Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITDying Light 2: Zombiaki będą przechodziły kilka etapów ewolucji

Cursian poniedziałek, 11 marca 2019, 20:59 News

Znaczenie będzie miał między innymi czas, przez jaki były wystawione na działanie słońca.

Po tym, jak w zeszłym roku dowiedzieliśmy się, że Dying Light 2 powstaje, a ważną rolę przy tworzeniu fabuły odegra znany między innymi z Fallouta 2 i Planescape’a Chris Avellone, o grze wyraźnie przycichło. Portal GamesRadar+ miał jednak okazję porozmawiać z jej głównym producentem, Tymonem Smektałą, który zdradził kilka ciekawych informacji o pałętających się po świecie gry zombiakach.

Truposze będą przechodziły przez kilka etapów ewolucji. Świeżo zarażeni przejawiają jeszcze ślady ludzkiej natury, a przy tym są szybcy i śmiertelnie niebezpieczni. Po jakimś czasie przektałcają się w klasyczne, powolne i skore do kosztowania ludziny zombiaki. Oba gatunki starają się za wszelką cenę unikać światła słonecznego i trudno im się dziwić, bo zbyt długie opalanie zamienia je w zdegenerowane, słabe i rozpadające się na oczach gracza pokraki. Rzecz jasna część przeciwników ma szansę stać się w śmiertelnie niebezpiecznymi nocnymi łowcami. Smektała radzi, by po ich ujrzeniu od razu rzucać się do ucieczki, bo „z tymi gośćmi nie da się walczyć, gdyż po prostu was zabiją”.

Wspomniany portal podzielił się też grafiką prezentującą jednego z przeciwników. Widoczny na niej zgniłek był za życia członkiem organizacji Peacekeepers, czyli jednej z najpotężniejszych frakcji w świecie gry. Jej członkowie stawiają na rządy silnej ręki i nie znoszą tych, którzy sprzeciwiają się ich prawom i wizji świata. W szeregach Peacekeepers panuje ścisła hierarchizacja: każdy zna swoje miejsce, wie, czego się od niego oczekuje, i bez sprzeciwu wykonuje wszelkie rozkazy. Dzięki temu przyjemniaczki dochowały się jednej z najsilniejszych, najlepiej zorganizowanych armii w świecie gry. Odziani w błękitno-białe pancerze żołnierze dysponują świetnym sprzętem i współpracują ze sobą, działając jak jeden oddział.

Dying Light 2 ma zadebiutować na PC, XBO i PS4 jeszcze w tym roku, ale konkretna data premiery pozostaje zagadką. Na otarcie łez pozostaje nam przypomnieć sobie pokazane w czasie ostatniego E3 fragmenty rozgrywki.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
piątek, 15 marca 2019, 21:14   kosiarz007
@Danon666 Panie ale jak ruszy to ino roz
wtorek, 12 marca 2019, 16:36   SmittyWerbenJagerManJensen
"Módlmy się, żeby Hut nie zaczął pracować w marketingu czy reklamie, bo wówczas wszyscy będziemy zgubieni..."
wtorek, 12 marca 2019, 14:37   pablo0307
@Danon666 Powiedział bym nawet że lepsze od left 4 dead, w swoim czasie pewnie było świetne, nadal jest ale zestarzało się, strzelanie jest drewniane a walka bronią białą to już w ogóle, DL wygrywa na tym polu z L4D. Valve powinno zrobić 3 cześć "śmiech z offu"
wtorek, 12 marca 2019, 8:52   lastmanstanding
Nie lubię grać w fpsy, co dopiero zombie, ale Chris konsekwentnie przekonuje mnie do tej giery :)
wtorek, 12 marca 2019, 8:39   tommy50
Ja tylko licze na bardziej urozmaicony gameplay i wiekszy budżet na animacje postaci.
Do jedybki dwa razy podchodzilem i dwa razy po ok ,6 godzinach gra mnie juz potwornie nudzila.
Licze, ze urozmaica gameplay.
Co do abimacji postaci to w jedynce czuc bylo, ze gra napisala ekonomiczna firma, postacie mialy martwe oczy, brzydka animacje twarzy i generalnie ruszaly sie jak kołki. Voice acting takze byl kiepski.
Mam nadzieję, ze tym razem nudy nie bedzie i sie podciagna w gameplayu
wtorek, 12 marca 2019, 5:47   Danon666
Trochę mnie martwi brak jakiegokolwiek marketingu zwłaszcza że ma być wydane już w tym roku, raczej nie wróży to dobrze sprzedaży.
Jedynka była zaskakująco dobrą, powiedziałbym najlepsza gra z zombie zaraz po left for dead.
wtorek, 12 marca 2019, 1:30   kubanczyk1989
w Dying Light można było walczyć z Przemieniencem, a tu trzeba uciekać, to dopiero będą emocje :) Nie śpieszy mi się do DL2, DL jest nadal kapitalne.
wtorek, 12 marca 2019, 1:23   kubanczyk1989
Poza tym została użyta zabawa słów, "peace" wymawia się 'pis' :)
wtorek, 12 marca 2019, 0:43   arianrod
@klozik
Chyba nadszedł czas, abyś udał się na poszukiwanie mózgu, bo - sądząc po wypowiedziach - musiał ci się gdzieś zgubić. Owocnych poszukiwań :)
wtorek, 12 marca 2019, 0:20   CzlowiekKukurydza
@klozik Wyjdź.

O autorze

Cursian

Podobne newsy

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

I całkiem często ktoś mi oddaje.

Komentarzy:
3

Godny szejka pokój z widokiem na chmury? Właśnie je podziwiam. Otwarta butelka whisky i napełniona nią szklanka? Stoją przede mną. Chwila tylko dla siebie z dala od wścibskich oczu gości? Ochrona zaraz wróci, ale dopiero „zaraz”. Do wymierzenia sprawiedliwości potrzebny jest zatem już tylko jeden składnik: trutka na szczury.

Komentarzy:
18

Bo przecież świąteczne i sylwestrowe obżarstwo to za mało.

Komentarzy:
6

Tanie granie już dawno nie jest tylko wymysłem marketingowców – nowego Xboksa możemy kupić w abonamencie, a najnowsze gry odpalimy nawet na kilkuletniej karcie graficznej. Całe szczęście, że do tego trendu już jakiś czas temu dołączyli producenci gamingowych monitorów.

Komentarzy:
0

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z