek, 4 kwietnia 2019, 14:39   Pszemko
Minecraft to jest ponadczasowa gra. Ludzie w nią grali, grają i grać będą, sam do niej wracam czasem. I można mówić, że kiedyś było lepiej, przeze mnie też często przemawia nostalgia, ale nie zmienia to faktu, że gra będzie rozwijana i jeśli mam być szczery to nie wyobrażam sobie żeby kiedykolwiek mógł powstać dla niej jakikolwiek konkurent, bo drugiej takiej gry zrobić się po prostu nie da
czwartek, 4 kwietnia 2019, 12:54   Galicjanin
Chodzi o samą wersję JAVA. Wersja Win10 Edition nie jest liczona wśród tych 30mln.

O autorze

Witold

Podobne newsy

„Frigiel i Fluffy. Powrót Smoka Kresu” – Wygraj jeden z pięciu egzemplarzy książki [ZAKOŃCZONY]

News
czwartek, 30 maja 2019

frigiel-i-fluffy-powrot-smoka-kresu--wygraj-jeden-z-pieciu-egzemplarzy-ksiazki-zakonczony Seria o Frigielu i Fluffym to fascynująca opowieść o przyjaźni i ciekawości świata, której akcja toczy się w uniwersum Minecrafta. Pierwszy tom serii pojawił się w maju w sprzedaży.

Komentarzy:
4

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Przepracowany tester nie zauważa buga, scenarzysta z łapanki pisze brednie, a support nie odpowiada na nasz problem, bo właśnie został zwolniony. Gry to poważny biznes z poważnymi problemami, wobec których bywamy bezbronni. Oręża mogą wkrótce dostarczyć związki zawodowe.

Komentarzy:
7

20-osobowy zespół, kilkadziesiąt wyjazdów do Czarnobyla, 114 lustrzanek, ponad 3000 wspierających na Kickstarterze, 200 tysięcy wpłaconych dolarów. Duże liczby i nie mniejsze oczekiwania – oto Chernobylite.

Komentarzy:
5

Bunt (ang. Riot) – rzeczownik

(1.1) sprzeciw, protest, opór

(1.2) wystąpienie grupy ludzi przeciwko jakiejś władzy

Komentarzy:
44

Zbiórka na Kickstarterze może być iskrą, która rozpali głowy odbiorców, roznieci zainteresowanie mediów i stanie się początkiem gorących biznesowych przyjaźni. Ci, którzy ją odpalili, przestrzegają jednak: igrając z ogniem, łatwo się sparzyć.

Komentarzy:
0

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z