Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Ubisoft chwali się dużymi liczbami

hraboll środa, 31 października 2018, 9:19 News

Assassin’s Creed Odyssey sprzedaje się lepiej niż oczekiwano. Rainbow Six Siege cieszy się natomiast coraz większą popularnością.

Francuski wydawca podsumował pierwszą połowę obecnego roku fiskalnego (od 1 kwietnia do 30 września). Ogólna sprzedaż (gry i usługi) zamknęła się w kwocie 767 mln dolarów. Przychody z dystrybucji cyfrowej sięgają 256 milionów dolarów (wzrost o 52% w porównaniu do analogicznego okresu ubiegłego roku). Z kolei 262 miliony dolarów to kwota zainwestowana przez graczy wyłącznie w zakup dodatków, przedmiotów kosmetycznych, przepustek sezonowych i różnego typu subskrypcji (o 50% więcej niż po pierwszej połowie poprzedniego okresu podatkowego).

W raporcie znalazły się również następujące informacje:

  • Rainbow Six Siege przekonało do siebie już 40 milionów graczy,
  • transmisje z sierpniowego turnieju Rainbow Six Major Paris 2018 śledziło 8 milionów unikalnych widzów,
  • sieciowe For Honor ma już 15 milionów użytkowników,
  • The Crew 2 radzi sobie lepiej niż wydana prawie cztery lata temu „jedynka”,
  • przychody z gier mobilnych wrosły o 60% w stosunku do pierwszej połowy poprzedniego roku fiskalnego,
  • łączna sprzedaż Assassin’s Creed Odyssey, The Crew 2 oraz debiutującego dopiero w marcu przyszłego roku The Division 2 ma z końcem obecnego roku fiskalnego dobić do 19 milionów egzemplarzy,
  • wyniki sprzedaży Odyssey są lepsze od przedpremierowych szacunków.
Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
środa, 31 października 2018, 14:41   Zaba2501
Cieszy mnie ogromnie sukces AC: Odyseja zwłaszcza, że z grą spędziłem już ponad 150 godzin i nadal nie nudzi. Zadania, lokacje czy bitwy - zarówno morskie jak i podboje - nie nudzą. Może to też efekt tego, że nie grałem w Origins
(jedyna część w którą nie grałem ze względu na epokę) przez co więcej rzeczy jest dla mnie nowych : ]
środa, 31 października 2018, 13:29   Auron25
Dobrze widzieć, że marka Assassin's Creed trzyma się dobrze. Czekam niecierpliwie na więcej contentu z zakapturzonej kuźni, bo to od lat moja ulubiona seria i cieszy mnie, że przeżywa swój renesans. :)
środa, 31 października 2018, 12:59   Xellar
@Blade81,
Inna polityka wydawnicza firmy. R* wydaje wielkie hity sprzedażowe raz na 5 lat, a Ubisoft zarabia mniej na poszczególnych grach, ale częściej, czy raczej te zarobki są bardziej równomiernie rozłożone w czasie.
@Shaddon,
Origins to był krok w dobrą stronę. Choć lubię wszystkie assassyny, to Origins to moja jedna z ulubionych części. Znamienne było to, że choć mapa była ogromna, to człowiek w ogóle sie nie nudził eksplorując. I mówi to ktoś, u kogo open-world setting wzbudza lawinę ziewów.
środa, 31 października 2018, 11:59   Sttark
@DownEe..nie? Biorąc pod uwagę że to dwa zupełnie różne studia i ich polityka wydawnicza jest zupełnie inna, ich porównywanie nie ma sensu. A Ubisoft ma powody do radości. Studia radzą sobie coraz lepiej i to tylko cieszy. <3
środa, 31 października 2018, 10:07   blade81
Czyli przez pół roku zarobili troszkę więcej niż samo RDR2 w 3 dni? To jednak świadczy o poziomie wydawców i ich gier.
środa, 31 października 2018, 9:40   Shaddon
A ja właśnie ogrywam AC: Origins i jestem pod ogromnym wrażeniem umiejętności ekipy Ubisoftu. Nie sądziłem, że gry z otwartym światem mogą być do tego stopnia immersyjne (i to pomimo przewijania się wątku Animusa gdzieś tam głęboko w tle), a Origins sprawia, że czuję się jakbym śmigał po prawdziwym Egipcie. Choć nigdy nie byłem fanem tej serii i wcześniej grałem właściwie tylko w pierwszą część (która, moim zdaniem, była mocno "taka se"), to Odyseję biorę w ciemno jak tylko znajdę trochę czasu.

O autorze

hraboll

Podobne newsy

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Nawet zepsuty zegar dwa razy na dobę pokazuje dobrą godzinę. Nawet 9kier raz na jakiś czas odpala mainstreamowe gry.

Komentarzy:
1

Całe lata już minęły od ostatniej naprawdę dobrej gry single player z uniwersum Gwiezdnych Wojen. Wygląda jednak na to, że znów się doczekaliśmy, a Fallen Order będzie jednym z ważniejszych tytułów tego roku. Przekonałem się o tym, przechodząc pokaźny jej fragment na specjalnym pokazie, jaki Electronic Arts zorganizowało w Los Angeles.

Komentarzy:
29

Myśl na dziś: W związku z obecnymi cenami warzyw wegetarianie wracają do jedzenia mięsa.

Komentarzy:
1

Twoja cotygodniowa dawka przekąsu.

Komentarzy:
10

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z