Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITDark Horse wyda kolejny wiedźmiński komiks. Za projekt odpowiadają dwie Polki

hraboll wtorek, 25 września 2018, 16:52 News

„The Witcher: Of Flesh and Flame” rozwinie jeden z wątków Wiedźmina 3.

Dark Horse Comics wyda kolejną miniserię komiksów opowiadających o przygodach Białego Wilka. Projekt zatytułowany „The Witcher: Of Flesh and Flame” zostanie podzielony na cztery zeszyty, a premiera pierwszego z nich została zaplanowana w USA na 19 grudnia tego roku. To już piąty – po „House of Glass”, „Fox Children”, „Curse of Crows” oraz „Killing Monsters” – wiedźmiński komiks w ofercie amerykańskiego wydawnictwa.

W większości wcześniejszych przypadków mówimy o owocach trudu Paula Tobina (scenariusz) i Joego Querio (rysunki). Tym razem nad przygodami Geralta z Rivii pochylą się dwie Polki. Aleksandra Motyka – współautorka scenariusza do Wiedźmina 3, dla której będzie to komiksowy debiut – zajmie się warstwą fabularną, a Marianna Strychowska – mająca w dorobku ilustracje do komiksów „Nie przebaczaj”, „Dublicant” oraz „The Caravan” – odpowiada za stronę graficzną.

Fabuła „The Witcher: Of Flesh and Flame” przynajmniej na samym początku ma być rozwinięciem jednego z wątków znanych z Wiedźmina 3. Autorka scenariusza w rozmowie z serwisem Booklips zaznacza jednak, że większość postaci, jakie pojawią się w komiksie, jest zupełnie nowa. Z wywiadu dowiemy się także co nieco o zawartości pierwszego zeszytu oraz zaletach współpracy ze wspomnianą rysowniczką:

W pierwszym zeszycie dawny znajomy Geralta i Yennefer prosi wiedźmina, żeby zbadał sprawę demonicznego nieznajomego, który nawiedza nocami jego córkę. Kiedy tajemniczy kochanek okazuje się starym przyjacielem Geralta, wydaje się, że sprawa zakończy się polubownie, jednak nagle sytuacja całkowicie wymyka się spod kontroli i Geralt ląduje w ostatnim miejscu, w jakim chciałby się znaleźć. (…) Marianna świetnie oddaje mimikę postaci, więc często udawało nam się pokazać nawet skomplikowane relacje i emocje bohaterów raczej spojrzeniem lub wyrazem twarzy niż tekstem. Mam nadzieję, że czytelnikom spodoba się stworzona przez nas opowieść – starałyśmy się, aby była oryginalna i angażująca emocjonalnie i by dobrze oddawała klimat znany z gry.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
czwartek, 27 września 2018, 13:05   michałedek
CDN. Sakia, a własciwie "Rachunek sumienia" jest także częścią GOTY Wieśka 3, ponieważ podobno miał wyjaśnić kwestię braku wątku smokobójczyni w grze.
czwartek, 27 września 2018, 12:58   michałedek
@Wolfgar
Niestety tu nie bardzo się orientuję. Wszystkie które wymieniłem w jednym z moich poprzednich postów o edycji GOTY Wieśka 3 są jedynym znanym mi źródłem polskich wersji tych komiksów. Możliwe, że chyba zostaje tylko wersja angielska, jesli chcecie je na papierze. O ile wyszły w takiej wersji. "Racja Stanu" z kolei była wydana w swoim czasie w serii "Komiksowe hity" Egmontu, wraz z komiksem "Odkupienie" Mass Effect. I więc praktycznie są one. jako nówki nie do zdobycia, czyli pozostaje rynek wtórny.
środa, 26 września 2018, 22:01   Wolfgar
@michałedek Te trzy wymienione już posiadam, a co z resztą? Mam komiksy Polcha, ale wydaje mi się, że nie o te komiksy ci chodziło.
środa, 26 września 2018, 14:04   michałedek
@Krysio
Alez proszę ;d
środa, 26 września 2018, 13:59   Krysio
@michałedek Dziękuję Ci bardzo :D
środa, 26 września 2018, 13:20   michałedek
@Krysio
Jeśli chodzi o "House of Glass”, „Fox Children”, „Curse of Crows” można dostać je choćby w Empiku. Są w twardej okładce i polsku. Cena za sztukę około 45 złociszy.
środa, 26 września 2018, 12:22   Krysio
Małe pytanie, gdzie mogę nabyć te wszystkie komiksy w Polsce? :)
środa, 26 września 2018, 10:10   michałedek
Oczywiście po polsku. Do tego komiks o Saskii i pierwsza część komiksu pt."Racja Stanu".
środa, 26 września 2018, 10:05   michałedek
@Wolfgar
Nie, wyszły prawie wszystkie w wersji papierowej. z wyjątkiem "Killing Monsters", który można pobrać na GOG-u, udostępnionym wraz z wersją GOTY Wiedzmina 3.
środa, 26 września 2018, 9:36   taz159357
@mbwrobel
Pewnie chodziło o Polskę lepszego i gorszego sortu. KARPA

O autorze

hraboll

Podobne newsy

Wiedźmin 3: Długi i irytująco wykadrowany gameplay z wersji na Nintendo Switch [WIDEO]

News
czwartek, 22 sierpnia 2019

wiedzmin-3-dlugi-i-irytujaco-wykadrowany-gameplay-z-wersji-na-nintendo-switch-wideo Czy Geralt pokona Linka w starciu o tytuł najlepszej gry z otwartym światem na tej konsoli?

Komentarzy:
8

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Rozmawiamy Jesperem Kydem, wielokrotnie nagradzanym kompozytorem muzyki do gier i filmowej.

Komentarzy:
8

Twoja cotygodniowa dawka przekąsu.

Komentarzy:
2

W programie na ten tydzień znalazły się dwa tytuły krótkometrażowe i jeden zdecydowanie nieprzeznaczony dla tych, którzy mają mało czasu. Ale ponoć wart każdej godziny.

Komentarzy:
9

To historia bardzo inteligentnego i zdolnego człowieka, który w trzy lata zdobył i stracił fortunę. To opowieść o człowieku, który w latach 80. XX wieku wprowadził komputer pod strzechy, a dziś nie ma i nie chce mieć komputera.

Komentarzy:
15

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z