Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

KONKURS„Assassin´s Creed: Ostatni potomkowie. Przeznaczenie bogów” – wygraj książkę [ZAKOŃCZONY]

Ghost środa, 12 września 2018, 15:52 Konkurs
Assassin's Creed: Ostatni potomkowie. Przeznaczenie bogów
Assassin's Creed: Ostatni potomkowie. Przeznaczenie bogów

W środę w księgarniach pojawiła się ostatnia część trylogii „Assassin’s Creed: Ostatni potomkowie”. W naszym konkursie możecie wygrać jeden z pięciu jej egzemplarzy.

Aby wziąć udział w konkursie, należy w jednym komentarzu napisać, do jakich czasów cofnąłbyś się, korzystając z Animusa, i życie jakiej osoby chciałbyś prześledzić? Dodatkowo uzasadnij, dlaczego wybrałeś właśnie tę osobę.

Na propozycje czekamy do wtorku włącznie (11 września do godz. 23:59). Każdy ma prawo do jednego zgłoszenia. Zwycięzcy zostaną wyłonieni w ciągu 3-5 dni roboczych od zakończenia konkursu. Będą potem mieli tydzień na dostarczenie nam swoich danych osobowych. Jeśli tego nie zrobią w podanym czasie, nagroda przejdzie na kolejną wytypowaną przez redakcję osobę. Wysyłka nagród tylko na terenie Polski. Ludzie używający multikont zostaną automatycznie zdyskwalifikowani.

Tak o książce pisze jej wydawca:

Świetnie przyjęta książka Matthew J. Kirby’ego „Ostatni potomkowie”, która ukazała się jesienią 2016, dała początek trylogii opartej na motywach bestsellerowej gry studia Ubisoft. Seria „Assassin’s Creed. Ostatni potomkowie” to barwna opowieść o niezwykłych przygodach Owena, piętnastolatka, który chce przywrócić dobre imię swojemu ojcu, a szans na to upatruje w urządzeniu zwanym Animus. Tej jesieni spotkamy się z bohaterami raz jeszcze – w ekscytującej ostatniej części trylogii „Przeznaczenie bogów”.

Do odnalezienia pozostał ostatni fragment Trójzębu Edenu. Dwie pozostałe części tego potężnego artefaktu – ząb wiary i ząb strachu – wpadły już w ręce działającego samodzielnie byłego agenta templariuszy – Isaiaha. Jeśli wejdzie on w posiadanie zęba oddania, stanie się praktycznie nie do pokonania. Z kolei Owenowi i jego towarzyszom udało się przekonać templariuszy i asasynów do połączenia sił w celu powstrzymania Isaiaha, póki jeszcze się da.

W symulacji, która odtwarza wydarzenia sprzed ponad tysiąca lat, duński wojownik Styrbjörn Silny prowadzi Jomswikingów przeciw królowi Danii, Haraldowi Sinozębemu. To właśnie tereny, na których ścierają się armie Wikingów, kryją tajemnice ostatniego fragmentu Trójzębu. To tam wyjaśni się, jaki los pisany jest światu, co kryje się za nieświadomością zbiorową nastoletnich bohaterów i jakie jest prawdziwe znaczenie związków pomiędzy ich przodkami.

Historia została już napisana. Reszta spoczywa w rękach Owena, Javiera i pozostałych, którzy sprzymierzyli się wbrew temu, co ich dzieli. Działania, które podejmą, na zawsze odmienią świat Assassin’s Creed.

Laureaci

Spośród nadesłanych propozycji wybraliśmy następujące:

Oblitus
Ja chętnie cofną bym się do IV wieku p.n.e. i prześledził życie Aleksandra Wielkiego i prześledził, jak ktoś tak młody dokonał tak wiele w tak krótkim czasie. No i te wszystkie podbite tereny, które można zobaczyć.

Poczwar
Cofnąłbym się do średniowiecznej Polski na przełomie lat 1080-1100, by zobaczyć jak to Sieciech, Palatyn Władysława Hermana, przejął władzę w Polsce. Być świadkiem wygnania Bolesława Śmiałego, upadku Hermana i wszystkich machlojek oraz konszachtów Sieciecha. Mało znana postać, nie uczą o nim w szkole, a w dużym stopniu wpłynął na Polskę.

