12.04.2024, 07:15Lektura na 2 minuty

Fallout 4 w końcu dostanie wersje na PS5 i XSX. Znamy datę wielkiej aktualizacji

Nareszcie wiemy, kiedy Fallout 4 doczeka się dużego patcha na PC oraz natywnych wersji na PS5 i XSX.


Jakub „rajmund” Gańko

Który mamy rok? Zdaje się, że wciąż 2024. Fallout 4 ukazał się prawie 9 (!) lat temu, konsole obecnej generacji są na rynku od trzech i pół roku. Bethesda obiecywała next-genową aktualizację dla swojego tytułu jeszcze w 2022, ale ewidentnie jej się z nią nie spieszyło. Potrzeba było premiery serialu Amazonu, aby wreszcie coś się ruszyło w temacie. Oczywiście ma to mnóstwo sensu: dokładnie ten sam ruch wykonał CD Projekt Red z Wiedźminem 3, gdy zainteresowanie grą sięgnęło zenitu po premierze serialu Netfliksa.

Bethesda wreszcie oficjalnie zapowiedziała, że w next-genową (a raczej current-genową) aktualizację Fallouta 4 zagramy 25 kwietnia. Pecetowcy niech nie czują się pominięci: ich również czeka duża aktualizacja pełna nowości. Wszystko oczywiście za darmo dla posiadaczy gry.

Natywne wersje na PS5 i XSX dostaną typowe dla tej generacji dwa tryby rozgrywki: stawiający na jakość oraz na wydajność. Możemy się więc spodziewać wyższej rozdzielczości, 60 fps-ów oraz licznych poprawek pomniejszych błędów i ulepszonej stabilności. Na te ostatnie mogą zresztą liczyć także posiadacze PS4 i Xboksa One, którzy także dostaną odpowiedniego patcha.

Z kolei pecetowcy dostaną wsparcie ultra szerokich rozdzielczości oraz poprawione działanie usługi Creation Kit i poprawki questów, stabilności, modów, a także rozmaitych innych bugów. Fallout 4 trafi również na Epic Games Store, jeśli ktokolwiek czekał na jego premierę w tym sklepie, oraz otrzyma weryfikację pod kątem działania na Steam Deckach.

To wciąż nie wszystko, ponieważ Bethesda nagrodzi naszą cierpliwość w oczekiwaniu na tę aktualizację zestawem darmowych pakietów Ocalali z Enklawy, prowizorycznego uzbrojenia oraz halloweenowego warsztatu.

Więcej szczegółów znajdziecie na stronie Bethesdy.


Czytaj dalej

Redaktor
Jakub „rajmund” Gańko

Czarna owca rodu Belmontów, szatniarz w Lakeview Hotel, włóczęga z Shady Sands, dawny szef ochrony Sarif Industries, wielokrotny zabójca Crawmeraksa, tropiciel ze starego Yharnam, legenda Night City.

Profil
Wpisów1854

Obserwujących9

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze