Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITVampire: The Masquerade – Bloodlines 2 zapowiedziane! [WIDEO] [GALERIA]

Witold piątek, 22 marca 2019, 7:36 News

To było długie 15 lat czekania, ale było warto.

Nareszcie! Od kilku lat nadzieje fanów na wskrzeszenie marki nieustająco rosły, jednak wciąż nie mogliśmy doczekać się żadnych konkretnych informacji. Nasze serca zaczęły pompować krew szczególnie szybko dopiero niedawno, gdy Paradox za sprawą aplikacji Tender zasugerował, że na Game Developers Conference zapowie następcę Vampire: The Masquerade – Bloodlines. Kolejne pokazywane przez firmę grafiki zdawaly się potwierdzać tę tezę, ale dopiero teraz możemy być absolutnie pewni – po 15 latach od premiery oryginału dowiedzieliśmy się czegoś o jego następcy.

Tytułem zajmuje się Hardsuit Labs, projektantem fabuły był przy nim m.in. sam Chris Avellone, a pieczę nad historią sprawuje odpowiedzialny za pierwszą część Brian Mitsoda. Akcja produkcji będzie miała miejsce we współczesnym Seattle – tak jak to podejrzewali fani. Umiejscowienie fabuły w tym konkretnie mieście ma wynikać z faktu, że jest ono stale rozrywane przeróżnymi konfliktami – starego z nowym, tradycji z technologią czy artyzmu z pieniędzmi. Twórcy zarzekają się przy tym, że ich gra nie będzie bała się być przy tym „polityczna”, jednak zamierzają przedstawiać argumenty obu stron konkretnych sporów, sprawiając, że to sam gracz będzie musiał zdecydować, kto jego zdaniem ma rację.

Bloodlines 2 ma być erpegiem akcji, ale również czymś na kształt immersive sima, jak np. Dishonored. Wciąż jednak podstawą rozgrywki mają być niezwykle rozbudowane wybory, które wychodzą daleko poza prosty podział dobro/zło. Będą przy tym nieoczywiste i długofalowe, tak, by nie dało się po prostu wczytać gry i przyjrzeć się innym efektom naszej decyzji. Znów też powróci problem żywienia się krwią i związanych z jej pozyskiwaniem dylematów. Jednym z najważniejszych wyborów będzie zdecydowanie się, do którego klanu zechcemy przystąpić – tym razem będzie to miało miejsce w trakcie gry, do czego zmusi nas tocząca się na ulicach miasta wojna o kontrolę nad handlem krwią.

Paradox sprezentował nam przy okazji zapowiedzi zwiastun Bloodlines 2:

Wydaje się, że Hardsuit Labs doskonale wie, co robi, dlatego nie martwię się przesadnie o końcową jakość nowego Vampire. Gra pojawi się z początkiem 2020 na pecetach (Steam, GOG, Epic Store) oraz PS4 i Xboksie One, ale już teraz można składać zamówienia przedpremierowe na jedną z trzech różniących się od siebie zawartością edycji. Paradox zapowiedział też, że tytuł dostanie po premierze dwa „story packi” oraz jedno większe rozszerzenie – będą one dostępne w ramach przepustki sezonowej „Season of the Wolf”.

Poniżej możecie zaś zobaczyć garść screenów z nadchodzącej produkcji.


(Kliknij, aby powiększyć)


(Kliknij, aby powiększyć)


(Kliknij, aby powiększyć)


(Kliknij, aby powiększyć)


(Kliknij, aby powiększyć)


(Kliknij, aby powiększyć)


(Kliknij, aby powiększyć)


(Kliknij, aby powiększyć)

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
środa, 27 marca 2019, 11:41   Rumaczek
Jaram się jak czarownica na stosie
niedziela, 24 marca 2019, 10:29   asasyn12334
Klimat jak cholera z BioShock. Czekam
niedziela, 24 marca 2019, 6:07   Draagnipur
I na tą grę czekam. Szczerze to bardziej niż na CP. Pierwsza część miała sporo błędów ale jaka to była piękna gra.
sobota, 23 marca 2019, 10:21   gimemoa
Patrząc na tą falę przypomina mi się jedno z zakończeń, gdzie wrzucili cię przykutego sarkofagiem do wody. Chyba reszty się domyślacie.
sobota, 23 marca 2019, 0:15   Celdur
Mam nadzieję, że narratorka i postać z końcówki nagrania to Lillith.
piątek, 22 marca 2019, 21:52   kondiq91
@Scouser Pierwszy Bloodlines spisywał się świetnie jako FPP RPG, więc widok z oczu jak najbardziej mnie zadowala. Do niektórych gier po prostu pasuje, tak jak do Cyberpunka.
piątek, 22 marca 2019, 20:12   RedCrow
@Typr - SJW? Bo ludzie mogą sobie zbudować postać jak chcą, mieszając ze sobą cechy płciowe? A co tobie do tego, jakiego ktoś sobie zrobi awatara? Lepiej mieć więcej niż mniej możliwości...
piątek, 22 marca 2019, 19:31   Scouser
Mnie ciekawi czy będzie widok z 3 osoby (jako opcjonalny rzecz jasna)... na razie wygląda na to, że nie ale obym się mylił.
piątek, 22 marca 2019, 17:41   CzlowiekKukurydza
Najso. Kupię na 100%.
piątek, 22 marca 2019, 17:18   Arlekin
To już wiem kiedy czeka mnie upgrade kompa :D

O autorze

Witold

Podobne newsy

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Przeczytać (lub usłyszeć, bo przygotowaliśmy również wersję audio) powinni go zarówno gracze, jak i developerzy.

Komentarzy:
9

Pecety z serii Trident gabarytami przypominały zawsze konsole obecnej generacji. Stąd też moje zdziwienie, gdy do redakcji zawitał Trident A – sprzęt jeszcze bardziej bezkompromisowy, tak pod względem specyfikacji, jak i rozmiarów.

Komentarzy:
3

Przepracowany tester nie zauważa buga, scenarzysta z łapanki pisze brednie, a support nie odpowiada na nasz problem, bo właśnie został zwolniony. Gry to poważny biznes z poważnymi problemami, wobec których bywamy bezbronni. Oręża mogą wkrótce dostarczyć związki zawodowe.

Komentarzy:
7

20-osobowy zespół, kilkadziesiąt wyjazdów do Czarnobyla, 114 lustrzanek, ponad 3000 wspierających na Kickstarterze, 200 tysięcy wpłaconych dolarów. Duże liczby i nie mniejsze oczekiwania – oto Chernobylite.

Komentarzy:
5

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z