Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Overkill’s The Walking Dead: Edycje konsolowe anulowane

Witold środa, 27 lutego 2019, 9:17 News

Tym razem naprawdę.

Starbreeze Studios, twórcy m.in. Paydaya, nie ma ostatnio łatwego życia. Wszystko zaczęło się jeszcze w zeszłym roku, kiedy okazało się, że firma przeżywa poważne problemy finansowe. Sytuację uratować miało Overkill’s The Walking Dead, jednak jego fatalna sprzedaż i chłodne przyjęcie przez graczy sprawiły, że grę szybko przeceniono, licząc na jakikolwiek napływ gotówki. Niedługo później developer stanął na krawędzi bankructwa,nalot policji na siedzibę firmy na pewno nie pomógł w podnoszeniu morale. Wybawieniem miała być edycja konsolowa, jednak informacje o opóźnieniu jej premiery szybko ostudziły entuzjazm nielicznych oczekujących. Jakby tego wszystkiego było mało, w zeszłym tygodniu, być może przez pomyłkę, PlayStation Store miał rozesłać komunikat o anulowaniu produkcji do osób, które zamówiły ją przedpremierowo. Wydawca co prawda od razu zdementował tę informację, jednak wielu zastanawiało się, czy tak nie byłoby po prostu lepiej.

No i doczekaliśmy się w końcu zwieńczenia tej tragifarsy. Założone przez Roberta Kirkmana Skybound Entertainment ogłosilo, że rozwiązuje umowę ze Starbreeze Studios, odbierając mu prawa do marki The Walking Dead. Firma napisała w oświadczeniu:

Nasi twórcy i ich historie są podstawą Skybound i od 2014 ciężko pracowaliśmy, aby rozszerzyć świat The Waking Dead o wyjątkowego co-opowego FPS-a. Zrobiliśmy wszystko co w naszej mocy, żeby pracować ze Starbreeze i rozwiązać wiele problemów, których dopatrzyliśmy się w grze, jednak ostatecznie Overkill’s The Walking Dead nie spełniło naszych standardów ani nie osiągnęło jakości, którą nam obiecano.

Bardzo przepraszamy naszych fanów i łączymy się z nimi w rozczarowaniu grą. Wciąż zamierzamy dostarczać treści najwyższej jakości i będziemy szukać innych możliwości przeniesienia marki do świata gier.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
środa, 27 lutego 2019, 17:28   Shaddon
@Dantes
Akurat motyw żywych trupów jest już równie przegniły co one same, a Resident Evil jeszcze nie tak dawno skłaniał się ku autoparodii. Poza tym, Dying Light chciałby zamienić z tobą słowo.
środa, 27 lutego 2019, 16:37   Darku22
@DantesNo nie wiem, the walking dead od TellTale, pokazało, że robiąc gry o zombie nie trzeba, robić wyłacznie strzelanek z fabułą jak z filmów ze stevenem segalem
środa, 27 lutego 2019, 15:14   tapczan100
Gra zniknie dzisiaj/jutro ze Steama.
środa, 27 lutego 2019, 11:44   gamingman21
Ta gra nawet w studiu które ją tworzyło była tak bardzo nikogo.
środa, 27 lutego 2019, 11:13   Dantes
Jedyna słuszna seria gier z zombi to Resident Evil a reszta próbuje podpiąć pod popularność motywu żywych trupów.
środa, 27 lutego 2019, 10:36   Winograd
Po liczbie komentarzy, mogę śmiało stwierdzić, że nie tylko mi jest bardzo wszystko jedno z tego powodu.

O autorze

Witold
Naczelny plotkarz cdaction.pl

Podobne newsy

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

To historia bardzo inteligentnego i zdolnego człowieka, który w trzy lata zdobył i stracił fortunę. To opowieść o człowieku, który w latach 80. XX wieku wprowadził komputer pod strzechy, a dziś nie ma i nie chce mieć komputera.

Komentarzy:
7

Oryginalny pomysł, szczypta talentu, kilka(naście) miesięcy wytężonej pracy – przepis na sukces może się wydawać nieskomplikowany. Co jednak robić, gdy premiera za nami, a słupki sprzedażowe ani drgną?

Komentarzy:
3

Myśl na dziś: Niektóre pomyłki sprawiają zbyt wielką radochę, by popełniać je tylko raz.

Komentarzy:
3

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z