Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Paradox kupuje twórców BattleTecha i Shadowrunów

Papkin środa, 6 czerwca 2018, 8:51 News
PC

I wyłoży na ten cel miliony.

Amerykańskie Harebrained Schemes zasłynęło za sprawą crowdfundingowej zbiórki na Shadowrun Returns (zamiast 250 tys. dolarów zebrano aż 2,8 mln!) oraz ufundowaniem w podobny sposób kolejnych odsłon – Dragonfall i Hong Kong. Dwa lata temu studio wydało Necropolis, niezły miks formuły roguelike'a z soulsowym systemem walki, a w kwietniu tego roku poprawiło taktycznym BattleTechem (vel „turową perłą, której uporczywie nie chcecie wyłowić”).

Na developera połakomił się właśnie Paradox Interactive, szwedzki wydawca mający w portfolio przede wszystkim strategiczne cykle w rodzaju Europa Universalis czy Hearts of Iron, który niedawno wydał BattleTecha właśnie. Firma zapowiedziała, że jest gotowa przeznaczyć na zakupy 7,5 miliona dolarów (lub 25% zysków studia z najbliższych pięciu lat, jeśli jego dochody przekroczą kwotę zakupu). Szczegóły umowy są dopinane, formalne przejęcie powinno nastąpić w najbliższy czwartek. Jeśli do niego dojdzie, Paradox zyska 100% udziałów studia, które podkupi od jego spółki-matki, dowcipnie nazwanej Harebrained Bag of Holding.

Jordan Weisman, szef i założyciel studia, a zarazem twórca MechWarriora i papierowego Shadowruna, skomentował przejęcie w następujący sposób:

Mitch (Gitelman, współzałożyciel – dop. red.) i ja założyliśmy Harebrained, by tworzyć gry taktyczne z dobrymi historiami, które sami kochaliśmy. Przez ostatnie siedem lat naszą działalność napędzały pasja zespołu i hojne wsparcie fanów. Ale skala naszych gier wzrosła, a na rynku zrobiło się tłoczno. Poczuliśmy, że HBS musi podjąć współpracę z firmą, która mogłaby nam zapewnić finansową stabilność i marketingowe doświadczenie, co pozwoli zespołowi skupić się na tym, co lubimy robić – projektowaniu wspaniałych gier i pisaniu świetnych historii.


Słowa o „wspaniałych grach i świetnych historiach” nie są specjalnie buńczuczne, o czym zaświadcza enki, który nagrodził BattleTecha wysoką oceną (8+). Jak pisał w CDA 06/18:

Jestem bardzo zadowolony z wysiłków Harebrained. BattleTech to kilkadziesiąt godzin nietuzinkowej taktycznej rozrywki podlanej ładną grafiką (na pokładzie Unity; mógłby co najwyżej szybciej ładować rozgrywkę) oraz trzema godzinami znakomitej muzyki Jona Everista, (...) Jeszcze tylko parę łatek, a potem MechWarrior 5: Mercenaries i w tym roku nie będzie trzeba wychodzić z kokpitu.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Więcej na temat: Paradox Interactive, RPG, Harebrained Schemes, dystrybucja cyfrowa, Harebrained Holdings, Paradox Interactive,
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
środa, 6 czerwca 2018, 19:07   Xellar
Trex13470,
A bo ja wiem czy aż takie podchody były potrzebne? Paradox ściśle współpracował w przeszłości z Obsidianem, w skład którego wchodzą ludzie z dawnej Troiki (Vampire the Masquerade:Bloodlines). Wystarczyło ich o to poprosić, pewnie z checią wzieli by udzial w taki projekcie.
środa, 6 czerwca 2018, 15:39   Trex13470
Dobra, to teraz mam taką teorię. Paradox w 2015 kupił White Wolf Publishing, ludzi którzy z tego co pamiętam mają prawa do marki "Świata Mroku", a teraz kupili developera który tworzył gry RPG. Idąc tym tropem, nie byłbym bardzo zdziwiony gdybyśmy mięli dostać następną grę na podstawie Vampire: The Masquerade.

O autorze

Mateusz 'Papkin' Witczak
Mateusz 'Papkin' Witczak
redaktor
Lew z północy, rotmistrz sławny i kawaler, charakterologiczny Guybrush Threepwood. W grach szuka ekstatycznych uniesień, ale zazwyczaj wpada w pretensjonalną kloakę. Miłośnik Orwella i Burroughsa, prywatnie: Ojciec Chrzestny i terapeuta Crossa. Grał go Roman Polański.

Podobne newsy

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Trochę zwłok, trochę k6, czyli standardowy tydzień w tej branży.

Komentarzy:
1

Choć chyba każdy kiedyś miał styczność z pinballem, to wiedza na temat jego historii, ewolucji, zasad działania itd. wcale powszechna nie jest. Czas to naprawić.

Komentarzy:
11

Myśl na dziś: Każda choroba jest śmiertelna, jeśli tylko dobrze wyguglować.

Komentarzy:
4

Wydanie wieczorne. Bo deadline.

Komentarzy:
14

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z