Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]

Ze względu na problemy techniczne związane z logowaniem na cdaction.pl tymczasowo prosimy o logowanie przez forum, a następnie odświeżenie strony www.cdaction.pl, żeby zostać zalogowanym w serwisie.

Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITNetflix i Platige Image robią serial na podstawie "Wiedźmina"

Cross środa, 17 maja 2017, 13:32 News

Jednym z reżyserów będzie rzecz jasna przygotowujący ten projekt od lat Tomasz Bagiński.

Platige Image opublikowało właśnie na Facebooku wpis, który powinien ucieszyć każdego fana twórczości Andrzeja Sapkowskiego.

Zatem: zamiast filmu serial, zamiast samego Bagińskiego kilku reżyserów (Polak ma odpowiadać za "przynajmniej jeden odcinek na sezon"). Wedle dotychczasowych planów dzieło Platige miało być iście hollywoodzką adaptacją opowiadań "Wiedźmin" i "Mniejsze zło" z żywymi aktorami i mocnym naciskiem na efekty komputerowe. Nie wiadomo, jak zmiana formatu wpłynie na rozmach przedsięwzięcia, ale dobrze wiedzieć, że Geralt w końcu opuścił produkcyjny czyściec. Podekscytowany wydaje się nawet sam Andrzej Sapkowski, który będzie pełnił przy serii rolę konsultanta kreatywnego:

Cieszę się, że Netflix stworzy adaptację moich opowiadań dla fanów, zachowując wierność materiałowi źródłowemu i motywom, pisaniu których poświęciłem ponad trzydzieści lat. Jestem niezmiernie zadowolony z naszej współpracy i zespołu, któremu przypadło zadanie ożywienia bohaterów moich książek.

Autora komplementują oczywiście Jarosław Sawko ("Sztuka spadania") i Tomasz Bagiński z Platige Image:

W tych książkach jest głębia moralna i intelektualna, która wykracza poza ramy gatunku. To opowieść o dzisiejszych czasach i ich wyzwaniach skryta pod płaszczykiem fantasy. To opowieść o nas - o potworze i bohaterze tkwiącym w każdym z nas.

Obaj wspomniani panowie będą pełnić przy serialu rolę producentów wykonawczych, podobnie jak Sean Daniel i James Brown z firmy Sean Daniel Company, odpowiedzialnej choćby za popularn serial sci-fi "The Expanse". Amerykanie komentują współpracę następująco:

Saga o wiedźminie opowiada o niekonwencjonalnej rodzinie, która jednoczy się w walce o prawdę w niebezpiecznym świecie. Bohaterowie są oryginalni, zabawni i wciąż zaskakują, nie możemy się więc doczekać, kiedy pokażemy ich przygody w serwisie Netflix, który jest idealną platformą dla takich historii.

Puls Biznesu w przewidywaniach budżetu serialu powołuje się na powiązane z amerykańską platformą streamingową źródło, które twierdzi, że Netflix włoży w pierwszy sezon "zaledwie" kilka milionów dolarów, a jeśli Geralt podbije serca widzów, kolejny sezon będzie mógł już liczyć na fundusze godne "Gry o tron" (20-30 milionów dolarów). Kwestia lokalizacji planów zdjęciowych "nie jest jeszcze przesądzona", ale Platige w przeszłości przebąkiwało to i owo na temat upatrzonych przez Bagińskiego już lata temu plenerach Europy Wschodniej. Wkrótce ma zresztą zostać uchwalona ustawa o ulgach podatkowych dla produkcji filmowych na terenie Polski. Wszystkie decyzje mają zostać podjęte teraz, "wieloetapowo", przy udziale zarówno Polaków, jak i Amerykanów.

Premiera pierwszego sezonu "Wiedźmina" planowana jest wstępnie na przyszły rok.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
piątek, 19 maja 2017, 21:03   mishiu
Naprawdę chcą zekranizować Sagę o Wiedźminie czy to jakiś żart? Przecież to musiałoby być dla widzów od 18 lat. Inaczej zrobią bajkowy shit jak ten stary serial o Wiedźminie.
piątek, 19 maja 2017, 12:26   Wszogun
Sapek nauczony doświadczeniem związanym z grami tym razem jest podekscytowany. Znaczy się tym razem dopilnuje zęby swoje zarobić.
czwartek, 18 maja 2017, 8:37   Victarion
Keddav ty jestes jakis dziwny chlopie :), albo masz po prostu za duzo czasu wolnego.
czwartek, 18 maja 2017, 7:12   GolemDorfl
@artudzie Francuzi? Już zaczynam się bać. No chyba, że wziąłby się za to Luc Besson.
czwartek, 18 maja 2017, 6:19   Khalim
Już wkrótce: "Nie znam nikogo oglądającego seriale, obracam się wśród ludzi inteligentnych" xD
czwartek, 18 maja 2017, 1:55   logman
Zobaczymy jak to wyjdzie w praniu, Netflix ma na swoim koncie całkiem niezłe serie jak i kompletne porażki, więc nie ma co się zbyt optymistycznie nastawiać.
środa, 17 maja 2017, 23:02   arturdzie
@GolemDorfl Gdzieś czytałem że Francuzi planują ekranizację tego komiksu.
środa, 17 maja 2017, 22:54   Keddav
Victarion - Co jest w tym trudnego do zrozumienia? Skoro piszesz o czymś, o czym ja wcześniej nie wiedziałem lub widziałem inną wersję i chcę potwierdzenia tego, a Ty masz w to najlepszy wgląd i dostęp bo przecież sam widziałeś, to czemu nie podasz dla świętego spokoju tego źródła? Ja widziałem dużo 'może' i 'jak mi się zachce'. A kilka miesięcy temu widziałem, jak Tomasz Karolak na pewnym forum dyskusyjnym napisał recenzję państw Europy, gdzie obraża wszystkich Polaków. Uwierzysz mi bez źródła?
środa, 17 maja 2017, 22:21   GolemDorfl
Dajcie mi do tego jeszcze dobrze nakręconego "Thorgala" i po obejrzeniu wszystkich sezonów mogę się kłaść do trumny.
środa, 17 maja 2017, 22:11   Victarion
Na mily BOG ! gracze laczcie sie ! haha

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

99% banowanych użytkowników PUBG-a to Chińczycy. Fortnite też będzie musiał zmierzyć się z plagą oszustw, ale zdecydowanie ma o co walczyć.

Komentarzy:
1

Dobre pytanie, wszak nie widzieliśmy się od dwóch lat z okładem! Tymczasem – wbrew obiegowej opinii – u Far Cry’a wydarzyło się w tym czasie sporo.

Komentarzy:
27

Far Cry 5 to, jak zawsze w przypadku tej serii, pokaz możliwości technologicznych. Choć „piątce” daleko do przełomu graficznego, jaki stał się udziałem pierwszej części, to warto przyjrzeć się procesowi tworzenia wirtualnej Montany, bo jest on zwyczajnie ciekawy.

Komentarzy:
2

W listopadzie minie czterdzieści lat od największego zbiorowego samobójstwa w historii, a zarazem największej tragedii, jaka dotknęła USA do czasu ataku na World Trade Center. Dlaczego właściwie piszemy o tym na cdaction.pl?

Komentarzy:
11

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z