Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITKONKURS„Alita: Battle Angel. Miasto Złomu” – wygraj książkę [ZAKOŃCZONY]

Ghost piątek, 14 grudnia 2018, 12:48 Konkurs

W przyszlym roku na ekrany kin wchodzi film fabularny oparty na mandze „Alita: Battle Angel”. Aby skrócić oczekiwanie, możecie zapoznać się z oficjalnym książkowym prequelem filmu, zatytułowanym „Miasto zlomu”. W naszym konkursie możecie wygrać jeden z pięciu egemplarzy.

Więcej informacji o samej książce, jej fragment oraz zwiastun filmu znajdziecie TUTAJ


(Kliknij, aby powiększyć)

Aby wziąć udział w konkursie, należy w jednym komentarzu pod tym newsem napisać odpowiedź na pytanie: Roboty, androidy, cyborgi? W jakim kierunku powinna iść nasza cywilizacja i dlaczego?

Na propozycje czekamy do piątku włącznie (7 grudnia do godz. 23:59). Każdy ma prawo do jednego zgłoszenia. Zwycięzcy zostaną wyłonieni w ciągu 3-5 dni roboczych od zakończenia konkursu. Będą potem mieli tydzień na dostarczenie nam swoich danych osobowych. Jeśli tego nie zrobią w podanym czasie, nagroda przejdzie na kolejną wytypowaną przez redakcję osobę. Wysyłka nagród tylko na terenie Polski. Ludzie używający multikont zostaną automatycznie zdyskwalifikowani.

Laureaci

Spośród nadesłanych zgłoszeń wybraliśmy następujące:

Aust
Najlepszy wybór to roboty, ponieważ nie ograniczają się do humanoidalnej formy. Różne zadania wymagają różnych cech fizycznych, niewielki kształt jest przydatny przy zbieraniu danych zwiadowczych np. dron, z kolei robot bojowy nie musi przejmować się miejscem dla załogi oraz bezsensownymi układami podtrzymywania życia i wykorzystać 100% potencjał bojowy. Androidy przejmują się estetyką ludzkiego ciała, co stwarza dodatkowe ograniczenia i ma znaczenie jedynie dla ludzi i cyborgów.

FowlPS
Myślę, że cywilizacja powinna pójść w stronę androidów. Ludzie starają się jak mogą, żeby przestać być dla innych ludźmi, więc cała nasza nadzieja w tym, że maszyny okażą się kiedyś bardziej ludzkie od nas.

Uszakov
Przyszłością naszej cywilizacji są niewątpliwie cyborgi. Ulepszanie ciała poprzez różne wszczepy przyczyni się nie tylko do poprawy życia ale też do leczenia chorób które dziś są przyczyną śmierci tysięcy. Leczenie, poprawa kondycji, pomoc w pokonywaniu ograniczeń i niepełnosprawności to tylko część korzyści. Połączenie ludzi i maszyn pozwoli na bardziej efektywną pracę i ograniczy popełniane błędy. Już dziś na całym świecie protezy pozwalają ludziom na normalne życie. A to tylko wstęp do tego co przed nami.

BlackElf
Cyborgi - naszym głównym ograniczeniem jako ludzkości, jest kruchość naszego ciała. Dzięki cybernetyzacji wzmocnilibyśmy nasze ciała, dzięki czemu otworzyłyby się przed nami możliwości choćby podboju kosmosu. Jest to kierunek, który choć zapomniany, wcześniej czy później musimy obrać. Ziemia kiedyś stanie się za mała, lub wygoni nas z niej kataklizm. Kosmos jest miejscem, gdzie będziemy szukać nowego domu, a cybernetyzacja usprawni podróże kosmiczne, wydłuży życie i pozwoli przetrwać jako ginącemu gatunkowi.

Bozak
Androidy i cyborgi, to wszystko fajnie brzmi.Człowiek powinien się rozwijać, unowoczesniać swoje życie, ale w dalszym ciągu pozostać człowiekiem. Rozwinęliśmy naszą planetę praktycznie od niczego, ale wdrażanie do cywilizacji cyborgów może być śmiertelnym zagrożeniem. Poprzestańmy na robotach, pomocnych w domu, w pracy, w sytuacjach, kiedy człowiek nie jest w stanie czegoś zrobić. Planeta Ziemia to planeta ludzi i niech tak zostanie.

