Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]

Ze względu na problemy techniczne związane z logowaniem na cdaction.pl tymczasowo prosimy o logowanie przez forum, a następnie odświeżenie strony www.cdaction.pl, żeby zostać zalogowanym w serwisie.

Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITKtóra z branżowych firm zarobiła w 2016 najwięcej?

Papkin niedziela, 26 marca 2017, 10:27 News

Miejsce trzecie zajmuje Activision Blizzard, na drugiej lokacie znalazło się Sony. Najwyższy stopień podium okupuje zaś szara eminencja, o której wielu z Was mogło nie słyszeć.

Mowa o Tencencie, chińskim przedsiębiorstwie, które wpierw błysnęło za sprawą komunikatora QQ (który może dziś pochwalić się niemal miliardem aktywnych kont), by później wykupić udziały młodziutkiego Riota (League of Legends). Dzięki zyskom z transakcji Tencent mógł sobie pozwolić na kolejne dochodowe inwestycje, w tym pozyskanie sporej części udziałów Epic Games (poniekąd im zawdzięczamy zwrot Epika w kierunku F2P) oraz Activision Blizzard.

Większość dochodów Tencenta generują jednak produkcje mobilne, w tym Clash of Clans, Clash Royale czy Boom Beach. Firma agresywnie inwestuje także w inne gałęzi rynku, w tym przemysł muzyczny (to ona wprowadza na chiński rynek płyty Sony czy Warnera) i filmowy (logo Tencent Productions możecie zobaczyć w kinowym "Kongu: Wyspie Czaszki"). Już wkrótce powinna zadebiutować także konsolka TGP Box, która pozwoli na streamowanie najpopularniejszych gier Państwa Środka.

Więcej o Tencencie dowiecie się z CDA 05/2017, w którym "szarą eminencję branży" prześwietli w publicystyce kolega GRT. Tymczasem łapcie pełne zestawienie, przygotowane przez Newzoo. (Analitycy bazowali na podsumowaniach, które władze spółek przygotowują co kwartał dla inwestorów. Nie brano pod uwagę sprzedaży sprzętu).

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
poniedziałek, 27 marca 2017, 15:26   tupolew519
a myślałem, że blizzard.
poniedziałek, 27 marca 2017, 4:58   aliven
@peperrroni Blizz nie króluje od kilka lat już. @Ged24 znacznie ciekawiej wygląda blizz i ubi ze skokiem rzedy 50%, a to się głównie liczy.
niedziela, 26 marca 2017, 23:14   Ged24
Twórcy LoLa i wszystko jasne ( mikropłatności dają większy zysk niż abonament)
niedziela, 26 marca 2017, 11:51   peperrroni
ciekawe byłem pewny że znowu bedzie królował blizaard
niedziela, 26 marca 2017, 10:44   promant12
Spodziewałem się, że Ubisoft będzie wyżej na liście :P

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

99% banowanych użytkowników PUBG-a to Chińczycy. Fortnite też będzie musiał zmierzyć się z plagą oszustw, ale zdecydowanie ma o co walczyć.

Komentarzy:
1

Dobre pytanie, wszak nie widzieliśmy się od dwóch lat z okładem! Tymczasem – wbrew obiegowej opinii – u Far Cry’a wydarzyło się w tym czasie sporo.

Komentarzy:
27

Far Cry 5 to, jak zawsze w przypadku tej serii, pokaz możliwości technologicznych. Choć „piątce” daleko do przełomu graficznego, jaki stał się udziałem pierwszej części, to warto przyjrzeć się procesowi tworzenia wirtualnej Montany, bo jest on zwyczajnie ciekawy.

Komentarzy:
2

W listopadzie minie czterdzieści lat od największego zbiorowego samobójstwa w historii, a zarazem największej tragedii, jaka dotknęła USA do czasu ataku na World Trade Center. Dlaczego właściwie piszemy o tym na cdaction.pl?

Komentarzy:
11

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z