Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITGTA V, Mafia III, Civilization VI – Znamy wyniki sprzedaży

Papkin środa, 24 maja 2017, 10:57 News
Grand Theft Auto V
Grand Theft Auto V

W raptem trzy miesiące sprzedano 5 milionów egzemplarzy GTA V, co daje łącznie...

...80 milionów kopii! Co zresztą dziwić nie powinno, bo tytuł Rockstara nie chce ustąpić ani ze steamowego top 10, ani z list w Wielkiej Brytanii. W dodatku tytuł wciąż jest rozwijany przez ambitnych modderów.

Strauss Zelnick z Take-Two oświadczył, że ponad trzy lata po premierze gra Rockstara wciąż "przekracza oczekiwania" (jak twierdzi, spory wpływ na sukcesywnie śrubowany wynik ma rosnąca liczba użytkowników konsol nowej generacji). Jak dodał, to wcale nie koniec aktualizacji do GTA Online, w którym gracze rokrocznie pozostawiają coraz większe sumy. 

Zelnick twierdzi ponadto, iż w kolejnym roku podatkowym (tj. od kwietnia 2018 do marca 2019) zagramy w "bardzo ceniony tytuł wchodzący w skład jednej z największych marek 2K". Co miał na myśli, trudno wyrokować, ale istnienie Borderlands 3 jest tajemnicą poliszynela.

Z pozostałych wieści: 

  • Red Dead Redemption 2 ukaże się później, niż pierwotnie zakładano, 
  • NBA 2K17 to najlepiej sprzedająca się sportówka w historii Take-Two (do sklepów trafiło ponad 8 milionów egzemplarzy!),
  • Civilization VI rozeszła się w nakładzie niemal 2 milionów kopii, co daje jej tytuł najszybciej sprzedającej się gry w historii marki,
  • WWE 2K17 ma na koncie 3 miliony sprzedanych kopii,
  • A Mafię III mimo chłodnego przyjęcia prasy kupiło ponad 5 milionów graczy.

W efekcie wpływy Take-Two wyniosły 1,78 mld dolarów (rok wcześniej: 1,41 mld). Największe wzrosty odnotowała sprzedaż cyfrowa, która (uwzględniając zbyt DLC i mikrotransakcje) odpowiada za 26% dochodów firmy. (W przypadku GTA V Zelnick twierdzi, iż 75% sprzedanych egzemplarzy to wersje fizyczne, a 25% – cyfrowe).

Nie dziwi zatem, że mimo opóźnienia RDR-a 2 kurs akcji Take-Two Interactive znacząco wzrósł.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
czwartek, 25 maja 2017, 13:03   Mercury001
"(jak twierdzi, spory wpływ na sukcesywnie śrubowany wynik ma rosnąca liczba użytkowników konsol nowej generacji)." Nie ma konsol nowe generacji, tylko OBECNEJ. PS4 miało premierę w listopadzie 2013...
czwartek, 25 maja 2017, 12:12   V1nci
80 milionów kopii, które trafiły do jakiś 40-50 milionów osób bo kupili PS4 czy XBO. Ja rozumiem GTAV jest dobrą grą ale przestańcie się brandzlować nad nią minęło już parę lat i jest masa innych świetnych gier, które są pomijane lub tylko szczątkowo o nich informujecie.

O autorze

Mateusz 'Papkin' Witczak
Mateusz 'Papkin' Witczak
redaktor
Lew z północy, rotmistrz sławny i kawaler, charakterologiczny Guybrush Threepwood. W grach szuka ekstatycznych uniesień, ale zazwyczaj wpada w pretensjonalną kloakę. Miłośnik Orwella i Burroughsa, prywatnie: Ojciec Chrzestny i terapeuta Crossa. Grał go Roman Polański.

Podobne newsy

Mafia III: Fan znalazł w plikach gry mapę Berlina z anulowanego projektu Hangar 13 [WIDEO]

News
wtorek, 26 maja 2020

mafia-iii-fan-znalazl-w-plikach-gry-mape-berlina-z-anulowanego-projektu-hangar-13-wideo Stęsknieni za zimnowojennymi klimatami mogą uronić łezkę po Rhapsody.

Komentarzy:
3

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Którą wybierzesz? Pieśń o przygodzie, wolności i historii, pieśń o zdegenerowanych bandytach na Dziwnym Zachodzie, a może pieśń o niedającej się opisać grozie?

Komentarzy:
5

Popularnemu Pac-Manowi stuka właśnie 40 lat. Takiej rocznicy nie możemy zignorować. Ale, że na jego temat pisałem dość obszernie ze 2 lata temu (CDA 02/2018), dziś tylko w telegraficznym skrócie przypomnę najważniejsze informacje na jego temat.

Komentarzy:
2

Machamy biało-czerwoną flagą i gramy na baczność, pożerając ogórki kiszone, bo w tworzeniu każdej z tych gier brali udział Polacy. 

Komentarzy:
1

A gdyby tak spróbować czegoś nowego?

Komentarzy:
15

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z