Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HIT Wolfenstein II: The New Colossus do przetestowania za darmo

Cursian czwartek, 23 listopada 2017, 8:39 News

Gra doczekała się wersji demonstracyjnej.

Świat w miarę zgodnie uznał, że najnowsze przygody Blazkowicza to kawał solidnego shootera i jedna z najlepszych gier tego roku. Średnia ocen dla wersji PC wynosi obecnie aż 87%. Nasz redakcyjny kolega Papkin również nie posiadał się z zachwytu, o czym możecie przekonać się, czytając jego recenzję w bieżącym wydaniu CDA.

Jeśli nadal nie czujecie się przekonani, możecie samodzielnie sprawdzić, czy warto sypnąć groszem. Na PC, XBO i PS4 dostępna jest już bowiem wersja demonstracyjna, która pozwala zakosztować pierwszego rozdziału gry. Pecetowcowy pobiorą ją TUTAJ, reszta musi udać się na odpowiednie podstrony konsolowych sklepów.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
piątek, 24 listopada 2017, 11:02   Despero23
@Sheade "Oczywiście że dla każdego wartości są różne, dlatego recenzja powinna być obiektywna" czy ty czytasz co piszesz? Jak mając różne odczucia może być obiektywnie? Jeden powie że auto mu się podoba, a drugi że nie, to obiektywnie jak jest? Obiektywnie auto ma 4 koła. Pierdzielisz takie głupoty że już mi się nie chce odpisywać, a jednocześnie uważasz się za nie wiadomo jak mądrego. Dalej przekonuj sam siebie ja odpadam. Powiem tylko że recenzji NO już nie zmienisz, więc "walcz" sobie dalej
piątek, 24 listopada 2017, 7:45   Draagnipur
Zazwyczaj w tych wszystkich recenzja lista wad i zalet jest zbieżna. Tylko od recenzenta zależy ich subiektywny odbiór. Dla jednego mimika twarzy w Andromedzie zdyskwalifikuje grę z miejsca, a dla drugiego o będzie nic nie znaczący babol. Mnie śmieszy na przykład to ciągłe ujadanie w CDA na powtarzalność kolejnych COD-ów. To mówią ludzie, którzy mają urozmaiconą rozgrywkę od lat w takim WoWie czy niegdysiejszym Enemy Territory... Ta hipokryzja zawsze mnie rozwala. No ale to taki offtop...
piątek, 24 listopada 2017, 7:39   Draagnipur
Inna kwestia to trafianie recenzenta w gusta odbiorców. Każdy recenzent może i powinien mieć swoje zdanie, ale jeśli jego recenzje zawsze rozmijają się z gustami większości odbiorców, to wtedy należy się zastanowić czy tędy droga. Ja dla przykładu czytam kilka recenzji. A jak jest duży tytuł, to staram się czytać wszystkie najbardziej poczytnych serwisów (W3 na przykład), chociaż dla samej frajdy czytania. I po przeczytaniu kilkunastu recenzji mam pogląd czego oczekiwać.
piątek, 24 listopada 2017, 7:34   Draagnipur
@Sheade Powtórzę się, że recenzja z samej swojej natury nie może być obiektywna. Recenzja to ocena, a ocena jest względna. Masz do czynienia z jakąś kobietą i możesz ją opisać suchymi faktami: jest przeciętnego wzrostu, ma blond włosy, jest inteligentna, dobrze gotuje, ma cellulit na d.., nie jest zbyt chuda. To są fakty. Recenzja takiej kobiety zależy od tego, kto ją będzie oceniał. Dla jednego - idealna zona, dla drugiego do bani, bo niezbyt ładna. Ocena jest zawsze indywidualna.
piątek, 24 listopada 2017, 0:41   Sheade
