Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Vampyr: Gracze chętnie zapraszają krwiopijców pod swoje dachy

Cursian środa, 11 lipca 2018, 20:26 News

Twórcy pochwalili się niezłym wynikiem sprzedaży.

Okazuje się, że gracze dość beztrosko łamią jedno z najstarszych praw poszukiwaczy przygód i dobrowolnie zapraszają wampiry do swoich domów. Dontnod poinformowało, że od czasu premiery krwiopijcy rozgościli się już u ponad 450 tysięcy posiadaczy PC, Xboksów One i PS4.

Choć na tle największych tytułów (choćby God of War, którego ogromnym sukcesem chwaliło się w maju Sony) niecałe pół miliona kopii w ciągu miesiąca nie rzuca na kolana (choć jest oczywiście wynikiem godnym uwagi), to Francuzi są całkiem zadowoleni. Wcześniej poinformowali bowiem, że zwrot poniesionych kosztów uzyskają, jeśli rozejdzie się 500 tysięcy sztuk. Jako że cel został już niemal osiągnięty, perspektywy dobicia do miliona, co uznano by za sukces, wydaje się całkiem realna.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
czwartek, 12 lipca 2018, 21:41   Wujson
Klimat cudowny, fabuła ok, ale rozczarowuję niesamowicie wyborami które to były tak szumnie zapowiadane, pozostaje wrócic do Bloodlines, który to dziękuję niezmiernie mam z CD-Action i to jedne z pierwszych od których zacząłęm swą przygodę z wami i którą przeżywam z checią do dziś <3
czwartek, 12 lipca 2018, 21:08   2real4game
@Xellar
Odnoszę wrażenie, że trochę zbytnio się wkręciłeś w tę produkcję, żeby ją trzeźwo ocenić. I zgadzam się z ZeneQrem. Tylko raczej uważam, że jest to wciągająca, a nie wkurzająca gra. Tylko jedna głupota pogania drugą, a większy wpływ działań gracza widać chociażby w Dishonored.
czwartek, 12 lipca 2018, 16:43   Xellar
@ZeneQr,
Bo zrobiłeś to przed samą walką. A musi trochę czasu upłynąć, żeby było widać te zmiany. Na przykład, gdybyś poszedł spać i minęła noc, to pewnie byłoby widać. Zabijając mieszkańców spada poziom zdrowia dzielnicy, jeśli spadnie do najniższego, na ulicach zaczyna panować chaos min w postaci gangów chodzących po ulicach. Ja na przykład przekonałem filar ostatniej dzielnicy, aby cały swój majątek przepisał na materiały lecznicze i w ten sposób uzdrowiłem cały Londyn z epidemii Hiszpanki.
czwartek, 12 lipca 2018, 15:50   ZeneQr
Wkurzająca gra. Wybory moralne? Niemal żadnych, żeby się nie pierniczyć z ostatnim bossem wychlałem krew mieszkańców z dwóch dzielnic...i nic, prócz zmiany "wystroju" dzielnicy nic się nie stało...ot cały Vampyr.
czwartek, 12 lipca 2018, 13:52   Xellar
zachowują się mniej lub bardziej podobnie do ludzi, a różnice wynikają głównie z dwóch rzeczy: a) klanu stwórcy, b) przedchorobowej osobowości (premorbid personality) jak ładnie ująłby to jakiś psychiatra ;) Moim zdaniem, Vampyr jest tak bardzo lojalny względem Maskarady jak to tylko możliwe bez łamania praw własnościowych...
czwartek, 12 lipca 2018, 13:48   Xellar
@Scorpix,
Nie wiem, mój odbiór WoD jest zupełnie inny, więc dziwią mnie te głosy, że Vampyr jest AŻ tak różny od Maskarady. Osią napędową fabularnego WoD: Vampire the Masquerade jest konflikt wewnętrzny pomiędzy (zanikającym) człowieczeństwem, a wampirzą naturę przejmującą kontrolę. Biorąc pod uwagę, że Dr Reid jest nowo stworzonym ekonem (wampirem), to raczej nie dziwne jest, że ludzkie odruchy i uczucia są wciąż w nim silne. W Maskaradzie tylko wiekowe wampiry są ich praktycznie pozbawione. Młode wciąż
czwartek, 12 lipca 2018, 11:13   Batushka
@Scorpix oczywiście.
Nie ma to jak odpisać samemu sobie :)
czwartek, 12 lipca 2018, 11:12   Batushka
@Batushka
Nie, Twoje zdanie nie traci sensu, wręcz nadal go nie ma :)
Idąc Twoim tokiem myślenia to w Maskaradzie jesteśmy krzyżowcem, który został dotknięty klątwą wampiryzmu a nie wampirem :)
czwartek, 12 lipca 2018, 11:09   Scorpix
@Batushka
Po wyjęciu połowy zdania, moje zdanie traci sens. Chodzi o to, że patrząc na recenzje na Steam, część ludzi narzekało na grę, że nie traktuje wampiryzmu na takim poziomie jak maskarada. W grze bohater to lekarz dotknięty klątwą, a nie przede wszystkim wampir.
czwartek, 12 lipca 2018, 9:56   Batushka
''nie jest to gra o wampirze...ale historia lekarza, który został wampirem''
Lool :)

O autorze

Cursian

Podobne newsy

Vampyr: Fox 21 Televison Studios nabyło prawa do serialu

News
sobota, 18 sierpnia 2018

vampyr-fox-21-televison-studios-nabylo-prawa-do-serialu Projektem ma się podobno zająć reżyser filmu „Terminator: Ocalenie”.

Komentarzy:
2

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Jak wygląda Battlefield, niby każdy wie. Najnowsza odsłona pod paroma względami wyróżnia się jednak na tle poprzedniczek, warto więc zapoznać się z wprowadzonymi przez twórców nowinkami i usprawnieniami rozgrywki. Miałem już okazję przetestować je.

Komentarzy:
19

Wiedźmin, Dying Light, This War of Mine, Frostpunk – w ostatnich latach nie brakowało polskich gier, które zdobyły uznanie za granicą, podnosząc prestiż rodzimego game devu. Wcześniej podjęto jednak w naszym kraju wiele innych, mniej lub bardziej udanych prób podbicia serc graczy. Dziesięć mocno zakurzonych tytułów przypominamy w tym artykule.

Komentarzy:
47

Dedykowana karta dźwiękowa w 2018 roku? Przecież każdy komputer ma wbudowaną! To jednak tylko pozorne szaleństwo.

Komentarzy:
14

Październikowa plucha za oknem, Halloween za pasem i mnóstwo kuszących wyprzedaży w zasięgu ręki. To dobry moment, by nadrobić zaległości i wgryźć się w jeden z wielu dostępnych na rynku horrorów. Przed tobą lista moich propozycji na długie, ponure noce zbliżającej się nieuchronnie zimy. Odważysz się na jedną z nich?

Komentarzy:
28

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z