Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITNaughty Dog odpowiada na zarzuty o molestowanie seksualne

Papkin poniedziałek, 16 października 2017, 5:12 News

Były pracownik wystosował poważne oskarżenia zarówno wobec developerów, jak i wobec Sony.

David Ballard pracował w Naughty Dog (jako senior environmental artist) od czasów drugiej odsłony Uncharted. Jednak po ukończeniu czwartej części cyklu rozstał się z chlebodawcą. 

W serii tweetów wyjaśnia, dlaczego zdecydował się opuścić studio.

Pod koniec 2015 roku byłem molestowany seksualnie w Naughty Dog przez przełożonego. Środowisko pracy zrobiło się po tym ekstremalnie toksyczne.

Ballard nie wskazuje nikogo z imienia i nazwiska. Twierdzi natomiast, że sytuację okupił załamaniem nerwowym.

Projektant zgłosił się do decydentów Sony (czyli właścicieli Naughty Dog), co zakończyło się dla niego zwolnieniem (bo "firma zmierza w innym kierunku"). Co jednak najbardziej szokujące: twierdzi on, że szefostwo starało się zakończyć kłopotliwą sprawę z pomocą... przekupstwa.

Starali się mnie uciszyć, oferując mi 20 tysięcy dolarów, jeśli podpiszę wypowiedzenie i obiecam z nikim o tym nie rozmawiać.

Projektant słusznie odmówił zawarcia takiej "ugody", co skończyło się dla niego siedemnastomiesięcznym okresem bezrobocia. Gdy podczas rozmów o pracę był pytany o powody rozstania z Naughty Dog, odpowiadał, że wypalił go crunch. Ballard przez długi czas bał się otwarcie mówić o molestowaniu. Przemógł się dopiero teraz, prawdopodobnie ze względu na panujący w Stanach klimat. USA żyją teraz skandalem Harveya Weinsteina, hollywoodzkiego producenta, który wykorzystywał swoją silną pozycję, by gwałcić i molestować kobiety.

W odpowiedzi Naughty Dog wystosowało następujące oświadczenie:

Nie znaleźliśmy żadnych dowodów na oskarżenia pana Ballarda, zgodnie z którymi był on molestowany w Naughty Dog lub Sony Interactive Entertainment. Molestowanie seksualne nie miało miejsca ani w Naughty Dog, ani w Sony Interactive Entertainment. Traktowaliśmy i zawsze traktujemy zgłoszenia molestowania seksualnego i inne zażalenia bardzo poważnie. Cenimy każdą z osób, która pracuje dla Naughty Dog i Sony Interactive Entertainment. Bardzo ważne jest dla nas zapewnienie bezpiecznego, produktywnego środowiska pracy.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
poniedziałek, 16 października 2017, 23:27   Bulldozer
@rajker
"molestowanie i gwałty powinny być ścigane z automatu bez wnoszenia pozwu i udowadniania nie bycia wielbłądem"XD XD XD XD XD PLS skończ waść.
poniedziałek, 16 października 2017, 21:25   Shlebe
XDD
poniedziałek, 16 października 2017, 20:31   kumpel33333
Wyrok na Weinsteina jeszcze nie zapadł, więc powstrzymajcie się od wydawania własnych sądów.
poniedziałek, 16 października 2017, 19:12   silvver
Wcześniej się bał, a teraz otwarcie o tym mówi na twitterze.. coś jest nie tak
poniedziałek, 16 października 2017, 16:19   KMyL
Kilka godzin temu słuchałem wywiadu z jakąś tam byłą(?) gwiazdeczką Pussycat Doll o prostytuowaniu się w zamian za karierę, teraz tutaj czytam o molestowaniu w Naughty Dog...

No nieźle się ten tydzień zaczyna...
poniedziałek, 16 października 2017, 11:06   FryingPan
@kadash3 Naughty Dog nawet nie zbadał tej sprawy. Dzień po rozmowie z HR gdzie Ballard powiedział o molestowaniu, został zwolniony i zaproponowano mu 20k$ by siedział cicho. Wątpię by Ballard kłamał, gość ma do stracenia zbyt wiele, by sobie tak kłamać. Jesli okaże się, że kłamie to ŻADNE studio go już nigdy więcej nie zatrudni. W dodatku to mężczyzna- taka osoba raczej od tak nie oskarża kogoś o molestowanie.
poniedziałek, 16 października 2017, 9:07   Danon666
Oczywiście że nie znaleźli, kto by sobie w stopę strzelał
poniedziałek, 16 października 2017, 9:05   Victarion
W USA dziala gej-mafia takie oswiadczenia wyszly po ujwanieniu gwaltow tego zyda producenta, ten wielki murzyn z reklamy axe pare dni temu mowil ze byl napastowany seksualnie przez gejow wiec i tu moglo tez tak byc...kasa im do lbow za bardzo uderzyla wszystkim.
poniedziałek, 16 października 2017, 9:01   Victarion
kadash3 "Jestem skłonny uwierzyć w wersję pracownika, chociaż nie do końca widzę sens takiego postępowania pracodawcy w korporacji. " to mowisz ze nie doknca widzisz sens... a dokąd go widzisz ?
poniedziałek, 16 października 2017, 8:54   kadash3
Oczywiście mogło, nie musiało. Jestem skłonny uwierzyć w wersję pracownika, chociaż nie do końca widzę sens takiego postępowania pracodawcy w korporacji. Jakaś mała firma Henryka z Podlasia, ale korporacja?

O autorze

Mateusz 'Papkin' Witczak
Mateusz 'Papkin' Witczak
redaktor
Lew z północy, rotmistrz sławny i kawaler, charakterologiczny Guybrush Threepwood. W grach szuka ekstatycznych uniesień, ale zazwyczaj wpada w pretensjonalną kloakę. Miłośnik Orwella i Burroughsa, prywatnie: Ojciec Chrzestny i terapeuta Crossa. Grał go Roman Polański.

Podobne newsy

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

…mamusia ubiła tylko dlatego, że zaciął się na ścianie budynku.

Komentarzy:
6

Ja też nie wiedziałam aż do piątku, a teraz dzielę się tą wiedzą z Tobą.

Komentarzy:
8

…i tracę punkt poczytalności.

Komentarzy:
3

Głuchowski to przede wszystkim ojciec Uniwersum Metro 2033 – powieści z tego cyklu zapewniły mu popularność i dały początek świetnej serii gier. Autor parę razy już jednak udowodnił, że potrafi uciec od klaustrofobicznych klimatów. Tym razem jest podobnie – ale też nie do końca. Bo klimat postapo można wyciskać z każdej ze stron.

Komentarzy:
8

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z