Mat3o95
Za pomocą Animusa udałbym się do Japonii a dokładnie do lat ok 1584 do 1645 aby dokładnie prześledzić życie Musashi'ego Miyamoto który był japońskim roninem, był także twórcą szkoły walki dwoma mieczami, malarzem, poetą (jedno z jego dzieł to Gorin-no Sho - księga pięciu kręgów) i rzemieślnikiem. Nigdy nie został pokonany a wielki Masutatsu Oyama twórca kyokushin karate uczył się z książki jego autorstwa.

ezio232004
Korzystając z Animusa cofną bym się do lat 1452-1519 żeby prześledzić życie najdoskonalszego wynalazcy i malarza Leonarda da Vinciego i dowiedzieć się czy znał Ezia Aditore i czy na obrazie Mona Lisy jest ukazany mężczyzna czy kobieta?

JustUnlucky
Korzystając z Animusa, cofnęłabym się do lat 1560-1614 na.. Węgry. Chciałabym prześledzić życie Elżbiety Batory, powrzechnie też znanej jako "Krwawa Hrabina". Dlaczego? Wiele pogłosek i plotek jest skierowanych na jej późniejsze lata, kiedy to dzięki krwii służących a także i dzieci (dziewczynek), próbowała się odmłodzić (znikające zmarszczki etc). Poza morderstwami oraz torturami, ciażą na niej również przypuszczenia o kanibalizm.

Osoby te proszę o jak najszybsze podesłanie maila ze swoimi danymi na adres konkurscda@cdaction.pl. W mailu powinno być: ksywka z forum, imię i nazwisko, adres korespondencyjny, telefon kontaktowy. Wiadomość należy zatytułować "Konkurs - AC: Ostatni potomkowie. Przeznaczenie bogów" i wysłać z adresu mailowego jaki macie powiązany z kontem na forum.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Więcej na temat: konkurs, Assassin´s Creed,
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
czwartek, 13 września 2018, 15:03   Kuba3003
Dlaczego szybko nie dostaniemy Hitlera? Za dużo różnych teorii. Wykorzystanie jednej spowodowały by bunt zwolenników innej, a gra dostała by skrajne oceny. Tak sądzę.
wtorek, 11 września 2018, 21:34   milan00700
Chciałbym prześledzić i przeanalizować dogłębnie życie Adolfa Hitlera i poznać wszystkie czynniki, które ukształtowały tę postać oraz poznać przyczyny wszystkiego czego dokonał. Miałbym też wtedy dowód dla zwolenników teorii spiskowych na to, że nie upozorował swojej śmierci i nie udał się do Argentyny.
wtorek, 11 września 2018, 16:11   konrad1425
Korzystając z Animusa, chciałbym cofnąć się do XIII wieku i prześledził życie franciszkanina Rogera Bacona.Chciałbym prześledzić czas, jaki spędził nad badaniem czarnego prochu. Jestem pewien, że:
Miał z nim mnóstwo bombowej zabawy. Eksplozje radości po udanych eksperymentach. Wybuchy radosnych i pozytywnych emocji, nie wspominając o potężnych eksplozjach szczęścia, gdy kolejne doświadczenie zakończył sukcesem. Chciałbym też mieć trochę takiej wybuchowej zabawy i gorących wrażeń wizualnych, jak on.
wtorek, 11 września 2018, 14:04   JustUnlucky
Korzystając z Animusa, cofnęłabym się do lat 1560-1614 na.. Węgry. Chciałabym prześledzić życie Elżbiety Batory, powrzechnie też znanej jako "Krwawa Hrabina". Dlaczego? Wiele pogłosek i plotek jest skierowanych na jej późniejsze lata, kiedy to dzięki krwii służących a także i dzieci (dziewczynek), próbowała się odmłodzić (znikające zmarszczki etc). Poza morderstwami oraz torturami, ciażą na niej również przypuszczenia o kanibalizm.
poniedziałek, 10 września 2018, 19:08   ezio232004
Korzystając z Animusa cofną bym się do lat 1452-1519 żeby prześledzić życie najdoskonalszego wynalazcy i malarza Leonarda da Vinciego i dowiedzieć się czy znał Ezia Aditore i czy na obrazie Mona Lisy jest ukazany mężczyzna czy kobieta?
poniedziałek, 10 września 2018, 17:55   Damur
Cofnąłbym się do początków starożytnego Egiptu aby móc oglądać narodziny tej wspaniałej cywilizacji.
poniedziałek, 10 września 2018, 14:44   Mewtwo22
Moja decyzja pada na rok 1920r, a miesjce to Chicago. Mniej więcej w tym okresie do tego miasta zawitał Al Capone i pod okiem Johnnego Torrio zaczął rozwijać skrzydła aż stał się grubą rybą. Wybrałem Capone bo chciałbym zobaczyć jak od zwykłego bramkarza w klubie stał się ikoną gangsterów.
poniedziałek, 10 września 2018, 14:22   Bajorambo
Korzystając z Animusa, cofnąłbym się do lat 20 p.n.e. i prześledził życie Marii z Nazaretu, matki Jezusa Chrystusa. Wybrałem właśnie tę osobę, ponieważ chciałbym w sposób ostateczny dociec prawdy na temat religii chrześcijańskiej oraz kluczowych dla niej postaci. Niezwykle istotna jest dla mnie między innymi kwestia tzw. "niepokalanego poczęcia" oraz zmartwychwstania Jezusa.
poniedziałek, 10 września 2018, 12:51   BastilaShan09
Korzystając z Animusa, przeniosłabym się do okresu międzywojennego, by być świadkiem uzyskania władzy przez Hitlera. Chciałabym móc odegrać rolę asasyna, który na początku wierzył w wizję Fuhrera i pomagał mu (chociażby w puczu monachijskim). Jako członek tajnej grupy, brałabym udział w najeździe na Polskę lub w zdobyciu Francji. Później, po zobaczeniu dokonanych przez Hitlera okrucieństw (noc kryształowa, obozy koncentracyjne), w skórze asasyna, przyczyniłabym się do jego śmierci.
poniedziałek, 10 września 2018, 9:33   kaakuuzuu
Korzystając z Animusa cofnąłbym się do czasów narodzin i życia Chrystusa. Chciałbym przekonać się na własne oczy jak żył, jaki był i jakim cudem dzięki jednej osobie umocniła się wiara trwająca do czasów dzisiejszych, licząca ponad dwa miliardy wyznawców na całym świecie. A może w ogóle nie istniał i zarówno wiara jak wszelkie zapiski, które znamy, zostały utworzone przez jakąś tajemniczą sektę, której celem jest władza nad światem?

