Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITFortnite: Epic Games pozywa byłego pracownika

Papkin wtorek, 26 czerwca 2018, 10:35 News

Ponoć tester gry przeciekał. 

Koreański sąd duma, czy autorzy Fortnite’a nie ściągali aby zbyt inwazyjnie od PUBG-a, a tymczasem Epic Games notuje problemy we własnych szeregach. Jak być może pamiętacie, na dobrą chwilę przed startem czwartego sezonu fortnite’owych rozgrywek w sieci pojawiały się rozmaite wycieki, zdradzające zawczasu szczegóły na temat dodatkowej zawartości

Developerzy twierdzą, że przynajmniej część informacji pochodzi od niejakiego Thomasa Hannah, który pracował w firmie jako członek działu QA (czyli zajmował się testami gry) od grudnia 2017 do kwietnia 2018. Ów podpisał oczywiście NDA (umowę o zachowaniu poufności), którą – na co wiele wskazuje – złamał. 

Słowem wyjaśnienia: w kwietniu w grze pojawił się na niebie meteor, który – jak głosiły popularne teorie – miał uderzyć w wieże Tilted Towers (na których często lądowali gracze przez wzgląd na niezłe wyposażenie, jakie można było znaleźć w ich okolicach). Ostatecznie zrównał on z ziemią inną miejscówkę, Dusty Depot (teraz: krater Dusty Divot), co kilka dni przed startem czwartego sezonu wieszczył fortnite’owy subreddit. Informacja ta (choć nie tylko ona) miała pochodzić właśnie od zatrudnionego w Epicu testera, który rzekomo współpracował z nieujawnioną osobą lub osobami.

Jak donosi Polygon, pozew wniesiono 7 maja. Były już pracownik Epica broni się, twierdząc, że nie działał w sposób zorganizowany, a wyżej wymienione informacje podał w trakcie prywatnej rozmowy (co nie zmienia faktu, że i tak złamał umowę). Według prawników Epic Games firma „poniosła nieodwracalne szkody, przez które nadal cierpi”. Studio domaga się odszkodowania oraz zwrotu kosztów sądowych. Obrońca testera wnosi o uniewinnienie.

Cóż, nie jest to najbardziej absurdalny ze związanych z grą pozwów (Amerykanie zasłynęli ciąganiem po sądach czternastolatków).

Z pozostałych wieści: Fortnite (ten najpierwsiejszy, słowem: skupiony na kooperacji tryb Save the World) doczeka się wkrótce sporej aktualizacji.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
czwartek, 28 czerwca 2018, 12:16   LiOx
@silvver Nie, ale żeby ustalić kwotę kary, należy być w stanie wycenić poniesioną stratę. Chyba, że NDA definiuję stałą kwotę, ale zazwyczaj jest to kwota "do", zależnie od powagi i tajności i potencjalnych / realnych strat. Tutaj wartość wyciekniętych informacji jest zerowa.
środa, 27 czerwca 2018, 17:28   silvver
@LiOx to co, można łamać podpisane przez siebie umowy bez żadnych konsekwencji?
środa, 27 czerwca 2018, 10:11   Jacek112
Również uważam, że nie ma tu żadnego absurdu. Złamał umowę więc może ponieść konsekwencje.
środa, 27 czerwca 2018, 9:32   hexenisalive
@rajker
Każdy ma prawo o sadzenie się o cokolwiek, bo każdy ma prawo do sprawiedliwości.
Jak oskarżasz Allegrowicza o przekręt który ci wywinął, to odpuścisz żeby sąd miał więcej czasu na karanie morderców? Panie…
wtorek, 26 czerwca 2018, 20:04   Laschlo
Patrząc na nasze reklamy to głównie panie przeciekaja...
wtorek, 26 czerwca 2018, 19:15   nietrol
Także pamiętajcie jak będziecie testować zamknięte bety, aby nie przeciekać.
wtorek, 26 czerwca 2018, 15:46   LiOx
Absurdem jest, że ciężko będzie udowodnić jakiekolwiek straty związane z tym przeciekiem. Ok, złamał NDA i to jest nieładne zachowanie, ale z drugiej strony ludzie mieliby przestać płacić bo dowiedzieli się kilka dni wcześniej, że wirtualna bomba spadła na inny wirtualny budynek niż się spodziewali? Seriously?
wtorek, 26 czerwca 2018, 14:56   noirmistig
"nie jest to najbardziej absurdalny ze związanych z grą pozwów" - on w ogóle nie jest absurdalny. Gościu złamał umowę i mają prawo dochodzić swoich praw. Zresztą sam się do tego przyznał. Gdzie w tym pozwie jest "absurd"?
wtorek, 26 czerwca 2018, 13:39   Paczuch
Ta ideologia gender... dzisiaj to nawet faceci przeciekają. Jeszcze jeden krok do przodu, Panie kolego - strzel focha na Epic Games.
wtorek, 26 czerwca 2018, 13:19   wojtekb03
"Ponoć deweloper przeciekał". I tutaj pozwolę sobie zauważyć, że taśma by wszystko naprawiła raz dwa!

O autorze

Mateusz 'Papkin' Witczak
Mateusz 'Papkin' Witczak
redaktor
Lew z północy, rotmistrz sławny i kawaler, charakterologiczny Guybrush Threepwood. W grach szuka ekstatycznych uniesień, ale zazwyczaj wpada w pretensjonalną kloakę. Miłośnik Orwella i Burroughsa, prywatnie: Ojciec Chrzestny i terapeuta Crossa. Grał go Roman Polański.

Podobne newsy

Fortnite: Nowy sezon z superszpiegami i gościnnym udziałem Deadpoola [WIDEO]

News
wczoraj

fortnite-nowy-sezon-z-superszpiegami-i-goscinnym-udzialem-deadpoola-wideo Ba, w ramach limitowanych czasowo operacji będziemy mogli skradać się w kartonowych pudłach à la Snake.

Komentarzy:
0

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

TripWire nie stara się za wszelką cenę stworzyć realistycznego symulatora. Zamiast tego stawia na niczym nieskrępowaną zabawę w rekiniego króla mórz – wciąż nieoszlifowaną na brzegach, ale i tak dającą sporo frajdy.

Komentarzy:
0

Twoja cotygodniowa dawka przekąsu.

Komentarzy:
4

Żadna z poniższych gier nie ma z najlepszymi przyjaciółmi człowieka (fight me!) nic wspólnego, ale korzystając z okazji, zapraszam na koci stream charytatywny – dziś ok. 20.00 na twitch.tv/9kier.

Komentarzy:
2

Wyobraź sobie, że wsiadamy do wehikułu czasu, wbijamy datę – rok 1986 – i naciskamy czerwony guzik... Zzzium! Witamy w PRL-u, gdy w telewizji były dwa kanały, w radiu rozbrzmiewały Kombi i Kapitan Nemo (Lorelei!) , a pojęcie „oryginalnej gry” nie istniało w świadomości polskiego gracza.

Komentarzy:
24

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z