Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Twitch opóźnia wprowadzenie „polityki przeciwdziałania nękaniu i nienawiści”

Papkin środa, 21 lutego 2018, 12:38 News

Chce bowiem „lepiej wyjaśnić” nowe rozwiązania. Słusznie, bo te budzą sprzeciw społeczności.

Na początku lutego przedstawiciele popularnej (a w każdym razie popularniejszej od CNN!) platformy streamingowej zapowiedzieli walkę z mową nienawiści. Firma chce monitorować audycje i karać autorów za promowanie przemocy, dyskryminacji czy uprzedmiotowienia „ze względu na rasę, pochodzenie etniczne, tożsamość płciową, orientację seksualną, wiek, niepełnosprawność, religię lub narodowość”. Co ciekawe, banów (na czas nieokreślony) możemy spodziewać się również wtedy, gdy niewłaściwie zachowujemy się poza serwisem. Po szczegóły odsyłam TUTAJ.

Największe kontrowersje wzbudził zapis dotyczący zachowania widzów. Część streamerów obawiała się bowiem ukarania ze względu na komentarze swojej (szalenie przecież trudnej w kontrolowaniu) publiczności. Przedstawiciele Twitcha replikowali, że to autorzy są przykładem dla społeczności.

Twórcy powinni wziąć pod uwagę konsekwencje swoich wypowiedzi i działań swoich odbiorców. Prosimy, abyście w dobrej wierze starali się powstrzymywać wszelkie próby nękania innych podejmowane przez społeczność.


Przedstawiciele Twitcha zdecydowali się opóźnić wprowadzenie nowych zasad, by „lepiej je wyjaśnić”. Ostatecznie reforma nastąpi 5 marca. Taktownie podziękowano wszystkim, którzy zabrali w temacie głos.

Dziękujemy za wszystkie wnikliwe opinie na temat naszych nowych wytycznych dla społeczności. Ważne jest, by były one jasne dla wszystkich i musimy lepiej wyjaśnić niektóre fragmenty, stąd wstrzymujemy wprowadzenie nowych przepisów do 5 marca. Wcześniej opublikujemy zaktualizowane FAQ.


Nad podobnymi rozwiązaniami pracuje YouTube. Więcej o sprawie przeczytacie w tekście Rahida w nadchodzącym wydaniu CD-Action.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
piątek, 23 lutego 2018, 11:14   Vithar
Za każdym razem gdy widzę że jakiś serwis chce "walczyć z mową nienawiści" i postuluje "poprawność polityczną" (czyli dwa największe chochoły zatruwające nasz świat), czuję jak pośród wszystkich komórek somatycznych mego ciała, w którejś zmutował gen p53, i rozpoczął się proces niekontrolowanej proliferacji. Z drugiej strony to dobre pole dla konkurencji. Tak jak dla cenzurowanego FB istnieją alternatywy, tak jak dla YT się one pojawiają, tak i Twitch nie jest niezastąpiony.
czwartek, 22 lutego 2018, 12:01   Bluearga
Fajnie, że poprawność polityczna zatruwa nawet internet -.- Nie byłam i nie zamierzam być tolerancyjną osobą zgadzajacą się na wynaturzenia (co mam na myśli zapewne sami się domyślicie). Coś czuję, że jeśli będą tak ograniczać wolność słowa wszędzie to serio wszyscy wybędą do TOR i normalny internet opustoszeje. Nic tylko czekać aż na TOR powstanie platforma ala Twitch i let's go.
czwartek, 22 lutego 2018, 0:21   SerwusX
@ravandil
Skoro najpierw zaproponowali regulamin w takiej formie, to widać nie wystarczy.
środa, 21 lutego 2018, 18:29   Dragantis
Ale jaki to problem? Zrobią coś głupiego ludzie odejdą do konkurencji i w najgorzym przypadku strona umrze tak jak umarło MySpace. Tak samo z Youtubem i ich pilotką demonetaryzacji i usuwania filmików które korzystają z prawa cytatu, wkurzeni twórcy już kombinują i szukają alternatywy dla swoich produkcji, "Memento Mori".
środa, 21 lutego 2018, 17:03   Gavriel6
przerwie albo wyjątkowo rozwydrzona młodzież licealna skasuje tylko liczbę oglądających, bo ci ludzie przychodzą na twitcha specjalnie na takie streamy, guzik ich obchodzi typ grający w PUBG przez 3-8 godzin, mają własne życie i własne gry. A te gadki o "pomyślunku" w komentarzach poniżej mają tyle wspólnego z rzeczywistością co obniżenie opłat za prąd czy gaz w ciągu najbliższych lat. Chcecie egzekwować dobre zachowanie u anonimowych, trudnych do namierzenia ludzi w internecie.... Zastanówcie się nad tym.
środa, 21 lutego 2018, 16:58   Jacek112
Z jednej strony, portale takie jak Twitch czy FB w mojej opinii lekko przesadzają (w przypadku Twitcha mam na myśli to, że może dojść do sytuacji takiej jaką podał ravandil), z drugiej są to strony prywatne i teoretycznie mogliby banować każdego i nam nic do tego, także moja opinia jest taka: Niech Twitch wprowadza, ale pamięta, że nie jest niezastąpiony, a konkurencja nie śpi.
środa, 21 lutego 2018, 16:57   Gavriel6
Z tą całą prywatą i ustalaniem zasad to jednak powinien być jakiś umiar i odpowiednio dostosowany regulamin do realiów. Własność prywatna i polityczna poprawność nie upoważnia do faszyzmu, przeciwnie, ona go właśnie stwarza. Zresztą, Twitch sam sobie skrzydła podcina tym nowym regulaminem, bo czy im się to podoba czy nie, Drunk/cringe streamy są i będą bardzo popularne, szczególnie przy premierzy jakiś "wybitnych", mainstreamowych badziewi i banowanie ludzi, których chat zachowuje się jak gimbaza na...
środa, 21 lutego 2018, 15:52   ravandil
@SerwusX
Ale po co leczyć jak można zapobiec? Wystarczy trochę pomyślunku.
środa, 21 lutego 2018, 14:59   SerwusX
@ravandil
I bardzo dobrze. Wtedy wymuszą zmianę regulaminu, bo w proponowanej formie to jakiś kompletny absurd.
środa, 21 lutego 2018, 14:37   Lachu1
Aargh, Z tym że konkurencja dla Twitcha/Youtube praktycznie nie istnieje.

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

W końcówce 2000 roku robi się... dziwnie.

Komentarzy:
16

W końcu docieramy do roku 2000. Nie sprawiło to, że nasza wędrówka jest mniej szalona.

Komentarzy:
15

Recenzję mógłbym równie dobrze napisać bez odpalania gry. Zapewne już domyślacie się, co to oznacza...

Komentarzy:
14

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z