Osoby te proszę o jak najszybsze podesłanie maila ze swoimi danymi na adres konkurscda@cdaction.pl. W mailu powinno być: ksywka z forum, imię i nazwisko, adres korespondencyjny, telefon kontaktowy. Wiadomość należy zatytułować "Konkurs - Alita: Battle Angel" i wysłać z adresu mailowego jaki macie powiązany z kontem na forum.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Więcej na temat: konkurs,
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
sobota, 15 grudnia 2018, 16:49   Armaid
Dla zaspokojenia głodu ogułu wiedzy. Którą wersję komiksu wybrać ? Tą aktualną za 300/400 zł czy tą z czasów wcześniejszych co wyszło 8 tomów....??? zdaje sie na alegro jest całość za 140zł
sobota, 15 grudnia 2018, 10:07   robin81
Fajny ten Alita :)
piątek, 7 grudnia 2018, 15:42   Bajorambo
Uważam, że nasza cywilizacja powinna dążyć do nieustannego postępu technologicznego. Zawsze jednak musi towarzyszyć temu refleksja etyczna oraz zaawansowany system zabezpieczeń. Roboty, androidy oraz cyborgi - wszystkie są związane zarówno z potencjalną poprawą ludzkiej kondycji w świecie, jak i ogromnym niebezpieczeństwem, które może być rozpatrywane na wielu różnych płaszczyznach. Zauważmy, że automatyzacja zakładów produkcyjnych to obecnie standard, a dość ciekawą wizję oferuje na przykład transhumanizm.
piątek, 7 grudnia 2018, 10:24   sukubulus
Roboty to kierunek w stronę lepszego rozwoju ludzkości. Mogą przybierać jakikolwiek wygląd, nie ważne czy będzie przypominał psa, pająka czy też zwykłe ramię. Roboty zawsze będą zależne od człowieka, ponieważ ktoś je będzie musiał zbudować, zaprogramować, czy też konserwować. Kiedy robot zrobi coś złego czy dobrego za tym wszystkim będzie stał odpowiedzialny za to człowiek. Androidy natomiast wyposażone w coś na kształt SI zawsze mogą się zbuntować, zaś droga cyborgizacji doprowadzić może do kryzysu ludzi.
czwartek, 6 grudnia 2018, 22:00   Bozak
Androidy i cyborgi, to wszystko fajnie brzmi.Człowiek powinien się rozwijać, unowoczesniać swoje życie, ale w dalszym ciągu pozostać człowiekiem. Rozwinęliśmy naszą planetę praktycznie od niczego, ale wdrażanie do cywilizacji cyborgów może być śmiertelnym zagrożeniem. Poprzestańmy na robotach, pomocnych w domu, w pracy, w sytuacjach, kiedy człowiek nie jest w stanie czegoś zrobić. Planeta Ziemia to planeta ludzi i niech tak zostanie.
czwartek, 6 grudnia 2018, 17:44   kingaizabela
Postęp w dziedzinie motoryzacji, to według mnie byłby odlot! W dosłownym znaczeniu tego słowa. Latające samochody, które umożliwiałyby nam błyskawiczne przemieszczanie się, to niewątpliwie ułatwiłoby nam codzienne życie. A np. weekendowe wycieczki na Zanzibar stałyby się codziennością.. Odlotowe byłyby też podróże w kosmosie, a nie jak dotychczasowe z kontynentu na kontynent. Noc w hotelu na Marsie, albo oglądanie gwiazd prosto z Księżyca, ewentualnie romantyczna kolacja na Wenus.. :)
czwartek, 6 grudnia 2018, 14:11   magi18
Moim zdaniem nasza cywilizacja powinna iść w kierunku cyborgów, dzięki którym człowiek mógłby wydłużyć swoje życie, stać się lepszą, mniej ograniczoną wersją siebie. Równocześnie też nasza cywilizacja powinna prowadzić badania nad sztuczną inteligencją i dążyć do symbiozy maszyn i ludzi. Dzięki tej symbiozie moglibyśmy lepiej badać nasz świat.
czwartek, 6 grudnia 2018, 11:29   ADAMEKKIC
Nasza cywilizacja powinna pójść w dwóch kierunkach jednocześnie. Po pierwsze roboty, czyli maszyny, które będą wstanie wykonywać za ludzi trudne, uciążliwe, niebezpieczne lub fizycznie męczące prace. Powinniśmy dążyć do tego, żeby wszystkie zakłady produkcyjne i obiekty logistyczne były w 100% zautomatyzowane. No i drugi kierunek - cyborgi. Dzięki cybernetycznym implantom będzie można wydłużać ludzkie życie, leczyć nieuleczalne choroby i kalectwo. Natomiast z androidów bym zrezygnował dla bezpieczeństwa...
środa, 5 grudnia 2018, 23:08   mika19
zdrowego rozsądku
środa, 5 grudnia 2018, 15:37   BlackElf
Cyborgi - naszym głównym ograniczeniem jako ludzkości, jest kruchość naszego ciała. Dzięki cybernetyzacji wzmocnilibyśmy nasze ciała, dzięki czemu otworzyłyby się przed nami możliwości choćby podboju kosmosu. Jest to kierunek, który choć zapomniany, wcześniej czy później musimy obrać. Ziemia kiedyś stanie się za mała, lub wygoni nas z niej kataklizm. Kosmos jest miejscem, gdzie będziemy szukać nowego domu, a cybernetyzacja usprawni podróże kosmiczne, wydłuży życie i pozwoli przetrwać jako ginącemu gatunkowi

O autorze

Tomasz
Tomasz "Ghost" Matusik
Redaktor CD-Action, główny admin Forum Actionum, redakcyjny admin, redaktor DVD, wymyślacz przecieków
Life is brutal, a admin bardziej - to wymyślone przeze mnie lata temu powiedzonko dobrze oddaje mój charakterek. Z jednej strony staram się pomagać, ale z drugiej lepiej mi na odcisk nie wejść. :)

Podobne newsy

Konkurs World of Warships: Legends – do wygrania konsola PS5 z napędem

News
piątek, 1 października 2021

konkurs-world-of-warships-legends--do-wygrania-konsola-ps5-z-napedem Mamy dla Was konkurs związany z grą World of Warships: Legends oraz wyjątkową nagrodą, jaką jest konsola PS5 z napędem. 

Komentarzy:
216

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Jeszcze ciągle się łudzę, że zasnął…

Komentarzy:
4

Przez 17 lat swej historii seria Far Cry zasłynęła między innymi pamiętnymi antagonistami. Przy okazji premiery „szóstki” warto zarówno zapoznać się z brylującym w niej Antónem Castillo, jak i przypomnieć sobie jego barwnych poprzedników ze starszych odsłon.

Komentarzy:
8

Czytaj artykuł dziewiątki! 

Komentarzy:
3

Mimo że lokacje utrzymane są w odcieniach szarości.

Komentarzy:
2

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z