Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Xbox Game Pass jednak nie zawita na Switcha? [PLOTKA]

rajmund wtorek, 5 marca 2019, 18:22 Plotka

A nawet jeśli do tego dojdzie, to godne zaufania źródła mówią, że nieprędko.

Ambicje Microsoftu odnośnie do jego "Netfliksa dla gier" już doskonale znamy. W obliczu nieco rozczarowujących wyników ostatnich konsol marki Xbox nie ma co się dopatrywać sensacji w zapowiedziach, że Xbox Game Pass ma być udostępniane na tak dużej liczbie urządzeń, jak to tylko możliwe. Port Hellblade: Senua’s Sacrifice na Switcha był wskaźnikiem, że gigant z Redmond dobrze się ostatnio dogaduje nawet z Nintendo, co podsyciło tylko plotki o tym, że usługa streamingowa zawita nawet na ostatni sprzęt Japończyków.

Być może jednak za bardzo puściliśmy wodze fantazji. Z najnowszych plotek wynika, że poprzednie były zbyt optymistyczne. Brad Sams, redaktor branżowych serwisów Petri.com oraz Thurrott.com, studzi zapał fanów Nintendo najnowszymi doniesieniami:

Słyszałem od kilku źródeł, że do tego nie dojdzie. Pozwólcie, że to sprecyzuję: to się na pewno nie wydarzy w najbliższym czasie. Nie mogę powiedzieć, że nigdy do tego nie dojdzie, bo Microsoft chce mieć Game Passa na telewizorach, pecetach, Xboksach... Chcą mieć swoje usługi XCloud wszędzie, ale słyszałem już od paru osób, że Switch nie jest w planach. Oczywiście wszystko się może zmienić na lepsze, ale z tego, co do mnie dociera, wynika, że nie macie co oczekiwać Game Passa na Switchu w najbliższym czasie.

Oczywiście plotka plotce nierówna, pamiętajmy jednak, że Sams przewidział wcześniej m.in. nazwę Xboksa One S i premierę Xboksa One X. Zasługuje więc na pewien kredyt zaufania. Czyżby w takim razie to by było na tyle w kwestii współpracy Microsoftu z Nintendo? Niekoniecznie. Sams nie wspomina bowiem w żadnym momencie o samych grach. Możliwe, że sprawdzą się plotki o kolejnych produkcjach studiów objętych egidą Zielonych przygotowywanych na Switcha (w tym o reanimowanym Scaleboundzie). Phil Spencer w kolejnych wywiadach podkreśla, że chce udostępnić Game Passa na każdym urządzeniu, na jakim tylko ktoś chce grać i wcale nie zależy mu na tym, by były to koniecznie Xboksy, bo "to nie na konsolach zbija się pieniądze".

Biznes w świecie gier to tak naprawdę sprzedawanie samych gier i sprzedawanie dostępu do nich, a także treści w ich obrębie. Jeśli tylko otworzysz się na to, ludzie mogą więcej grać i czerpią z tej sztuki więcej przyjemności. A to wpływa pozytywnie na całą branżę.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Więcej na temat: Microsoft, Nintendo,
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
wtorek, 5 marca 2019, 18:34   tommy50
Nie bedzie gamepass na Switchu miedzy innymiz dwoch powodów:
- infrastruktura sieciowa Nintendo jest za slaba do grania w chmurze, a sam Switch na swoim modemie wifii moglby nie dac rady streamowac bez lagow, do grania w stream wskazane jest polaczenie kablowe- xbox famepass zabiloby sprzedaz gier na Switch, gdy wielu ludzi kupiloby subskrycje i na tym pozostalo, a gry od Niny kupowalo od wielkiego dzwona.Nintendo nie potrzebuje Microsoftu, Switch radI sobie doskonale sam.

O autorze

rajmund

Podobne newsy

Nintendo: Nie kończą się problemy z produkcją Switchów

News
czwartek, 14 maja 2020

nintendo-nie-koncza-sie-problemy-z-produkcja-switchow Konsola firmy w wielu miejscach może pozostawać towarem deficytowym nawet do końca roku.

Komentarzy:
5

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

W końcu docieramy do roku 2000. Nie sprawiło to, że nasza wędrówka jest mniej szalona.

Komentarzy:
15

Recenzję mógłbym równie dobrze napisać bez odpalania gry. Zapewne już domyślacie się, co to oznacza...

Komentarzy:
14

Zanim rzucimy
naszą wewnętrzną bestię 
w wir nadprzestrzeni.

Komentarzy:
5

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z