Więc jeżeli ktoś ma ochotę poczytać sobie czyjeś opinie - jego wola, ale póki mi ktoś nie wyłoży dlaczego uważa tak czy tak, tylko poda bo "mu się nie podoba" to nie jest to dla mnie jakakolwiek rzetelna ocena, i nie powinno się tego brać pod uwagę. Co też wielokrotnie było faktem, kiedy tym czym się CDA zachwycało, dla mnie było płytka grą. Dlatego od lat - nie czytam. Wybór jest indywidualny.
piątek, 24 listopada 2017, 0:39   Sheade
Tak więc reasumując - dla mnie CD Action i większość tam zawieranych "recenzji" to nie recenzje, lecz kącik subiektywnych opinii, często wręcz miejsce do artystycznych kreacji autorów - którzy starają się z artykułu zrobić opowiadanie. Ale nie jest to magazyn, po którym oczekiwałbym RZETELNYCH "Recenzji", bo takowych tam w większości nie ma. A subiektywne zdanie innych mnie nie interesuje, bo ja mam swoje subiektywne zdanie na ten temat, więc nie widze sensu porównywać. Dlatego od lat się CDA nie sugeruje.
piątek, 24 listopada 2017, 0:34   Sheade
Nie powinna być WYŁĄCZNIE subiektywnie rozpatrzona, bo (...) *
piątek, 24 listopada 2017, 0:33   Sheade
Recenzja powinna być obiektywna by przedstawić czytelnikom plusy i minusy danego rozwiązania, i to im dać zdecydować czy jest to dla nich fajne, czy nie. Jako recenzent powinien również ocenić subiektywnie. Ale recenzja nigdy nie powinna być subiektywnie rozpatrzona, bo nie jest recenzja, a prywatną opinią. Tak jak to zrobił Berlin z Wolfensteinem - stwierdził, że gra jest słaba. Ale nie użył żadnych porównań i nie wyciagnał argumentów dlaczego. Nie bo nie i już. Wystarczająco wam to wyłożyłem.
piątek, 24 listopada 2017, 0:30   Sheade
@Despero23 - przeinaczyłeś moje słowa. Oczywiście że dla każdego wartości są różne, dlatego recenzja powinna być obiektywna, a przez to rozumiem - skoro, że określam jakiś element w grze jako negatywny, to porównuje to do innych gier/poprzednich części w których to wykonano lepiej, podaje argument. A subiektywizmem jest to że mogę stwierdzić, że mi osobiście takie rozwązanie leży lepiej, mimo iż w innych grach było lepiej zrobione mechanicznie, ale tu mi pasuje klimatycznie i to jest subiektywna ocena.
czwartek, 23 listopada 2017, 22:19   Draagnipur
Obiektywizm nie istnieje. Każda myśl jest subiektywna. Ba, nawet dane statystycze nie muszą być obiektywne. Co nie zmienia faktu, że recenzja powinna być rzetelna i zawierać pełne omówienie tematu. Żeby recenzja była recenzją to musi mieć ładunek emocjonalny. Obiektywnie o obrazie można powiedzieć co najwyżwj, że jest prostokątny.Względny obiektywizm daje Metacritic...

O autorze

Cursian

Podobne newsy

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

W tym tygodniu zostawiam jeden długi sygnał i dwa krótkie.

Komentarzy:
2

W dobrze strzeżonym podziemnym kompleksie, w murach więzienia, w ścianach starego domu?

Komentarzy:
5

Tradycja i nowoczesność, Japonia i Wielka Brytania. Tak jak wędrówka Jina Sakaiego, który odrzuca samurajskie wartości i staje się duchem, tak ścieżka dźwiękowa Ghost of Tsushima łączy odmienne światy.

Komentarzy:
8

Kiedy myślisz o kinie samurajskim, automatycznie przychodzi do głowy jedno nazwisko – Kurosawa. Jeśli więc ktoś ma ambicję stworzyć olbrzymiego sandboxa z akcją osadzoną w XIII-wiecznej Japonii, z konieczności będzie musiał szukać inspiracji w obrazach mistrza. Nie inaczej było w przypadku Ghost of Tsushima.

Komentarzy:
5

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z