Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Takiego króla gier mobilnych roku 2018 raczej się nie spodziewacie

Witold czwartek, 10 stycznia 2019, 19:13 News

Fortnite? Pokémon GO? A może PUBG Mobile?

Wielu to pewnie zaskoczy, ale te produkcje musiały zadowolić się niższymi stopniami podium, o ile w ogóle się na nie załapały. Dzięki serwisowi Sensor Tower dowiedzieliśmy się, że w 2018 zdecydowanie najwięcej, bo aż 1,5 miliarda dolarów, zarobiło znane i lubiane Candy Crush. Jest to delikatne oszustwo, bo chodzi o całą serię składającą się z czterech produkcji, jednak jej flagowy tytuł, czyli licząca już prawie siedem lat Candy Crush Saga, osiągnął wynik 945 milionów dolarów. Pozostałe godnie podążają za starszą siostrą, bo Candy Crush Soda Saga zarobiło 443 milionów, a Candy Crush Jelly Saga – 90 milionów. Rodzinę King.com uzupełnia uruchomiona w październiku Candy Crush Friends Saga z „zaledwie” trzema milionami dolarów. Powyższe wyniki dotyczą łącznych zarobków wersji na iOS-a oraz Androida.

Rywale pozostają nieco w tyle, chociaż Fortnite mógłby może pretendować do najlepiej zarabiającego pojedynczego tytułu mobilnego w 2018. Piszę „może”, ponieważ z racji tego, że na Androidzie nie jest on sprzedawany przez Google Store, dane dotyczące mikropłatności w wersji przeznaczonej na urządzenia z robocikiem są nieznane. Na sprzętach Apple’a radzi sobie za to znakomicie – Sensor Tower podaje, że ta edycja mobilnego Fortnite’a zarobiła od marca 455 milionów dolarów. Trudno stwierdzić, czy łączny wynik obu wersji (na Androidzie tytuł pojawił się w sierpniu) przekracza 945 milionów, które osiągnęła Candy Crush Saga, jednak wciąż robi on wrażenie i możemy spodziewać się, że w przyszłym roku dojdzie do zmiany na szczycie listy najlepiej zarabiających mobilek.

Pytanie tylko czy czołowe miejsce zajmie Fortnite, czy może jednak Pokémon GO (na PUBG Mobile nie ma raczej co stawiać, ponieważ w tym roku przyniósł na iOS-ie „tylko” 100 milionów). Hit lata sprzed ponad dwóch lat w 2018 zarobił 795 milionów dolarów i nie powiedział jeszcze ostatniego słowa.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
piątek, 11 stycznia 2019, 16:18   Sabi
@Torturer To czemu ja nie mam ;_; I czemu wszystkie te przykre przypadki występujące podobno we wszystkich Windowsach jakoś mnie omijają? Czuję się pokrzywdzony.
piątek, 11 stycznia 2019, 0:47   Torturer
Ten syv MICROSOFT domyślnie daje do systemu Win10 i nie da się go usunąć, niby można ale i tak co aktualizacje ci go przywróci także...
piątek, 11 stycznia 2019, 0:08   Maciejka01
@Jędza Żebyś wiedział...
czwartek, 10 stycznia 2019, 22:24   nortalf
Ja się spodziewałem...
czwartek, 10 stycznia 2019, 20:37   DeltaWorld
Dej im spokój, przecież im się należy...
czwartek, 10 stycznia 2019, 20:24   KarczekWieprzowy
Lol tylko mnie nie dziwi że wygrało to gówno wyciągające z rozpieszczonych mamusiek masy hajsu?
czwartek, 10 stycznia 2019, 20:21   DeltaWorld
A na co w takim... takiej grze się wydaje twardą walutę?
czwartek, 10 stycznia 2019, 19:46   telefonciek
Zwykły klikacz i tyle.
czwartek, 10 stycznia 2019, 19:40   Jędza
Król Gustu i Lord Dobrego Smaku @Maciejka01 powie nam co mozna a czego nie można lubić. Czekamy.
czwartek, 10 stycznia 2019, 19:29   Maciejka01
Zwykła kalka Bejewelda? Ludzie naprawdę nie mają gustów.

O autorze

Witold

Podobne newsy

Netflix: „Konkurujemy (i przegrywamy) z Fortnite’em bardziej niż z HBO”

News
wczoraj

netflix-konkurujemy-iprzegrywamy-zfortniteem-bardziej-niz-zhbo „Przestań grać w ten komputer, pooglądałbyś coś w telewizorze lepiej”.

Komentarzy:
13

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Recenzja The Settlers History Collection w aktualnym numerze CDA miała pierwotnie zawierać ramkę na całą stronę, jednak z powodu braku miejsca musieliśmy opublikować tekst bez niej. Przy okazji recenzji zagrałam również w te części Settlersów, które wcześniej omijałam z daleka – oto mój bardzo zwięzły i osobisty ranking, który nie wszedł do pisma.

Komentarzy:
58

Tym, co sprawia, że Farming Simulator rok po roku przykuwa do monitorów setki tysięcy graczy na wiele tygodni, jest nie tylko wciągająca rozgrywka. Równie duże znaczenie ma społeczność zgromadzona wokół produkcji – i tworzone przez nią mody. Bardzo dużo modów. 

Komentarzy:
4

Ponad pół miliona egzemplarzy pudełkowych sprzedanych od 2012 roku w Polsce, ponad 100 tysięcy wiernych fanów nad Wisłą i społeczność żywo wymieniająca się doświadczeniami. To nie FIFA ani Call of Duty, to Farming Simulator.

Komentarzy:
2

Duży, szybki, z LED-ami i obsługą G-Synca. Nowy monitor LG świetnie nadaje się do grania.

Komentarzy:
10

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z