7
17.04.2024, 06:45Lektura na 2 minuty

Wiedźmin 3: Rozpoczynają się testy darmowego edytora modów

Coś dla tych, którym marzy się stworzenie własnego dodatku do Wiedźmina 3.

Podczas gdy CD Projekt Red zbiera coraz więcej osób do prac nad Wiedźminem 4, a produkcja remake’u pierwszej odsłony dopiero ruszyła, w świecie wykreowanym przez Sapkowskiego sporo się dzieje: dostaniemy komiks kontynuujący wątki z dodatku do Wiedźmina 3, a pełnoletni wielbiciele mocniejszych trunków mogą spróbować oficjalnego, wiedźmińskiego wina. Gdzieś bokiem przelatują także informacje o nowych angażach w serialu Netfliksa, ale mam wrażenie, że ten sezon i tak będzie gwoździem do trumny tej adaptacji. Wśród tych informacji zaginęła wieść z punktu przeciętnego gracza chyba najistotniejsza – nie wiem, czy jeszcze pamiętacie, ale CD Projekt Red zapowiedział duży edytor modów do Wiedźmina 3. Sprawa jest o tyle duża, że The Witcher 3 REDkit, jak nazwano narzędzie, umożliwi moderom stworzenie całkowicie nowych przygód o wielkości dużych dodatków.

Rajmund pisał, że Redzi pozazdrościli Bethesdzie i być może coś w tym jest – projekty tak skomplikowane jak opóźniony niedawno Fallout London nigdy by nie powstały, gdyby twórcy nie udostępnili oprogramowania do tworzenia modyfikacji. The Witcher 3 REDkit pozwoli pobawić się tymi samymi narzędziami, z których korzystali twórcy przy projektowaniu Dzikiego Gonu. Wczoraj ruszyły testy, do których każdy chętny może zapisać się na Steamie. Dostęp będzie przyznawany falami aż do 30 kwietnia, kiedy zostaną zakończone, więc nie zrażajcie się, jeśli nie dostaniecie go razu.

The Witcher 3 REDkit

Wiedźmin 3 z obsługą Warsztatu Steam

To nie koniec testów, ponieważ wraz z wprowadzeniem narzędzi moderskich z prawdziwego zdarzenia, developerzy zintegrują Wiedźmina 3 z Warsztatem Steama. Jeśli chcecie sprawdzić to rozwiązanie, musicie dołączyć do dedykowanej grupy, po czym odnaleźć Wiedźmina 3 w swojej bibliotece i w zakładce Właściwości i polu Beta wybrać workshop_test.

W ostatnich latach produkcje fanowskie pokazały, że mogą dorównać pełnoprawnym grom. Jeśli developerzy wyjdą temu trendowi naprzeciw, nasze ulubione światy zyskają kolejne życie, bo kreatywność społeczności z zasady jest nieograniczona. The Witcher 3 REDkit pojawi się w pełnej wersji na Steamie jeszcze w tym roku i będzie zupełnie darmowy.


Czytaj dalej

Redaktor
Samuel Goldman

I have no mouse and I must click.

Profil
Wpisów1110

Obserwujących4

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze