3
8.08.2023, 14:30Lektura na 2 minuty

Dmitrij Głuchowski zaocznie skazany na 8 lat łagru

Pisarz został uznany winnym podważania jedynej, słusznej prawdy dotyczącej napaści Rosji na Ukrainę.

Gry z serii Metro, tworzone przez ukraińskie 4A Games mają być oficjalnym kanonem książek z uniwersum stworzonego przez Dmitrija Głuchowskiego i kontynuować wydarzenia przedstawione w książkach. Pisarz brał aktywny udział w pracach nad wszystkimi odsłonami i zapewne nie inaczej jest teraz, pomimo ciążących na nim zarzutów, uznania za zagranicznego agenta i wystawienia listu gończego.

Rosyjskiemu reżimowi to jednak nie wystarczyło, więc do prób zdyskredytowania pisarza w oczach Rosjan dołączył zaoczny wyrok. Zbrodnia? Dyskredytowanie rosyjskich działań w Ukrainie, oczywiście. Kara? 8 lat łagru, co w przypadku Rosji zdaje się być dość łagodnym traktowaniem. Wszak, powtarzając za starym dowcipem, mogli go zaocznie zabić. 

Według ostatnich informacji, Głuchowski przebywa poza swoją rodzinną Rosją, dlatego chyba możemy założyć, że jest względnie bezpieczny.

Mówiąc o autorze, warto jeszcze wspomnieć o tegorocznym Gamescomie, jaki odbędzie się w dniach 23-27 sierpnia. Z mojej perspektywy mogą to być jedne z najciekawszych targów ostatnich lat – studio GSC Gamę World poinformowało już, że obecni na imprezie będą mieli okazję zagrać w demo Stalkera 2, a to wcale nie koniec atrakcji dla fanów „swojskiego” postapo, bo 4A Games także wybiera się na targi. Developerzy oficjalnie już od co najmniej półtora roku pracują nad kolejnym Metrem, a z ofert pracy na ich stronie internetowej wynika, że mają w zanadrzu jeszcze jakąś nową markę. Chyba możemy delikatnie założyć, że któraś z tych produkcji faktycznie może zostać zapowiedziana...


Czytaj dalej

Redaktor
Samuel Goldman

I have no mouse and I must click.

Profil
Wpisów1095

Obserwujących4

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze