Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Metal Gear Survive składa sekretny hołd Kojimie 

Papkin środa, 28 lutego 2018, 8:13 News

Psy wojny szczekają cichutko, ale da się je usłyszeć.

Survive nie ma łatwego życia. Choć wyżej podpisany uważa grę za solidną, jej premierze towarzyszą silne emocje (pierwszy zwiastun kampanii został przez użytkowników YouTube'a wręcz pożarty!). Konkretniej: niechęć do Konami i nieeleganckiego rozstania wydawcy z Hideo Kojimą.

Wygląda jednak na to, że odpowiedzialny za grę zespół ma do twórczości projektanta głęboki szacunek. Sympatycznego easter egga nagłośnił na Twitterze Michael Yurko, który opublikował dwa kadry z jednej z cutscenek nowej gry.


Zarówno pierwsze litery widocznych na liście nazwisk, jak i przeczytane od końca pierwsze litery pseudonimów załogi układają się w „KJP Forever”. Przekładając na nasze: „KoJima Productions Forever”. 

Gra jest już dostępna na PC, PS4 i XBO, jej zwiastun premierowy możecie obejrzeć pod tym adresem. W nadchodzącym (urodzinowym!) wydaniu CDA jej recenzji podjął się Allor. Po cichu zdradzę, że jego tekst jest niezwykle krytyczny.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
czwartek, 1 marca 2018, 2:18   Jabberjaw
"Choć wyżej podpisany uważa grę za solidną" FacePalm ... Umbrella Corps też w CDA dostała solidna ocenę . Rany całkiem straciłem wiarę w recenzentów z tego pisemka. Papkin co w tym badziewiu jest solidne poza silnikiem z PP ? Płatne save ? Brak interesującej fabuły ? zerowe Si ? Stary L4D 2 jest od tego bardziej interesujący , jak Allor wystawi tej partaninie więcej jak 3/4 to będzie gwóźdź do trumny ...
środa, 28 lutego 2018, 17:28   Scorpix
@Wiencek14
Ale ta lista jest w cut-scence, gdzie ułożenie nazwisk jest zawsze takie samo. Do tego dwa ostatnie nazwiska oraz oznaczenie, że opuścili posterunek, raczej świadczą o umyślnym działaniu, części twórców gry.
środa, 28 lutego 2018, 17:04   Wiencek14
Problem z tymi imionami jest taki że to 1:1 imiona zaginionych żołnierzy których się wyłapuje w MGSV:TPP. Już wtedy można było zebrać te imiona do listy i ułożyć ten sam przekaz. Raczej już wtedy było to celowe zagranie i teraz tylko je ponownie wykorzystano.
środa, 28 lutego 2018, 11:10   Rufus
Bastard Yota i Cunning Yuji na końcu, to wrzuty na reżyserów gry, więc nie wiem czy to taki "sympatyczny" easter egg :P
środa, 28 lutego 2018, 9:42   deryck
Jedna lista, a tyle smaczków. AWOL (czyli na "samowolce") są Bastard (Bękart) i "Cunning" (Spryciarz) :)
środa, 28 lutego 2018, 9:35   Moooras
KIA - Killed In Action. Trafne.
środa, 28 lutego 2018, 9:13   DarZ
Jeszcze się okaże, że osoba odpowiedzialna za tę listę wyleci z Konami :P
środa, 28 lutego 2018, 8:29   Saczuan
Ciekawym jest że wyżej możecie zobaczyć "Metal Gear KIA". Iron Marlin - KIA i Dire Gibbon - KIA. Litery ich nazwisk to kolejno M i G : D

O autorze

Mateusz 'Papkin' Witczak
Mateusz 'Papkin' Witczak
redaktor
Lew z północy, rotmistrz sławny i kawaler, charakterologiczny Guybrush Threepwood. W grach szuka ekstatycznych uniesień, ale zazwyczaj wpada w pretensjonalną kloakę. Miłośnik Orwella i Burroughsa, prywatnie: Ojciec Chrzestny i terapeuta Crossa. Grał go Roman Polański.

Podobne newsy

Metal Gear Survive to jedna z najgorzej ocenianych gier tego roku

News
wtorek, 27 lutego 2018

metal-gear-survive-to-jedna-z-najgorzej-ocenianych-gier-tego-roku Cóż... jest lepsza od Out of Ammo i Past Cure.

Komentarzy:
9

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Twoja cotygodniowa dawka przekąsu.

Komentarzy:
0

Żadna z poniższych gier nie ma z najlepszymi przyjaciółmi człowieka (fight me!) nic wspólnego, ale korzystając z okazji, zapraszam na koci stream charytatywny – dziś ok. 20.00 na twitch.tv/9kier.

Komentarzy:
2

Wyobraź sobie, że wsiadamy do wehikułu czasu, wbijamy datę – rok 1986 – i naciskamy czerwony guzik... Zzzium! Witamy w PRL-u, gdy w telewizji były dwa kanały, w radiu rozbrzmiewały Kombi i Kapitan Nemo (Lorelei!) , a pojęcie „oryginalnej gry” nie istniało w świadomości polskiego gracza.

Komentarzy:
24

Myśl na dziś: Wystarczy wejść do piekarnika, by twoje życie zmieniło się o 180°.

Komentarzy:
1

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z