Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITSteam: Nieoficjalne zestawienie najpopularniejszych gier

hraboll niedziela, 8 lipca 2018, 16:55 News

Na podium nie mogło zabraknąć największego hitu ostatnich miesięcy.

Od prawie trzech miesięcy – czyli od momentu wprowadzenia nowej polityki prywatności na Steamie – wielu niezależnych developerów poszukuje sposobu na dotarcie do choćby szacunkowych wyników sprzedaży swoich dzieł. Ostatnio odkryto metodę, która uwzględniała dane o zdobytych przez graczy trofeach. Przykładowo jeśli osiągnięcie wpadło na konto 50% graczy, wtedy mamy pewność, że przy danej grze bawiły się przynajmniej dwie osoby. Po analizie całego zestawu osiągnięć możemy dysponować przydatnymi liczbami.

Sergey Galyonkin, twórca Steam Spy’a (narzędzia przedstawiającego orientacyjne wyniki sprzedaży gier na Steamie), przepuścił uzyskane cyferki przez opracowywany algorytm. W efekcie udało się ocenić popularność PUBG-a, GTA V, Skyrima i ponad 13 tysięcy innych pozycji z oferty Steama. Rzecz jasna przedstawione dane należy traktować z rezerwą. Wszak nie uwzględniają one osób, które są posiadaczami tej czy innej produkcji, ale jeszcze w nią nie grały. Warto też zauważyć, że na liście pojawiają się tylko i wyłącznie tytuły, które wzbogacono o trofea. Tym samym pominięto około 10 tysięcy gier, a Dota 2 jest jedną z nich.

Swoją drogą, Valve już zmieniło sposób prezentacji (w ramach przeglądarkowego Steam API) danych o trofeach. Aktualnie wyniki są wyświetlane z dokładnością do jednego miejsca po przecinku, a nie osiemnastu, jak to miało miejsce wcześniej. W takiej sytuacji dalsze stosowanie przedstawionej metody mija się z celem. Wygląda na to, że branżowy gigant intensywnie przygotowuje grunt pod prezentację autorskich rozwiązań.

Poniżej znajdziecie niewielki wycinek z naprawdę bardzo długiej listy (plik CSV).TOP50: Najpopularniejsze gry na Steamie. Źródło: Ars Technica

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Więcej na temat: Steam,
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
poniedziałek, 9 lipca 2018, 12:05   Boskipan
@ Ataren No tak, po co czytać newsa...
poniedziałek, 9 lipca 2018, 11:59   lAtarenl
Wait, a Dota?
poniedziałek, 9 lipca 2018, 10:11   Moooras
Zaskakująco dużo gier, o których nawet nie słyszałem.
niedziela, 8 lipca 2018, 23:05   ChowChowMurphy
Do kaszanka zone nadaje się regularnie aktualizowana gra F2P z przyzwoitymi wymaganiami sprzętowymi i bardzo pozytywnymi recenzjami na Steamie. Spoko
niedziela, 8 lipca 2018, 21:13   niejemfrytek
Czwarte miejsca na liście zajmuje Unturned, które nadaje się jedynie do Kaszanka Zone, więc...
niedziela, 8 lipca 2018, 18:19   Jacek112
@promant12 Miałem przyjemność grać w 2 z 3 wymienionych przez Ciebie gier i bynajmniej gniotami nie są. Owszem do przełomowych też daleka droga, ale są to zwyczajne średnie/dobre produkcje. Do gniotów baaardzo dużo im brakuje. Zresztą gdyby takimi były to ludzie by w nie nie grali.
niedziela, 8 lipca 2018, 17:15   promant12
Duża część z ww. produkcji jest darmowa, co wyjaśnia obecność na tej liście gier takich jak Warface, No More Room in Hell czy APB Reloaded, które, z całym szacunkiem dla ich twórców, są gniotami.

O autorze

hraboll

Podobne newsy

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

W końcówce 2000 roku robi się... dziwnie.

Komentarzy:
11

W końcu docieramy do roku 2000. Nie sprawiło to, że nasza wędrówka jest mniej szalona.

Komentarzy:
15

Recenzję mógłbym równie dobrze napisać bez odpalania gry. Zapewne już domyślacie się, co to oznacza...

Komentarzy:
14

Zanim rzucimy
naszą wewnętrzną bestię 
w wir nadprzestrzeni.

Komentarzy:
5

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z