Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Telltale Games: Byli pracownicy założyli nowe studio

rajmund poniedziałek, 11 lutego 2019, 18:46 News

Zapamiętajcie nazwę AdHoc Studio i wypatrujcie gier w stylu netfliksowego „Bandersnatcha”.

Kiedy w 2004 roku powstawało Telltale Games, była to nowa inicjatywa byłych pracowników LucasArts, za sprawą której mogli kontynuować swoje przygodówkowe ciągoty. Gdy po wielu perturbacjach i tego studia zabrakło w branżowym krajobrazie, jego byli dyrektorzy kreatywni – Dennis Lenart i Nick Herman – połączyli siły ze scenarzystami Pierre’em Shorettem (The Wolf Among Us i Tales from the Borderlands) oraz Michaelem Choungiem (Minecraft: Story Mode i trzeci sezon The Walking Dead), by kontynuować pracę pod nowym szyldem.

Wpierw chcieli działać pod egidą Ubisoftu, lecz gdy to nie wypaliło, powołali do życia AdHoc Studio. Co ciekawe, wszyscy twórcy opuścili Telltale Games jeszcze na długo przed smutnym finałem. Najwyraźniej skostniała atmosfera panująca przez lata w tym studiu nie pozwalała im rozwinąć skrzydeł. Shorette opowiedział w wywiadzie z Variety, że wyraźnie czuje, jak zacierają się granice pomiędzy światami filmu, telewizji i gier, dzięki czemu doświadczamy czegoś zupełnie nowego.

Dziś, kiedy mamy platformy streamingowe w naszych domach i na smartfonach, nic nas już nie powstrzymuje przed wejściem w interakcję. A my jesteśmy grupą ludzi, którzy specjalizują się w tworzeniu interaktywnej narracji. Wydaje nam się, że to idealna chwila, by założyć studio, które będzie skupiało się na tworzeniu treści o takim charakterze.


Oczekiwanie od AdHoc Studio kolejnych odcinkowych produkcji z angażującą historią zdaje się czymś zupełnie naturalnym. Jednak nowa marka ma uniknąć pułapki, w którą wpadł dawny pracodawca jej założycieli. Jest jeszcze za wcześnie, by mówić o pierwszym szykowanym projekcie, lecz kierunek został wyraźnie wskazany. AdHoc chce tworzyć produkcje w stylu „Bandersnatcha” – interaktywnego odcinka „Czarnego lustra” przygotowanego przez Netfliksa.

Zawsze rozmawialiśmy o tworzeniu interaktywnych historii z udziałem prawdziwych aktorów. Każdy z naszej czwórki ma jakąś przeszłość związaną z filmem i telewizją. Teraz więc staramy się połączyć ją z doświadczeniem zdobytym przy tworzeniu gier. „Bandersnatch” zdaje się odpowiedzią na potrzeby, z których ludzie nie zdawali sobie nawet sprawy. Wiemy, że interaktywne filmy to nic nowego, ale to wciąż niezbadane terytorium, które może dawać zarówno twórcze, jak i komercyjne korzyści.


Shorette przy każdej możliwej okazji podkreślił, jak bardzo jest podekscytowany nowym projektem i tym, z kim przy nim współpracuje. Czyżby chodziło o kolejną interaktywną produkcję dla Netfliksa? Więcej szczegółów mamy poznać w najbliższej przyszłości.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Więcej na temat: Telltale Games,
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
wtorek, 12 lutego 2019, 12:46   lastmanstanding
...których gry znowu ludzie będą mogli przechodzić na YT nic nie tracąc, znowu zamkną studio i tak w koło Macieju
wtorek, 12 lutego 2019, 10:55   deanambrose
Bardzo fajna wiadomość. Czekam na dalsze wieści. Tym razem jednak nie obkupią się w idiotyczne licencje i zrobią coś własnego, bo na pewno na tym etapie ich nie stać.

O autorze

rajmund

Podobne newsy

Telltale Games: Dawni pracownicy zachowują „sceptycyzm” i „ostrożny optymizm”

News
piątek, 30 sierpnia 2019

telltale-games-dawni-pracownicy-zachowuja-sceptycyzm-i-ostrozny-optymizm Nie znaczy to, że są przeciwni tej inicjatywie. Po prostu wolą obserwować ją z dystansu (choć nie wszyscy).

Komentarzy:
0

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

W tym tygodniu zostawiam jeden długi sygnał i dwa krótkie.

Komentarzy:
2

W dobrze strzeżonym podziemnym kompleksie, w murach więzienia, w ścianach starego domu?

Komentarzy:
5

Tradycja i nowoczesność, Japonia i Wielka Brytania. Tak jak wędrówka Jina Sakaiego, który odrzuca samurajskie wartości i staje się duchem, tak ścieżka dźwiękowa Ghost of Tsushima łączy odmienne światy.

Komentarzy:
8

Kiedy myślisz o kinie samurajskim, automatycznie przychodzi do głowy jedno nazwisko – Kurosawa. Jeśli więc ktoś ma ambicję stworzyć olbrzymiego sandboxa z akcją osadzoną w XIII-wiecznej Japonii, z konieczności będzie musiał szukać inspiracji w obrazach mistrza. Nie inaczej było w przypadku Ghost of Tsushima.

Komentarzy:
5

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z