O autorze

Tomasz
Tomasz "Ghost" Matusik
Redaktor CD-Action, główny admin Forum Actionum, redakcyjny admin, redaktor DVD, wymyślacz przecieków
Life is brutal, a admin bardziej - to wymyślone przeze mnie lata temu powiedzonko dobrze oddaje mój charakterek. Z jednej strony staram się pomagać, ale z drugiej lepiej mi na odcisk nie wejść. :)

Podobne newsy

„Sztuczna inteligencja. Co każdy wiedzieć powinien” – Wygraj jeden z dwóch zestawów książka + kubek [ZAKOŃCZONY]

News
wtorek, 13 sierpnia 2019

sztuczna-inteligencja-co-kazdy-wiedziec-powinien--wygraj-jeden-z-dwoch-zestawow-ksiazka--kubek-zakonczony W księgarniach pojawiła się ciekawa publikacja PWN na temat sztucznej inteligencji. Z tej okazji mamy dla was konkurs, gdzie możecie wygrać jeden z dwóch zestawów skłądających się z książki i kubeczka.

Komentarzy:
86

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Choć chyba każdy kiedyś miał styczność z pinballem, to wiedza na temat jego historii, ewolucji, zasad działania itd. wcale powszechna nie jest. Czas to naprawić.

Komentarzy:
9

Myśl na dziś: Każda choroba jest śmiertelna, jeśli tylko dobrze wyguglować.

Komentarzy:
4

Wydanie wieczorne. Bo deadline.

Komentarzy:
13

Na miesiąc przed premierą Borderlands 3 miałem okazję przez kilka godzin pograć w niemal finalną wersję gry. Rewolucji tu nie widać. Wszystko jednak wskazuje na to, że tak czy inaczej dostaniemy bardzo dobrą grę.

Komentarzy:
5

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z