Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITGTA Online: Take-Two walczy ze sprzedawcami cheatów

hraboll środa, 17 października 2018, 16:50 News

Branżowy gigant nie zamierza tolerować osób, które „gnębią” uczciwych graczy.

Nie tylko Epic Games walczy ze sprzedawcami cheatów. Niespełna miesiąc temu wydawca Grand Theft Auto V założył sprawę przeciwko osobom podejrzanym o stworzenie i rozpowszechnianie nielegalnego oprogramowania o nazwie Infamous. Sąd Federalny Australii ma zbadać, czy oskarżeni – Christopher Anderson, Cycus Lesser, Sfinktah, Koroush Anderson oraz Koroush Jeddian – dopuścili się naruszenia praw autorskich, jednocześnie narażając firmę Take-Two Interactive na poważne straty finansowe.

Infamous to cheat umożliwiający graczom dostęp do domyślnie ukrytych funkcji w GTA V/GTA Online. Dzięki niemu postać z gry może być nie tylko obrzydliwie bogata, lecz także posiadać nadludzkie cechy, włącznie z nieśmiertelnością. Oprogramowanie cieszyło się sporą popularnością.

Ostatnio australijski wymiar sprawiedliwości podtrzymał decyzję, która uniemożliwia oskarżonym w omawianej sprawie m.in. wypłatę dużych sum pieniędzy czy celowe obniżanie wartości posiadanych aktywów. Zamrożenie majątku dotyczy również kryptowalut oraz innych walut cyfrowych, w tym środków ulokowanych na koncie PayPal. Wydano też nakaz przeszukania dwóch lokalizacji w Melbourne. Tym samym uprawnione organy będą mogły zidentyfikować, skopiować i ostatecznie zniszczyć wszystkie materiały (zarówno cyfrowe, jak i fizyczne) związane z Infamous. Dodatkowo oskarżeni muszą zrezygnować z dalszego prowadzenia nielegalnej działalności. TUTAJ możecie zapoznać się z treścią pozwu.

Co warte uwagi, w połowie sierpnia sąd rejonowy na Manhattanie zakazał Davidowi Zippererowi sprzedaży cheatów do produkcji studia Rockstar Games. Sędzia Louis Stanton orzekł, że działalność mieszkańca Georgii wpłynęła negatywnie na wyniki sprzedaży GTA V, zniechęcając uczciwych konsumentów do zakupu gry. Według Take-Two straty związane z tą konkretną sprawą wyniosły co najmniej pół miliona dolarów.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
czwartek, 18 października 2018, 20:36   polpstryczex
@Dj Ogi
a weź z tymi motocyklami... bawisz się w gangsterski roleplay, a tu przylatuje ten kibel i wszystko wylatuje w powietrze :/
Mam nadzieję, że nie wysyłali zgłoszeń o nękanie lol, po moich perswazjach by się szybko oddalili :)
czwartek, 18 października 2018, 0:01   Dj Ogi
Skoro mowa tu o jakimś oprogramowaniu, to chyba nie chodzi o cheaty a raczej o trainery...
środa, 17 października 2018, 23:58   Skelldon
Take-Two: "Nie będziemy tolerować gnębienia naszych grzecznych graczy!"
Też Take-Two (bądź bezpośrednio Rockstar): "O, patrzcie, sygnał globalny się komuś włączył. Nie żebyśmy was podpuszczali, ale nie zniszczycie pojazdu tych graczy, którzy właśnie są w trakcie misji, tym samym ruinując jej postęp. Na pewno się nie wkurzą. Ah, żeby było łatwiej, kupcie se latający motocykl strzelający z nienacka rakietami. Ale zabawa!"
środa, 17 października 2018, 20:13   goralAdrian
Dla mnie GTA:O zostało dawno zniszczone przez T2.
środa, 17 października 2018, 18:30   Admati
dziękuję za zmianę tytułu
środa, 17 października 2018, 18:01   tirtel
po kilku latach "nagle" zainteresowali się cheaterstwem. Widocznie teraz zaczęło się nagle "opłacać" z nimi walczyć.
środa, 17 października 2018, 17:40   gimemoa
Bardziej niż oni sami, to już tej grze się nikt nie da rady zaszkodzić.
środa, 17 października 2018, 17:38   ghostartur
To chyba żart. Przez cheaterów przestałem grać w online z pół roku temu, zero przyjemności. Na praktycznie każdym serwerze publicznym latało po kilku cheaterów, do tego zupełne olanie sprawy, ewentualnie fale banów na ślepo <oklaski>.
środa, 17 października 2018, 17:21   Admati
Dokładnie
środa, 17 października 2018, 17:20   GGrzebyk
jeśli ktoś zagiął na kogoś parol, to uparcie dąży do realizacji swoich zamierzeń wobec niego; często w kontekście planów erotycznych lub małżeńskich; wyrażenie książkowe - Ktoś chciał być przesadnie mądry używając takiego zwrotu na portalu o takiej tematyce z co tu dużo mówić dość młodymi odbiorcami.

O autorze

hraboll

Podobne newsy

The Outer Worlds z 2 milionami sprzedanych kopii; GTA V z kolejnym rekordem

News
piątek, 7 lutego 2020

the-outer-worlds-z-2-milionami-sprzedanych-kopii-gta-v-z-kolejnym-rekordem W Take-Two zaczynają już mieć szampana po dziurki w nosie. Z drugiej strony smucić może opóźnienie switchowej premiery erpega Obsidianu z powodu epidemii koronawirusa.

Komentarzy:
8

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

O grach będących interaktywnymi komiksami słyszymy już od dawna, do tej pory rzadko jednak traktowano ten pomysł tak dosłownie, jak w produkcji Atomic Wolf.

Komentarzy:
1

Twoja cotygodniowa dawka przekąsu.

Komentarzy:
1

Kilka dni temu wybrałam się do Londynu na zamknięty pokaz Ori and the Will of the Wisps. Nie mogłam się już doczekać, aż będę Wam mogła zdradzić, czym sequel różni się od Ori and the Blind Forest, ale w końcu mi wolno!

Komentarzy:
3

Na liście na ten tydzień miałam łącznie aż sześć gier. Ostatecznie wybrałam tylko te, które ukończyłam – tym razem prezentuję zestaw tylko dla pecetowców.

Komentarzy:
2

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z