2
7.11.2023, 11:45Lektura na 2 minuty

Assassin’s Creed Mirage: Dzisiejszy patch pozwoli wyłączyć irytującą opcję

Ubisoft wypuszcza aktualizację, w której pozwoli wyłączyć aberrację chromatyczną w Assassin’s Creed Mirage. Lista zmian jest dłuższa, oczywiście.


Patryk „Delighter” Żelazny

Czy Assassin’s Creed Mirage to udany powrót do korzeni serii, to kwestia sporna. Zależy bowiem, jak na to spojrzymy –  a bardzo fajny artykuł napisał o tym UV. Ostatecznie Ubisoft i tak chwalił się niby to ogromnym sukcesem Mirage, a nawet zmienił zdanie w kwestii dodatków.

Cały czas nie może jednak poprzestać na łataniu swojej najnowszej gry – jak to bywa, aktualnie tytuły nie wychodzą bez skaz i Mirage jest tego kolejnym przykładem. Jedną z takich właśnie skaz jest „funkcja” umyślnie zaimplementowana przez twórców, która nie doczekała się możliwości wyłączenia na premierę. Mam na myśli aberrację chromatyczną, która choć w wielu przypadkach uznawana jest za niepożądany defekt, tutaj miała pełnić funkcję estetyczną. Czy polepszającą efekt, czy pogarszającą, to już sami możecie zdecydować. A jeśli stwierdzicie, że jest to coś kompletnie wam niepotrzebnego, to mam świetne wieści.

Dzisiaj, 7 listopada, o godzinie 14:00 czasu polskiego w Assassin’s Creed Mirage udostępniony zostanie patch 1.0.5. Jedną ze zmian jest wprowadzenie możliwości wyłączenia aberracji chromatycznej, dzięki czemu moim zdaniem gra mocno wypięknieje. Różnicę możecie sami zobaczyć np. na poniższym filmie.

Oczywiście na tym nowości się nie kończą, a aktualizacja waży od 3 do 6 GB (w zależności od platformy). Pełną listę zmian przeczytacie na oficjalnej stronie Ubisoftu.

W grze pojawią się oczywiście poprawki błędów, w tym również na tapet zostały wzięte trzy misje, które mogły sprawiać problemy (Speak with Ali, Follow the Fiery Trail oraz Nehal’s Calling). Sporo miejsca zajmują uprawnienia szaty graficznej, interfejsu oraz animacji, dotknięte zostały także udźwiękowienie, kompatybilność czy stabilność. Z takich ważniejszych mógłbym wymienić:

  • Możliwość włączenia i wyłączenia aberracji chromatycznej;
  • Możliwość włączenia i wyłączenia muzyki w tle podczas wezwania do modlitwy;
  • Basim ma teraz równe szanse na odegranie każdej ze swoich animacji egzekucji;
  • Naprawiono dźwięki wydawane przez zwierzęta.

Jest też jedna istotna zmiana dotycząca celu jednej z misji, którego od teraz nie będziemy mogli pominąć. Jednak nie będę zdradzać, o co dokładnie chodzi, w obawie o spoilery. Jeśli jesteście zdeterminowani wiedzieć, to udajcie się na zalinkowaną wyżej stronę Ubisoftu i zjedźcie na sam dół.


Czytaj dalej

Redaktor
Patryk „Delighter” Żelazny

Jestem człowiekiem wielu pasji. Jedne z nich przemijają, inne pozostają – a gry i pisanie to te, które będą ze mną do końca życia. Są jeszcze ciastka, ale mroczne istoty zabraniają mi o nich mówić.

Profil
Wpisów1762

Obserwujących8

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze