Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITMetro Exodus: Sporo nowych informacji

hraboll czwartek, 8 lutego 2018, 14:30 News

Ogromne lokacje, masa misji i dużo zmian.

W najnowszym numerze magazynu Game Informer znalazło się miejsce na obszerny materiał poświęcony nowej odsłonie serii Metro. Oto najważniejsze informacje, jakie się w nim znalazły:

 • Najnowsza produkcja studia 4A Games nie jest klasycznym sandboksem. Na grę składa się kilka rozległych obszarów. Po wypełnieniu misji głównych i pobocznych przechodzimy do kolejnej lokacji. Warto zauważyć, że bohater nie ma możliwości powrotu do odwiedzonych wcześniej miejsc. Lokacje z Exodusa mogą być od 10 do 18 razy większe od map przygotowanych na potrzeby Last Light.
 • Scenariusz Exodusa jest obszerniejszy od tych napisanych na potrzeby 2033, Last Light i wszystkich późniejszych dodatków razem wziętych.
 • W grze zobaczymy wiele misji pobocznych. Są one źródłem cennego sprzętu i punktów moralności. Sidequesty aktywuje choćby lektura notatek, kontakt z enpecami czy podsłuchanie rozmowy.
 • Amunicja nie jest już podstawą handlu. Teraz walutę stanowić będzie właściwie wszystko, co znajdziemy podczas naszej podróży. Rupiecie można wymieniać na cenniejsze materiały i chemikalia, z których wytworzymy narzędzia i wartościowe przedmioty. Pojawi się opcja szybkiego craftingu.
 • Gra pozwoli na całkowite ominięcie zagrożenia. Nie musimy dążyć do bezpośredniej konfrontacji. Misje możemy wykonać dopiero w nocy (dynamiczny cykl), co oczywiście wpłynie na całą rozgrywkę. Wielbiciele skradanek będą mieli okazję do zaprezentowania swoich umiejętności.
 • Mechanika skradankowa uległa całkowitej przemianie. Zwiększono realizm, co przekłada się na poziom trudności.
 • W kryjówkach znajdziemy miejsce do spania. Sen regeneruje siły witalne.
 • 4A Games rozbudowało repertuar finiszerów. Na ich wygląd wpływa posiadany ekwipunek, pozycja wroga czy szybkość, z jaką zbliżymy się do celu.
 • Należy pamiętać o konsekwencjach naszych działań. Ciągłe nękanie przedstawicieli tej samej frakcji może mieć nieprzyjemne skutki w późniejszych etapach gry. Każda frakcja żyje w całkowitej izolacji, nie ma kontaktu z innymi społecznościami.
 • Czasami napotkamy postacie niezależne, które nie są zainteresowane konfrontacją. Możemy po prostu schować broń i kontynuować podróż.
 • W grze głównym hubem będzie pociąg o nazwie Aurora. W czasie gry stopniowo obrasta on w nowe funkcje, na które wpływ mają np. osoby, które zdecydują się dołączyć do załogi.
 • Podczas kampanii otrzymamy szansę poprowadzenia pewnych środków lokomocji. W demie, które widział Game Informer, pojawiła się na przykład łódź wiosłowa.
 • Akcja Exodusu rozgrywa się przez pełen rok, a zatem mamy szansę zasmakowania odmiennych warunków pogodowych.
 • Każda lokacja, a także pora roku oferuje unikalne typy przeciwników.
 • Ulepszenia broni mogą zostać zdemontowane i użyte na innym, kompatybilnym elemencie arsenału. Podstawowe bronie możemy doposażyć w maksymalnie pięć dodatków.
 • Arsenał uległ znaczącemu powiększeniu.
 • Jeśli chodzi o technikalia, należy wspomnieć o ulepszonym oświetleniu, mimice odwzorowanej w przerywnikach dzięki motion capture, odzwierciedleniu złożonych zachowań zwierząt czy wreszcie chęci spełnienia standardu 4K + HDR na Xboksie One X.

