Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITKtóra z branżowych firm zarobiła w 2016 najwięcej?

Papkin niedziela, 26 marca 2017, 10:27 News

Miejsce trzecie zajmuje Activision Blizzard, na drugiej lokacie znalazło się Sony. Najwyższy stopień podium okupuje zaś szara eminencja, o której wielu z Was mogło nie słyszeć.

Mowa o Tencencie, chińskim przedsiębiorstwie, które wpierw błysnęło za sprawą komunikatora QQ (który może dziś pochwalić się niemal miliardem aktywnych kont), by później wykupić udziały młodziutkiego Riota (League of Legends). Dzięki zyskom z transakcji Tencent mógł sobie pozwolić na kolejne dochodowe inwestycje, w tym pozyskanie sporej części udziałów Epic Games (poniekąd im zawdzięczamy zwrot Epika w kierunku F2P) oraz Activision Blizzard.

Większość dochodów Tencenta generują jednak produkcje mobilne, w tym Clash of Clans, Clash Royale czy Boom Beach. Firma agresywnie inwestuje także w inne gałęzi rynku, w tym przemysł muzyczny (to ona wprowadza na chiński rynek płyty Sony czy Warnera) i filmowy (logo Tencent Productions możecie zobaczyć w kinowym "Kongu: Wyspie Czaszki"). Już wkrótce powinna zadebiutować także konsolka TGP Box, która pozwoli na streamowanie najpopularniejszych gier Państwa Środka.

Więcej o Tencencie dowiecie się z CDA 05/2017, w którym "szarą eminencję branży" prześwietli w publicystyce kolega GRT. Tymczasem łapcie pełne zestawienie, przygotowane przez Newzoo. (Analitycy bazowali na podsumowaniach, które władze spółek przygotowują co kwartał dla inwestorów. Nie brano pod uwagę sprzedaży sprzętu).

Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
poniedziałek, 27 marca 2017, 15:26   tupolew519
a myślałem, że blizzard.
poniedziałek, 27 marca 2017, 4:58   aliven
@peperrroni Blizz nie króluje od kilka lat już. @Ged24 znacznie ciekawiej wygląda blizz i ubi ze skokiem rzedy 50%, a to się głównie liczy.
niedziela, 26 marca 2017, 23:14   Ged24
Twórcy LoLa i wszystko jasne ( mikropłatności dają większy zysk niż abonament)
niedziela, 26 marca 2017, 11:51   peperrroni
ciekawe byłem pewny że znowu bedzie królował blizaard
niedziela, 26 marca 2017, 10:44   promant12
Spodziewałem się, że Ubisoft będzie wyżej na liście :P

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

"Będziesz się mnie słuchał, albo s********j stąd" – miał usłyszeć jeden z developerów.

[AKTUALIZACJA] Przedstawiciel CD Projektu Red odmówił komentarza.

Komentarzy:
235

Arctic jest przepiękny (podświetlenie RGB jest opcjonalne), a w dodatku waży niewiele więcej od mojego gamingowego laptopa, choć to pełnoprawny desktop.

Komentarzy:
5

Gry, filmy i inne dzieła (pop)kultury przyzwyczaiły nas do tego, że kontynuacje bywają gorsze od pierwowzorów. The Fractured but Whole robi niektóre rzeczy lepiej od Kijka Prawdy, ale w ogólnym rozrachunku wypada gorzej od niego.

Komentarzy:
9

Historia Bayeka rozgrywa się w trakcie konfliktu pomiędzy Ptolemeuszem XIII a jego siostrą (i żoną) Kleopatrą VII wspieraną przez Juliusza Cezara. Przyjrzeliśmy się bliżej historycznemu tłu najnowszej odsłony serii Assassin's Creed.

Komentarzy:
5

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z