Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITChiny blokują steamową społeczność

Cursian środa, 20 grudnia 2017, 13:27 News

Chińczycy nadal mogą grać w steamowe produkcje, ale na forum nie wejdą.

Według portalu GreatFire, zajmującego się cenzurą internetu w Chinach, mieszkańcy Państwa Środka stracili dostęp do społeczności Steama. ValveTime podaje, że blokada trwa od piątku 15 grudnia. Chińczycy zachowali wprawdzie dostęp do sklepu oraz posiadanych gier, ale nie mogą korzystać z jakikolwiek udogodnień zakładających kontakt z innymi użytkownikami, na przykład poradników lub forów dyskusyjnych.

To nie pierwszy raz, gdy polityka władz staje na drodze chińskim graczom (którzy i tak wydają na gry więcej niż ktokolwiek inny). Jakiś czas temu sprzeciw tamtejszych decydentów wzbudził PUBG, którego uznano za niezgodny z chińskimi wartościami. Nie przeszkodziło to jednak chińskiemu gigantowi Tencentowi zarabiać absurdalne pieniądze, o jakich zachodni wydawcy moga tylko pomarzyć.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
czwartek, 21 grudnia 2017, 10:23   Amigos
Biorąc pod uwagę typowy poziom dyskusji na tych forach, to wiele na tym nie tracą.
czwartek, 21 grudnia 2017, 7:58   Arry
@Tesu - no tak. Czyli jednak wielkość MA znaczenie :)
czwartek, 21 grudnia 2017, 1:18   SerwusX
@Depakiniarz
Jest o wiele więcej obiektów widzianych z kosmosu i akurat mur nie jest tak łatwo widoczny. Poza tym co masz na myśli mówiąc kosmos? Przeważnie wydaje się ludziom, że stoi się na Księżycu i stamtąd patrzy na Ziemię. A umowna granica przestrzeni kosmicznej zaczyna się już od 100 km...
środa, 20 grudnia 2017, 21:11   Tesu
@Depakiniarz
Z tym Chinskim Murem widzianym golym okiem z orbity to tez nie do konca tak. Dlugosc jest wazna, ale szerokosc takze ma znaczenie. W dodatku kolorystycznie w wielu miejscach zlewa sie z podlozem...
środa, 20 grudnia 2017, 20:47   Depakiniarz
Powinni taką grę zrobić - symulator polityka. Zapisujesz się do partii i pniesz do góry po szczeblach kariery. Tabelki i wykresy jak w Football Manager. Dwie frakcje do wyboru. Nieliniowa fabuła, brak skryptów... Zdarzenia losowe, takie jak strajki i protesty pod sejmem. Na końcu zostajesz prezydentem i zamiast zburzonego PKiN-u stawiasz wielki pomnik Naczelnika, który jako druga budowla na świecie po Chińskim Murze, jest widziana z kosmosu.
środa, 20 grudnia 2017, 20:22   kubanczyk1989
@talon
Masz plusa ode mnie ;)
Mam nadzieję, ze zniosą tą cenzurę w Chinach, jutro wyprzedaż Steam. W Chinach nie mają klasyfikacji PEGI 18, więc np. taki Dying Light nie przejdzie.
środa, 20 grudnia 2017, 20:16   kubanczyk1989
Zaczyna się... :)
środa, 20 grudnia 2017, 17:56   Tesu
@bowmanek
Alez ja nigdy nie twierdzilem i nie twierdze, ze UE jest idealna, bo nie jest. Jak powszechnie wiadomo idealny jest tylko system w Korei Polnocnej i ich polityka dzucze. ;) We wszystkim nalezy zachowac umiar, takze w liberalizmie i narodowym konserwatyzmie. Skrajnosci zawsze prowadza do patologii, zaslepienia i nieszczesc. Historia wielokrotnie to juz udowadniala.
środa, 20 grudnia 2017, 17:39   Jacek112
@DarZ Tesu pisał ironicznie ;).

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Machamy biało-czerwoną flagą i gramy na baczność, pożerając ogórki kiszone, bo w tworzeniu każdej z tych gier brali udział Polacy. 

Komentarzy:
1

A gdyby tak spróbować czegoś nowego?

Komentarzy:
14

Tym razem słowo klucz to „tajemnica”.

Komentarzy:
3

…a dorywczo także pracowniczką cyrku i gladiatorką, kierowczynią ciężarówki i grafficiarą.

Komentarzy:
3

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z