Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Stardew Valley: Twórca ćwierka o trybie dla wielu graczy

Papkin wtorek, 16 stycznia 2018, 12:21 News

Tymczasem kto inny śpiewa o nim pełnym głosem.

W zamierzchłym 2016 Eric Barone stworzył najlepszego Harvest Moona, na jakiego w tej chwili nas stać. Efektem jego wysiłków było uznanie mediów (średnia na pecetach: 89%! W CDA spikain nagrodził rzecz dziewiątką z plusem!), późniejsze konwersje na PS4, XBO i Switcha (w planach jest także edycja na Vitę) oraz sprzedaż co się zowie! SteamSpy podaje, że grę posiada w swoich bibliotekach ok. 3,5 mln ludzi... a przecież należy do tego doliczyć także tych, którzy pozyskali tytuł za pośrednictwem innych kanałów dystrybucji, oraz konsolowców.

Na Twitterze Barone obwieścił właśnie, że zakończył prace nad paczką z dodatkową zawartością i może poświęcić całą uwagę obiecywanemu od dawna trybowi dla wielu graczy.

Ponadto skończyłem z nową zawartością i przeniosłem całą moją uwagę na przygotowanie multiplayera!


Dowiedzieliśmy się również, że multiplayer sprawdzimy także lokalnie (a początkowo wcale takich planów nie było).

Czteroosobowe LAN party ze Stardew Valley w moim domu... naprawdę fajne. Nadal potrzebuje trochę pracy, ale podstawowy kod sieciowy jest solidny. Świetnie jest być w tym samym pokoju i krzyczeć na siebie w sprawie tego, co robić dalej, lub prosząc o jakiś kamień. Nie mogę się doczekać, aby to udostępnić.


Kooperacja (w wersji beta) powinna zadebiutować w buildzie jeszcze w pierwszym kwartale tego roku...

...ale jeśli należycie do rolników szczególnie niecierpliwych, być może powinniście zainteresować się opublikowanym w październiku 2017 modem (całkiem funkcjonalnym, dodajmy) Makeshift Multiplayer? W jaki sposób zainstalować fanowską aktualizację, podpowiada chociażbyPCGamer.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
środa, 17 stycznia 2018, 8:57   lastmanstanding
@NOKSION pisz na głównym forum gry, ja już atakuje
środa, 17 stycznia 2018, 1:03   NOKSION
A ja się pytam..... czy będzie w końcu spolszczenie? :c
wtorek, 16 stycznia 2018, 16:04   lastmanstanding
Czyli rozumiem, że mogę mieć ubogą farmę, mało przy niej robić, a i tak będę posuwał jakieś historyjki do przodu. Dzięki za wyczerpującą odpowiedź. No to chyba pora atakować fora koledzy gracze ;)
wtorek, 16 stycznia 2018, 15:51   animatiV
Mogą przejść nawet w fotorealistyczną grafikę 3D z optymalizacją gdzie kalkulator uciągnie ale do póki nie wprowadzą polskiego języka nigdy tej gry nie kupię.
wtorek, 16 stycznia 2018, 15:30   kondiq91
@Lex3er Według twittera jednak można dodawać ludzi do istniejących zapisów. Widać zmieniło się to z czasem - wcześniej była mowa że nie będzie się dało.
wtorek, 16 stycznia 2018, 15:28   kondiq91
@lastmanstanding Czas goni, jeśli zależy nam na jakimś strasznie szybkim zarabianiu. Nic nie stoi na przeszkodzie żeby grać swoim tempem i bawić się powoli. Wprawdzie jestem dopiero na drugim roku, a słyszałem że chyba na koniec trzeciego jesteśmy oceniani z opcją kontynuacji gry w nieskończoność, ale da się ocenę powtórzyć wykorzystując jakąś kapliczkę czy coś takiego. Tak jak mówię, nie trzeba robić olbrzymiej farmy, można zarabiać mniej pracując mniej i korzystać z reszty czasu :)
wtorek, 16 stycznia 2018, 15:24   kondiq91
@Lex3er Coop tylko na nowych sejwach. Podczas rozpoczęcia gry wybierasz ile chatek dla współpracowników chcesz postawić - ilu graczom chcesz później udostępnić możliwość wspólnej gry. Śledzę informacje o multi od dłuższego czasu.
@lastmanstanding Z polskim językiem słabo bo mało osób pisze o zapotrzebowaniu na niego na oficjalnym forum i w komentarzach pod newsami na blogu autora. Tam zagląda najczęściej.
wtorek, 16 stycznia 2018, 14:51   lastmanstanding
Lex3er aż tak goni tam czas? Nigdy tego w grach nie lubiłem, zwłaszcza tego typu gdzie człowiek siada żeby sobie pospacerować, obejrzeć widoczki, trochę się pobawić i jeszcze mieć czas, na misje czy prace. W takim bullym wgrałem moda na upływ czasu, bez niego skończyłbym grę w parę dni, a tak mogłem sobie robić jedną misje dziennie i nie być zaszczutym przez zegar
wtorek, 16 stycznia 2018, 14:45   Lex3er
Nadal boję się uruchomić starego sejwa, bo czuję że nie utrzymam tempa narzucanego przez system dnia i nocy w wykonywaniu moich wszystkich, "byłych" , standardowych czynności ^^ Coop by się pod tym względem strasznie przydał. Czekam mocno.
wtorek, 16 stycznia 2018, 13:12   lastmanstanding
czekam, na tego coopa już trochę, a na język polski to nie wiem czy się doczekam

O autorze

Mateusz 'Papkin' Witczak
Mateusz 'Papkin' Witczak
redaktor
Lew z północy, rotmistrz sławny i kawaler, charakterologiczny Guybrush Threepwood. W grach szuka ekstatycznych uniesień, ale zazwyczaj wpada w pretensjonalną kloakę. Miłośnik Orwella i Burroughsa, prywatnie: Ojciec Chrzestny i terapeuta Crossa. Grał go Roman Polański.

Podobne newsy

Stardew Valley: Sprzedano już ponad 10 milionów egzemplarzy

News
czwartek, 23 stycznia 2020

stardew-valley-sprzedano-juz-ponad-10-milionow-egzemplarzy To ilu z was rzuciło wszystko i wyjechało w cyfrowe Bieszczady?

Komentarzy:
2

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

W końcówce 2000 roku robi się... dziwnie.

Komentarzy:
15

W końcu docieramy do roku 2000. Nie sprawiło to, że nasza wędrówka jest mniej szalona.

Komentarzy:
15

Recenzję mógłbym równie dobrze napisać bez odpalania gry. Zapewne już domyślacie się, co to oznacza...

Komentarzy:
14

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z