Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITNetflix i Platige Image robią serial na podstawie "Wiedźmina"

Cross środa, 17 maja 2017, 13:32 News

Jednym z reżyserów będzie rzecz jasna przygotowujący ten projekt od lat Tomasz Bagiński.

Platige Image opublikowało właśnie na Facebooku wpis, który powinien ucieszyć każdego fana twórczości Andrzeja Sapkowskiego.

Zatem: zamiast filmu serial, zamiast samego Bagińskiego kilku reżyserów (Polak ma odpowiadać za "przynajmniej jeden odcinek na sezon"). Wedle dotychczasowych planów dzieło Platige miało być iście hollywoodzką adaptacją opowiadań "Wiedźmin" i "Mniejsze zło" z żywymi aktorami i mocnym naciskiem na efekty komputerowe. Nie wiadomo, jak zmiana formatu wpłynie na rozmach przedsięwzięcia, ale dobrze wiedzieć, że Geralt w końcu opuścił produkcyjny czyściec. Podekscytowany wydaje się nawet sam Andrzej Sapkowski, który będzie pełnił przy serii rolę konsultanta kreatywnego:

Cieszę się, że Netflix stworzy adaptację moich opowiadań dla fanów, zachowując wierność materiałowi źródłowemu i motywom, pisaniu których poświęciłem ponad trzydzieści lat. Jestem niezmiernie zadowolony z naszej współpracy i zespołu, któremu przypadło zadanie ożywienia bohaterów moich książek.

Autora komplementują oczywiście Jarosław Sawko ("Sztuka spadania") i Tomasz Bagiński z Platige Image:

W tych książkach jest głębia moralna i intelektualna, która wykracza poza ramy gatunku. To opowieść o dzisiejszych czasach i ich wyzwaniach skryta pod płaszczykiem fantasy. To opowieść o nas - o potworze i bohaterze tkwiącym w każdym z nas.

Obaj wspomniani panowie będą pełnić przy serialu rolę producentów wykonawczych, podobnie jak Sean Daniel i James Brown z firmy Sean Daniel Company, odpowiedzialnej choćby za popularn serial sci-fi "The Expanse". Amerykanie komentują współpracę następująco:

Saga o wiedźminie opowiada o niekonwencjonalnej rodzinie, która jednoczy się w walce o prawdę w niebezpiecznym świecie. Bohaterowie są oryginalni, zabawni i wciąż zaskakują, nie możemy się więc doczekać, kiedy pokażemy ich przygody w serwisie Netflix, który jest idealną platformą dla takich historii.

Puls Biznesu w przewidywaniach budżetu serialu powołuje się na powiązane z amerykańską platformą streamingową źródło, które twierdzi, że Netflix włoży w pierwszy sezon "zaledwie" kilka milionów dolarów, a jeśli Geralt podbije serca widzów, kolejny sezon będzie mógł już liczyć na fundusze godne "Gry o tron" (20-30 milionów dolarów). Kwestia lokalizacji planów zdjęciowych "nie jest jeszcze przesądzona", ale Platige w przeszłości przebąkiwało to i owo na temat upatrzonych przez Bagińskiego już lata temu plenerach Europy Wschodniej. Wkrótce ma zresztą zostać uchwalona ustawa o ulgach podatkowych dla produkcji filmowych na terenie Polski. Wszystkie decyzje mają zostać podjęte teraz, "wieloetapowo", przy udziale zarówno Polaków, jak i Amerykanów.

Premiera pierwszego sezonu "Wiedźmina" planowana jest wstępnie na przyszły rok.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
piątek, 19 maja 2017, 21:03   mishiu
Naprawdę chcą zekranizować Sagę o Wiedźminie czy to jakiś żart? Przecież to musiałoby być dla widzów od 18 lat. Inaczej zrobią bajkowy shit jak ten stary serial o Wiedźminie.
piątek, 19 maja 2017, 12:26   Wszogun
Sapek nauczony doświadczeniem związanym z grami tym razem jest podekscytowany. Znaczy się tym razem dopilnuje zęby swoje zarobić.
czwartek, 18 maja 2017, 8:37   Victarion
Keddav ty jestes jakis dziwny chlopie :), albo masz po prostu za duzo czasu wolnego.
czwartek, 18 maja 2017, 7:12   GolemDorfl
@artudzie Francuzi? Już zaczynam się bać. No chyba, że wziąłby się za to Luc Besson.
czwartek, 18 maja 2017, 6:19   Khalim
Już wkrótce: "Nie znam nikogo oglądającego seriale, obracam się wśród ludzi inteligentnych" xD
czwartek, 18 maja 2017, 1:55   logman
Zobaczymy jak to wyjdzie w praniu, Netflix ma na swoim koncie całkiem niezłe serie jak i kompletne porażki, więc nie ma co się zbyt optymistycznie nastawiać.
środa, 17 maja 2017, 23:02   arturdzie
@GolemDorfl Gdzieś czytałem że Francuzi planują ekranizację tego komiksu.
środa, 17 maja 2017, 22:54   Keddav
Victarion - Co jest w tym trudnego do zrozumienia? Skoro piszesz o czymś, o czym ja wcześniej nie wiedziałem lub widziałem inną wersję i chcę potwierdzenia tego, a Ty masz w to najlepszy wgląd i dostęp bo przecież sam widziałeś, to czemu nie podasz dla świętego spokoju tego źródła? Ja widziałem dużo 'może' i 'jak mi się zachce'. A kilka miesięcy temu widziałem, jak Tomasz Karolak na pewnym forum dyskusyjnym napisał recenzję państw Europy, gdzie obraża wszystkich Polaków. Uwierzysz mi bez źródła?
środa, 17 maja 2017, 22:21   GolemDorfl
Dajcie mi do tego jeszcze dobrze nakręconego "Thorgala" i po obejrzeniu wszystkich sezonów mogę się kłaść do trumny.
środa, 17 maja 2017, 22:11   Victarion
Na mily BOG ! gracze laczcie sie ! haha

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Topowe gamingowe słuchawki firmy znanej z high-endowego sprzętu grającego, co z jednej strony przekłada się na cenę, z drugiej – na jakość.

Komentarzy:
15

Na pierwszy rzut oka to FPS.

Komentarzy:
23

Choć w maju fetował dziesięciolecie, Dontnod to studio wciąż nieokrzepłe, nadal poszukujące zarówno artystycznej tożsamości, jak i właściwego modelu biznesowego.

Komentarzy:
0

Nim świat ujrzał połyskliwą pierś Roberta Pattinsona, o wampirach pisali Goethe, Dumas i Voltaire, a sam wampiryzm przypisywano władcom Węgier i Rumunii. Również poza kartami powieści czy filmowymi klatkami ofiarami domniemanych krwiopijców padły setki tysięcy ludzi.

Komentarzy:
6

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z