Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITTelltale Games ostatecznie likwidowane, a jego gry znikają ze Steama

rajmund czwartek, 15 listopada 2018, 10:39 News

Bolesna agonia studia zdaje się wreszcie dobiegać końca.

Nie ma już żadnych wątpliwości: to koniec studia Telltale Games, które pod koniec września zwolniło bez ostrzeżenia większość swoich pracowników. Firma przechodzi właśnie likwidację, którą przeprowadza specjalizująca się w doradztwie biznesowym spółka Sherwood Partners. Sam proces przebiega podobnie do procedury upadłości, ale jak to często bywa w prawniczym świecie, dwa podobnie wyglądające działania mogą się dość istotnie różnić. O przeprowadzanej cesji należności opowiedział Martin Pitchinson, współzałożyciel Sherwood Partners:

Koniec działalności firmy nie musi wcale wiązać się z bankructwem. W tym przypadku oznacza to, że udało się znaleźć kogoś, kto był skłonny zapłacić za jej aktywa wystarczającą kwotę, aby spłacić wierzycieli.


Co to oznacza dla nas, graczy? W całej sytuacji na razie jest więcej znaków zapytania niż odpowiedzi, ale obecny obrót spraw może niepokoić. Jak zauważają użytkownicy Steama, gry Telltale Games zaczynają znikać z katalogu sklepu. Jak na razie usunięte zostały pierwsze dwa sezony The Walking Dead (wraz ze specjalnym odcinkiem 400 Days oraz miniserią Michonne), a także Jurassic Park: The Game, Tales of Monkey Island oraz Back to the Future: The Game.

Nie wiemy, czy to chwilowe działanie podyktowane przeprowadzanym procesem likwidacji, czy też gry zniknęły na dobre. Być może dorobek Telltale znajdzie nowy dom u innego wydawcy. Oczywiście wszyscy, którzy kupili te tytuły wcześniej, wciąż mają do nich dostęp z poziomu biblioteki Steama. Warto dodać, że wspomniane produkcje są nadal dostępne w ofercie GOG-a, PlayStation Store, Sklepu Xboksa, Google Play i App Store. To się może jednak w każdej chwili zmienić.

Raczej nie doczekamy się oficjalnej wiadomości o dalszych losach tych gier od dyrektora studia. Pete Hawley usunął bowiem swoje konto na Twitterze, a także zaktualizował profil zawodowy na LinkedIn, dając tym samym do zrozumienia, że – przynajmniej na razie – nie chce mieć nic wspólnego z marką Telltale. Nie wiemy również, czy zniknięcie gier ze Steama wpłynie w jakikolwiek sposób na plany dokończenia finałowego sezonu The Walking Dead.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Więcej na temat: Telltale Games, przygodowa, przygodowa gra akcji, Telltale Games, dystrybucja cyfrowa,
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
sobota, 17 listopada 2018, 13:55   tupolew519
ALe ja jeszcze nawet nie ograłem w llife is strange.
czwartek, 15 listopada 2018, 20:19   fanboyfpsow
@jacek112 Przepraszam ale byłem w pracy i tylko na szybko przeczytałem nagłówek
czwartek, 15 listopada 2018, 16:51   Victarion
HIT !
czwartek, 15 listopada 2018, 16:12   Jacek112
@fanboyfpsow Kurde najpierw chociaż rzuć okiem na artykuł: "Oczywiście wszyscy, którzy kupili te tytuły wcześniej, wciąż mają do nich dostęp z poziomu biblioteki Steama.".
czwartek, 15 listopada 2018, 15:56   lastmanstanding
fanboyfpsow raczej po prostu nikt ich nie kupi, ja ostatnio kupiłem na giełdzie klucz do gry której juz dawno nie ma na steam i hula aż miło
czwartek, 15 listopada 2018, 15:40   fanboyfpsow
To co?? Te gry które zakupiłem od ttg mi teraz znikną?
czwartek, 15 listopada 2018, 10:57   Darku22
@1wariat1
Czwartego*. Tak, ale póki co jedyne co wiemy to, że jest on kończony przez inne studio i trzeci epizod powinien być ukończony jeszcze w tym roku.
czwartek, 15 listopada 2018, 10:47   1wariat1
Plany dokończenia TRZECIEGO sezonu?

O autorze

rajmund

Podobne newsy

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

W tym tygodniu zostawiam jeden długi sygnał i dwa krótkie.

Komentarzy:
1

W dobrze strzeżonym podziemnym kompleksie, w murach więzienia, w ścianach starego domu?

Komentarzy:
5

Tradycja i nowoczesność, Japonia i Wielka Brytania. Tak jak wędrówka Jina Sakaiego, który odrzuca samurajskie wartości i staje się duchem, tak ścieżka dźwiękowa Ghost of Tsushima łączy odmienne światy.

Komentarzy:
8

Kiedy myślisz o kinie samurajskim, automatycznie przychodzi do głowy jedno nazwisko – Kurosawa. Jeśli więc ktoś ma ambicję stworzyć olbrzymiego sandboxa z akcją osadzoną w XIII-wiecznej Japonii, z konieczności będzie musiał szukać inspiracji w obrazach mistrza. Nie inaczej było w przypadku Ghost of Tsushima.

Komentarzy:
5

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z