Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Steam: Błąd obcinał przychody niektórych twórców niezależnych

Kaladin wtorek, 4 grudnia 2018, 11:18 News

Valve niespecjalnie przejmuje się problemem.

W październiku Valve zaktualizowało klienta Steam o nowe opcje. Pochylono się nad czatem, trybem Big Picture czy funkcją Steam Discovery. I wszystko byłoby w porządku, gdyby nie okazało się, że przy okazji firma wprowadziła pewnego buga. W sekcji polecanych gier Steam Discovery faworyzowane były produkcje znanych deweloperów zamiast takich, które rzeczywiście pasowałyby do preferencji uzytkownika. Valve twierdzi, że po jakimś czasie naprawiono to łatką, jednak wiele małych studiów donosi, że ich przychody zdążyły już ucierpieć.

Błąd został zauważony przez developera Shadowhand i Ancient Enemy, Jake’a Birketta, który na swoim blogu pisze:

Porównałem wyniki sprzedaży sprzed października i po nim (wyłączając oczywiście wszelkie wyprzedaże). Mogę powiedzieć, że liczba sprzedanych kopii spadła o połowę, natomiast przychód mojego studia zmniejszył się o 36%.


Birkett skontaktował się z innymi studiami, pytając, czy one także mają podobne problemy. Okazało się, że niektórych twórców błąd zupełnie nie dotyczył – nie zanotowali oni żadnych dziwnych spadków popularności swoich produkcji w ostatnim okresie. Jednak znalazły się osoby, które poważnie odczuły błąd w Steam Discovery. Dean Hall z RocketWerkz twierdzi, że odnotował nagły spadek zainteresowania grą Stationeers o ponad 10%. Natomiast projektant Kingdoms and Castles, Peter Angstadt, doniósł, że dzienna sprzedaż jego gry spadła o 30-40%. Wypowiedział się również twórca produkcji zatytułowanej Maia, Simon Roth, którego dzieło miało niedawno premierę:

Mimo niezłej reklamy i obecności gry na listach życzeń w październiku liczba odwiedzin naszej strony na Steamie spadła prawie do zera. Oczywiście odbiło się to na sprzedaży. Nie spodziewałem się astronomicznych wyników w okolicach premiery, ale dla mnie ma znaczenie każda sprzedana kopia gry.


Niestety, Valve wydaje się nie przejmować zażaleniami twórców. Korporacja nie wyjaśniła, na jakiej zasadzie działa algorytm Steam Discovery, a maile wysyłane w tej sprawie przez niezależnych developerów są przez firmę ignorowane.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Więcej na temat: Steam,
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
wtorek, 4 grudnia 2018, 16:19   JJayPolak
@gimemoa raczej nie da rady, tu niekwestionowanym faworytem wciąż jest EA, chociaż Bethesda depcze im po piętach.
wtorek, 4 grudnia 2018, 14:30   Jacek112
@nortalf Też tak pomyślałem, tytuł bardzo nie trafiony. Ale w zamian za to więcej kliknięć :P.
wtorek, 4 grudnia 2018, 13:27   nortalf
Jezu tytuł sugeruje, że Steam im pieniądze kradł, a tak na prawdę chodzi o brak promowania. I kto wie na ile do tych spadków się przyczynił błąd...
wtorek, 4 grudnia 2018, 12:28   Jacek112
@gimemoa E tam przesadzasz. Nie jest idealny, ale zły też nie. Jak już to dałbym mu ocenę neutralną zwróconą w stronę dobra ;).
wtorek, 4 grudnia 2018, 11:46   gimemoa
Steam i Valve to rak branży. Złota Kupa powinna być dla nich obowiązkowo co roku.

O autorze

Kaladin

Podobne newsy

Steam: Top 10 minionego tygodnia (21-27 czerwca)

News
niedziela, 28 czerwca 2020

steam-top-10-minionego-tygodnia-21-27-czerwca Sprzęt do VR to wciąż świetny biznes.

Komentarzy:
1

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Którą wybierzesz? Pieśń o przygodzie, wolności i historii, pieśń o zdegenerowanych bandytach na Dziwnym Zachodzie, a może pieśń o niedającej się opisać grozie?

Komentarzy:
5

Popularnemu Pac-Manowi stuka właśnie 40 lat. Takiej rocznicy nie możemy zignorować. Ale, że na jego temat pisałem dość obszernie ze 2 lata temu (CDA 02/2018), dziś tylko w telegraficznym skrócie przypomnę najważniejsze informacje na jego temat.

Komentarzy:
2

Machamy biało-czerwoną flagą i gramy na baczność, pożerając ogórki kiszone, bo w tworzeniu każdej z tych gier brali udział Polacy. 

Komentarzy:
1

A gdyby tak spróbować czegoś nowego?

Komentarzy:
15

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z