Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITFortnite największym konsolowym F2P w historii, Epic dalej ciąga po sądach 14-latka...

Papkin piątek, 27 kwietnia 2018, 12:45 News

...a tak poza tym, to czwarty sezon będzie superbohaterski i/lub nadlatują obcy.

W ramach drugiego odcinka akcji Redaktor Prowadzący Nie Zapłaci Mi Za Cztery Newsy, Więc Zróbmy Jeden, podsumujmy, co właśnie dzieje się wokół Fortnite'a:

Gra bije PUBG-a w każdej kategorii

Superdata donosi, że Fortnite prześcignął PUBG-a zarówno w kategoriach przychodów, jak i liczby aktywnych użytkowników. I to na wszystkich platformach. A, przypomnijmy, gra dopiero szykuje się do debiutu na (potencjalnie bardzo dochodowym, ale też bardzo problematycznym) rynku chińskim. W samym tylko marcu tytuł wygenerował 233 miliony dolarów przychodu (wzrost aż o 73% w stosunku do poprzedniego miesiąca!).

Tym samym battle royale od Epika dorobił się tytułu najbardziej dochodowej produkcji F2P na konsolach w historii (pobił także rekord liczby równoczesnych graczy). 


Epic kontynuuje proces z czternastolatkiem

Tymczasem Epic Games odniosło się do procesu przeciwko cziterom. Korzenie sprawy sięgają października zeszłego roku, kiedy to firma wniosła do sądu federalnego Karoliny Północnej pozew przeciwko dwóm nieuczciwym graczom (używającym aimbotów), od których zażądano 150 tys. dolarów odszkodowania. Niefortunnie jeden z nich okazał się... czternastolatkiem. Jego matka wystosowała w listopadzie list, w którym wzięła latorośl w obronę (w nader zgrabny sposób, dodajmy).

Raptem pięć miesięcy zajęła developerowi odpowiedź. W obszernym piśmie Epic odnosi się do każdego z zarzutów rodzicielki, określając je jako "niewłaściwe" lub "nieprawidłowe". Przykładowo argument, że warunki użytkowania wymagają w przypadku nieletnich zgody rodzica, której matka czitera nie udzielała, developerzy zbijają powołując się na podobną sprawę z 2008. Wówczas sąd uznał, że "ochrona małoletnich [nie może być zastosowana] do unieważnienia zobowiązań umownych przy zachowaniu korzyści wynikających z umowy".

Firma wnosi, by sąd oddalił wniosek przedstawicieli nastolatka o oddalenie sprawy i kontynuował proces. Przy okazji: drugi z oskarżonych podpisał ugodę, zgodnie z którą obiecał powstrzymać się od oszustw i naruszania własności intelektualnej oraz zapłacić 5 tys. dolarów.

Czwarty sezon, "nadciąga Noc Komety"?

Developerzy zapowiedzieli czwarty sezon zmagań. Jednak na razie wiadomo o nim jedynie tyle, że się wydarzy i że wydaje się, iż przyniesie superbohaterską zawartość.

Ćwierk, jaki opublikowano na oficjalnym Twitterze gry sugeruje, że start kolejnego sezonu może być zarazem finałem kilkutygodniowej historii z kometą, która pojawiła się na niebie (i która – jak sugeruje przynajmniej kilka przesłanek – doprowadzi do zniszczenia Tilted Towers).


Swoją drogą: być może ze sprawą Tilted Towers wiążą się dwa odkryte właśnie easter eggi. Na szczycie wież znaleziono znaki, które (nomen omen) wskazują, że drama rozstrzygnie się już wkrótce...


...dodatku z fortnite'owych telewizorów da się usłyszeć przekaz nadawany alfabetem Morse'a. Niektórzy dopatrzyli się zaś na niebie niezidentyfikowanych obiektów latających.

 

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
piątek, 27 kwietnia 2018, 21:30   adiolesku
kto ma ratowanie świata ?
piątek, 27 kwietnia 2018, 15:02   Hereb
A to przypadkiem nie chodzi o to, że dzieciak rościł sobie prawa do Fortnite i Epic najzwyczajniej nie może tego zignorować bo inaczej straci prawa do marki?
piątek, 27 kwietnia 2018, 14:38   Patroneq
@Dark Present
Akurat wydaje mi się, że to nie zależy od gry, a od stylu gracza. W fortnite równie dobrze można kampić, jak i w PUBGu ciągle biegać i strzelać. Z tym, że po prostu mapa w PUBGu jest większa niż fortnite, przez co gra jest mniej dynamiczna.
Zdziwiło mnie jedynie, że nagle fortnite przebił popularnością PUBGa w tak krótkim czasie.
piątek, 27 kwietnia 2018, 14:06   DarkPresent
@Patroneq To jest... inna gra, a przynajmniej na taką wygląda. Zamiast kampić 5 minut stojąc przy snajperką w jakimś oknie tutaj ludzie biegną na siebie z okrzykiem bojowym, albo ostrzeliwują spamując budowę osłon. Nie wiem czy grają po prostu w to inne osoby niż w PUBG, ale jest bardziej dynamicznie. Mniej ostrożności i chowania się, sporo walk na zasięgu shotguna. Przynajmniej ja mam z Fortnite takie wrażenia.
piątek, 27 kwietnia 2018, 14:02   leon.33
Po prostu PUGB jest bardziej "hardcorowy". A Fortnite jest bardziej kreskówkowy , bardzej dynamiczny i lekki. W dodatku osobiście nie spotkałem praktycznie żadnych toksycznych graczy.
piątek, 27 kwietnia 2018, 13:32   Patroneq
A to ciekawe, że PUBG, który rozpoczął całą tą modę na battle royale, tak szybko został przebity przez swojego młodszego brata. Można tylko gdybać, czy jakby PUBG był darmowy, to czy taka sytuacja miałaby w ogóle miejsce, ale to się już nie zmieni.

O autorze

Mateusz 'Papkin' Witczak
Mateusz 'Papkin' Witczak
redaktor
Lew z północy, rotmistrz sławny i kawaler, charakterologiczny Guybrush Threepwood. W grach szuka ekstatycznych uniesień, ale zazwyczaj wpada w pretensjonalną kloakę. Miłośnik Orwella i Burroughsa, prywatnie: Ojciec Chrzestny i terapeuta Crossa. Grał go Roman Polański.

Podobne newsy

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

W końcu docieramy do roku 2000. Nie sprawiło to, że nasza wędrówka jest mniej szalona.

Komentarzy:
15

Recenzję mógłbym równie dobrze napisać bez odpalania gry. Zapewne już domyślacie się, co to oznacza...

Komentarzy:
14

Zanim rzucimy
naszą wewnętrzną bestię 
w wir nadprzestrzeni.

Komentarzy:
5

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z