Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Nintendo: Switch przebił sprzedaż Wii U, 9 milionów Super Mario Odyssey...

spikain środa, 31 stycznia 2018, 8:50 News

...i inne wieści z raportu finansowego japońskiego giganta.

Nintendo opublikowało raport z roku finansowego 2017. Wszystkie dane są sprzed miesiąca (stan na 31 grudnia), ale dowiedzieliśmy się, że:

  • Sprzedaż Switcha przekroczyła 14,86 mln, przebijając tym samym sprzedaż Wii U (13,56 mln).
  • Nieźle jest również z grami, bo całkowita sprzedaż softu na Switcha to już ponad połowa sprzedaży na Wii U (52,57 mln oraz 101,65 mln).
  • Super Mario Odyssey sprzedało się w aż 9,07 mln egzemplarzy, Mario Kart 8 Deluxe – 7,33 mln, The Legend of Zelda: Breath of the Wild – 6,7 mln, Splatoon 2 – 4,91 mln, 1-2-Switch – 1,88 mln, Arms – 1,61 mln, Xenoblade Chronicles 2 – 1,06 mln.
  • Z jakiegoś powodu sprzedaż 3DS-a po premierze Switcha i po 7 latach od premiery nie spada, lecz rośnie – wiedzieliśmy wcześniej, że w grudniu konsolka zaliczyła najlepszy miesiąc od kilku lat, a teraz wiadomo, że opchnięto już 71,99 mln sztuk (i 360,5 mln gier na nią).
  • Sprzedaż Pokémon Ultra Sun i Ultra Moon, które ukazały się w listopadzie, przekroczyła 7,17 mln. Całkowita sprzedaż gier na 3DS-a zmalała o jedną trzecią względem poprzedniego roku.
Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Więcej na temat: Nintendo, Nintendo 3DS, Nintendo Switch, akcja, Nintendo,
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
środa, 31 stycznia 2018, 12:08   Pecetowiec
Nice.
środa, 31 stycznia 2018, 11:37   Poganin
Ludzie kupują 3DS-y pewnie dlatego, że Nintendo pokątnie sugeruje zakończenie wsparcia dla tej konsolki.

O autorze

Dawid 'spikain' Bojarski
Dawid 'spikain' Bojarski

Podobne newsy

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Twoja cotygodniowa dawka przekąsu.

Komentarzy:
1

Kilka dni temu wybrałam się do Londynu na zamknięty pokaz Ori and the Will of the Wisps. Nie mogłam się już doczekać, aż będę Wam mogła zdradzić, czym sequel różni się od Ori and the Blind Forest, ale w końcu mi wolno!

Komentarzy:
3

Na liście na ten tydzień miałam łącznie aż sześć gier. Ostatecznie wybrałam tylko te, które ukończyłam – tym razem prezentuję zestaw tylko dla pecetowców.

Komentarzy:
2

W cyklu Retro Action sięgamy do archiwów i sprawdzamy, co pisaliśmy o przeróżnych grach w przeszłości. Tym razem, z okazji 5. urodzin Dying Light, przypominamy recenzję, która ukazała się na łamach naszego czasopisma.

Komentarzy:
12

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z