15.04.2024, 06:45Lektura na 2 minuty

Fallout London: Mod po raz kolejny opóźniony. Za to trafi na GOG.com

Jest też dobra wiadomość: Fallout London prawdopodobnie ukaże się na GOG.com.


Samuel Goldman

Gdybym dostawał kapsel, ilekroć słyszę o przełożeniu premiery tego moda lub nieprzewidzianych problemach przy jego produkcji, to miałbym już tyle kapsli, że kupiłbym sobie własną Kryptę. Po tym, jak „Fallout” Amazonu zadebiutował kilka dni temu i dostał nawet pochwałę od twórcy pierwszych odsłon gry, Bethesda przypomniała o current-genowych zmianach czekających Fallouta 4. Nowości, o których Rajmund pisał kilka dni temu, zawitają do gry już za nieco ponad tydzień – 2 dni po ujawnionej w grudniu dacie premiery Fallouta London.

Modyfikacja zabiera nas na drugą stronę oceanu i próbuje pokazać, jak wygląda Europa po wojnie, która spustoszyła to uniwersum. Większość elementów znanych i kojarzonych z Falloutem wynika z amerykańskich korzeni opowieści, z którymi twórcy moda zerwali całkowicie – całe tło zostało rozpisane od nowa, a fantazja na temat losów Europy sięga bardzo głęboko, co widzieliśmy już w wielu zwiastunach i gameplayach z Fallout London. Wszystko było na dobrej drodze do wydania i zagralibyśmy już 23 kwietnia, jednak bethesdowy patch pomieszał twórcom szybki, dlatego zagramy nieco później. O potencjalnych problemach dla moderów wynikających z wypuszczenia przez Bethesdę nowego patcha wypowiedział się wyczerpująco Dean Carter, pomysłodawca projektu.

Po prawie dekadzie czekania na premierę, kilka tygodni lub miesięcy w zasadzie nie robi nam większej różnicy, prawda? Nie znamy konkretnej daty wydania, bo nie znając ilości zmian wprowadzanych przez nowego patcha, trudno jest oszacować, ile poprawek będzie potrzebował sam mod. Przy okazji Carter wspomina o tym, że przez cały okres tworzenia tego projektu, ani razu nie odezwała się do niego Bethesda. Być może gdyby firma, której szef tak miło zachęca moderów do pracy, pomyślała o fanowskich produkcjach wcześniej, nie byłoby żadnego problemu...

Na koniec dobra wiadomość: Fallout London miał zostać opublikowany na Nexusie, ale platforma ma swoje ograniczenia rozmiarowe i projekt jest zwyczajnie zbyt duży, by można go było tam przechowywać. Z odsieczą przyszedł GOG.com, bo to właśnie w tym sklepie bez dodatkowych opłat pobierzemy modyfikację.


Czytaj dalej

Redaktor
Samuel Goldman

I have no mouse and I must click.

Profil
Wpisów1110

Obserwujących4

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze