Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITValve zatrudni ludzi do pracy nad „ściśle tajnymi” grami

hraboll środa, 16 maja 2018, 12:01 News

Gabe Newell i spółka rzeczywiście wracają do developerskich korzeni.

W pierwszej połowie marca Valve obwieściło, że znów zamierza tworzyć gry. Taki scenariusz wydarzeń wydaje się potwierdzać przemodelowana strona internetowa branżowego giganta. Znajdziemy na niej informacje zarówno odnoszące się do przeszłości, jak i przyszłości firmy. Wśród bieżących projektów znajdziemy karciankę Artifact oraz przygodowe The Valley of Gods studia Campo Santo (twórcy popularnego Firewatcha przeszli w zeszłym miesiącu pod skrzydła Valve). Warto  zauważyć, że wspomina się też o projektach, które przynajmniej przez jakiś czas będą trzymane w tajemnicy.

Druga kwestia to rozpoczęcie poszukiwań nowych talentów. Valve chętnie zatrudni projektanta poziomów potrafiącego nie tylko „budować świat gry w 3D”, ale także używać skryptów w celu tworzenia filmowych sekwencji w rozgrywce. Ta ostatnia według wstępnych założeń ma być ekscytująca i pomysłowa. Praca czeka też na scenarzystę posiadającego doświadczenie w branży filmowej i telewizyjnej, który pomaże w tworzeniu otoczki fabularnej na potrzeby gier.

Narracja, filmowe sekwencje czy światy budowane w pełnym trójwymiarze pasują do charakterystyki gier, którymi Valve zachwycało nas w przeszłości. Oczywiście okrzyki w stylu „Half-Life 3 confirmed!” już się pojawiają, aczkolwiek lepiej ostudzić emocje i poczekać na rozwój wydarzeń. Niech Valve najpierw uzupełni ubytki kadrowe, a te są naprawdę spore. Wystarczy przypomnieć, że firmę opuścił zarówno Marc Laidlaw (główny scenarzysta serii Half-Life), jak i Chet Faliszek (twórca historii napędzających obie części Portala oraz Left 4 Dead).

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
czwartek, 17 maja 2018, 17:23   JJJ111
@lukesawicki Wydaje mi się, że to nigdy nie nastąpi. Oczekiwania fanów względem tego tytułu są napompowane do maksymalnych wartości. Stworzenie Hf odpowiadajcego fanom chyba graniczy z cudem. Zwłaszcza, że gra jak na swoje czasy była bardzo rewolucyjna, a teraz co będą mogli dodać? Jak dla mnie Valve chce grać trochę bezpieczniej i nie narażać się na pogorszenie wizerunku.
czwartek, 17 maja 2018, 6:03   lukesawicki
"Portal to Half-Life for searching Left for Dead" confirmed:). A tak serio wzięli by się za robienie tego Half-Life 3 wreszcie i zaprosili spowrotem Marca Laidlawa.
czwartek, 17 maja 2018, 1:02   kosiarz007
O tak, zagrałbym w battle royala w świecie Half-Life
środa, 16 maja 2018, 21:49   luke11685
O co ci chodzi deanambrose co takiego ci się nie podoba w Half-Life 2?Przynajmniej powstały też dwa epizody/części Half-Life'a 2.Szkoda,że w Half-Life 2 Episode 2 akcja gry została zawieszona na śmierci Eli'a Vance'a.Grałeś przynajmniej w wersję alpha Half-Life 1 albo wersję Half-Life 2?Słyszałem,że przed cyklicznym podziałem Half-Life 2 Valve Software miało wydać Half-Life 2 Aftermath.Szkoda,że z Half-Life'a 2 Episode 3 pozostały tylko prace graficzne i niepewny oraz chaotyczny scenariusz oraz HL2Ep4.
środa, 16 maja 2018, 21:48   luke11685
O co ci chodzi deanambrose co takiego ci się nie podoba w Half-Life 2?Przynajmniej powstały też dwa epizody/części Half-Life'a 2.Szkoda,że w Half-Life 2 Episode 2 akcja gry została zawieszona na śmierci Eli'a Vance'a.Grałeś przynajmniej w wersję alpha Half-Life 1 albo wersję Half-Life 2?Słyszałem,że przed cyklicznym podziałem Half-Life 2 Valve Software miało wydać Half-Life 2 Aftermath.Szkoda,że z Half-Life'a 2 Episode 3 pozostały tylko prace graficzne i niepewny oraz chaotyczny scenariusz oraz HL2Ep4.
środa, 16 maja 2018, 18:59   Danon666
Half life battle royale + gra karciana
środa, 16 maja 2018, 18:24   Jacek112
@Nezi23 A S.T.A.L.K.E.R 2 dziesiątki razy jako modyfikacje :P. Wiadomo, że mówię o oficjalnej kontynuacji.
środa, 16 maja 2018, 17:38   CzlowiekKukurydza
@deanambrose Hipster level 9001.
środa, 16 maja 2018, 17:08   Nezi23
@Jacek112 Gothic 4 już wyszedł 2 razy, jako Arcania i jako Risen
środa, 16 maja 2018, 17:05   Jacek112
Hmmm S.T.A.L.K.E.Ra właśnie zapowiedziano, w sprawie Half-Lifa być może coś się szykuje... Teraz tylko czekam na Gothica 4 :D.

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Recenzja The Settlers History Collection w aktualnym numerze CDA miała pierwotnie zawierać ramkę na całą stronę, jednak z powodu braku miejsca musieliśmy opublikować tekst bez niej. Przy okazji recenzji zagrałam również w te części Settlersów, które wcześniej omijałam z daleka – oto mój bardzo zwięzły i osobisty ranking, który nie wszedł do pisma.

Komentarzy:
58

Tym, co sprawia, że Farming Simulator rok po roku przykuwa do monitorów setki tysięcy graczy na wiele tygodni, jest nie tylko wciągająca rozgrywka. Równie duże znaczenie ma społeczność zgromadzona wokół produkcji – i tworzone przez nią mody. Bardzo dużo modów. 

Komentarzy:
4

Ponad pół miliona egzemplarzy pudełkowych sprzedanych od 2012 roku w Polsce, ponad 100 tysięcy wiernych fanów nad Wisłą i społeczność żywo wymieniająca się doświadczeniami. To nie FIFA ani Call of Duty, to Farming Simulator.

Komentarzy:
2

Duży, szybki, z LED-ami i obsługą G-Synca. Nowy monitor LG świetnie nadaje się do grania.

Komentarzy:
10

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z