Premiera Metro Exodus przewidziana jest na ten rok. Gra pojawi się na PC, PS4 i Xboksie One.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
piątek, 9 lutego 2018, 20:58   Sheade
Metro to jedna z najlepszych adaptacji opartych o książki jak i jedna z lepszych gier nie tyle w swoim gatunku, co ogółem, a jednak zawsze znajdą się jacyś malkontenci :) A bo bez narzekania się nie da. Gra zapowiada się rewelacyjnie, już samo Last Light było takie - niemal pozbawione wad (jak ktoś je chce znaleźć to i tak na siłe je znajdzie). Gry nie moga być 100% wierne książkom bo raz że jest to niemożliwe, dwa że było by to najzwyczajniej nudne i przewidywalne.
piątek, 9 lutego 2018, 18:35   DarZ
Z tego co pamiętam fabuła gry ma być ściśle związana z Metro 2035 (i prawdopodobnie nawet zawierać jakiś jej fragment) i być swoistym pomostem między właśnie 2035 a następną książką Głuchowskiego.
Nie dopatrujcie się zatem jakichś nieścisłości, zwłaszcza w postaci wymienionego już pociągu, gdyż z pewnością będzie wątek związany ze znalezieniem go i porzuceniem (?) auta (dobrze pamiętam? "Srebrny japończyk"? :)).
piątek, 9 lutego 2018, 15:49   Scorpix
@Hagan
W jednym z newsów był chyba ten pociąg opisany i bohaterowie go znajdują we wczesnej fazie gry poza Moskwą, więc fabularnie prawdopodobnie się zazębi.
piątek, 9 lutego 2018, 15:27   Max22
@Hagan - To chyba dobrze, że gra nie kalkuje książki w 100%? Bo po co grać w coś co się czytało? "wiemy z książki że Artem wydostał się z Moskwy autem, nie pociągiem." - O, to nie widziałem. W takim razie, 1-0 dla gry.
piątek, 9 lutego 2018, 13:13   Hagan
Przeciętne gry na motywach świetnych książek. Już w pierwszej grze, 2033, drażniły mnie rażące różnice między fabułami książki i gry. W grze mamy wysyp mutantów, nieraz zostawałem bez amunicji z watahą szczurów-mutantów i innego paskudztwa. Do tego gry są silnie liniowe, niemal tunelowe (cóż, w końcu to metro). Teraz ma być otwarty świat, choć nie wiem co będzie punktem wyjścia, Last Light czy Metro 2035, wiemy z książki że Artem wydostał się z Moskwy autem, nie pociągiem.
piątek, 9 lutego 2018, 9:25   baalnazzar
Zapowiada się na kawał zwiedzania i klimatu :D
piątek, 9 lutego 2018, 2:32   Sheade
Każdy kto przeczytał finał trylogii - Metro 2035, wie jak bardzo ta książka obróciła sprawy o 180* i pewne rzeczy z perspektywy tej opowieści już nie mają sensu. Świat ruszył na przód, a to co zapowiada Exodus jest właśnie dokładnym uwypukleniem tych wydarzeń. Narzekać mogą tylko Ci, którzy tych książek nie znają. Z jednej strony szkoda, z drugiej - nie można cały czas tkwić w jednym miejscu, bo forma by się znudziła. Ja się cieszę, bo to co w Metrze lubiłem najbardziej to właśnie eksploracja powierzchni.
piątek, 9 lutego 2018, 1:03   konrad1425
I trailer pokazywał, jak postać wyłaniała się z podziemi, ścigana przez zmutowane psy, więc zakładam, że będzie trochę Metra w metrze...
czwartek, 8 lutego 2018, 22:08   fanboyfpsow
@ironman271 Całkowicie to nie bo to już by nie było metro tylko że będzie ono w mniejszości.
czwartek, 8 lutego 2018, 21:52   IronMan271
Myśle że twórcy nie zrezygnują całkowicie z jakiś podziemi, jakieś metro w metrze musi być w mojej opinii :)

O autorze

hraboll

Podobne newsy

Wygraj jeden z trzech zestawów: steelbook+artbook z Metro Exodus i gadżety [ZAKOŃCZONY]

News
poniedziałek, 9 marca 2020

wygraj-jeden-z-trzech-zestawow-steelbookartbook-z-metro-exodus-i-gadzety-zakonczony Z okazji weekendu z Uniwersum Metro, przygotowaliśmy dla was konkurs z nagrodami. 

Komentarzy:
66

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Wiecie doskonale, który tytuł mam na myśli, prawda?

Komentarzy:
1

W tym tygodniu zostawiam jeden długi sygnał i dwa krótkie.

Komentarzy:
2

W dobrze strzeżonym podziemnym kompleksie, w murach więzienia, w ścianach starego domu?

Komentarzy:
5

Tradycja i nowoczesność, Japonia i Wielka Brytania. Tak jak wędrówka Jina Sakaiego, który odrzuca samurajskie wartości i staje się duchem, tak ścieżka dźwiękowa Ghost of Tsushima łączy odmienne światy.

Komentarzy:
8

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z
« sierpień 2020
PWŚCPSN
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31