Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Pokémon Go: Nie ma co liczyć na chińską premierę

Cross środa, 11 stycznia 2017, 11:01 News

Ani hitu Niantica, ani żadnej podobnej gry.

Od samego początku oficjalne pojawienie się Pokémon Go w Chinach wydawało się mrzonką – wydane właśnie oświadczenie organu władzy odpowiedzialnego za cenzurę nie zmienia tego stanu rzeczy ani o jotę. Powody, dla których rząd Państwa Środka nie chce wydać gry na terenie swojego kraju, to "zagrożenie bezpieczeństwa konsumentów" (patrz: wszystkie newsy w stylu "Pikachu powoduje wypadek samochodowy") i "zagrożenie bezpieczeństwa informacji geograficznych". Przypomnijmy, że w Chinach ze względu na strach przed szpiegostwem zablokowane są aplikacje pokroju Google Maps.

Decyzja cenzora wpływa negatywnie nie tylko na perspektywy zarobkowe studia Niantic, ale też wielu chińskich devów eksperymentujących z grami AR. Póki wspomniane "zagrożenia" nie zostaną odpowiednio zażegnane, twórcy nie otrzymają zezwoleń na premierę swoich aplikacji.

Nasze zasoby

Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
środa, 11 stycznia 2017, 23:14   Antimasterplan
@Marcus93
Stąd, że spotkała mnie dosyć stresująca sytuacja mogąca zakończyć się tragedią, i że ta właśnie gra była tutaj głównym determinantem - gdzie grupkę tych właśnie osób mijałem kilkanaście minut wcześniej, biegającą między samochodami (na parkingu), zajaraną tą właśnie grą. W przypadku tych osób granie doprowadziło wówczas do totalnego odmóżdżenia. Pewnie na po drugiej stronie ulicy pojawił się srarizard czy inny gunwoczu...Także powyższe "newsy" jak się okazuje nie są totalnie wyssane z palca.
środa, 11 stycznia 2017, 22:11   Marcus93
@Antimasterplan Napisałeś, że nie jesteś agresywny, więc świat ci wybacza twoją chęć bicia pieszych, harcerze już szykują dla ciebie order uśmiechu za szerzenie dobrej kultury na drodze, a prezydent miasta stołecznego rozważa wręczenie ci kluczy do bram miasta. A tak na serio, co to za różnica, czy przechodzień gra na telefonie, czy wącha kwiatki? Fakt jest taki, że nie rozgląda się przed wejściem na jezdnię i tym samym stwarza niebezpieczeństwo. Skąd więc ta ukierunkowana agresja tylko względem pokemon go?
środa, 11 stycznia 2017, 13:18   lastmanstanding
amen
środa, 11 stycznia 2017, 12:53   Antimasterplan
...dobrze, że moda na tą gunwogre już powoli mija, i że jest zima - gdzie już zauważalnie mniej tych debili kręci się po ulicach. Żałuję tylko, że nie zjechałem na pobocze, nie dogoniłem, i nie strzeliłem jednemu i drugiemu soczystego liścia w pysk, coby dobrze zapamiętał co się właśnie stało. Tak jak nie jestem agresywny, tak tego typu trauma przydałaby się im na przyszłość, bo co jak co, ale tu chodzi o życie, i lepsza taka mini-trauma, niż kalectwo czy śmierć z głupoty.
środa, 11 stycznia 2017, 12:48   Antimasterplan
Choć wiem, że nie o to głównie chodzi w Chinach, to sam śmiałem się z tego "wychodzenia na drogę" (nie do końca wierząc w ludzką głupotę), dopóki sam (pisałem już kiedyś tu o tym) bym nie rozjechał 3 kretynów, ekhm, "trenerów", dojeżdżając do skrzyżowania na dwupasmówce. Zawsze jestem czujny na drodze, i pewnie dlatego obyło się bez tragedii, ale i tak było to dosyć przerażające - łby w smartfonach, i dosłownie wyleźli na drogę (z dużej grupy osób czekających na zielone) jakby świat nie istniał...

O autorze

Aleksander 'Cross' Borszowski
Aleksander 'Cross' Borszowski
redaktor cdaction.pl
Cyberdemon na końcu E4M2. Fundamentem jego moralności jest żelazna zasada wyrzekania się wynagrodzenia pod koniec questa.

Podobne newsy

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Zaczęło się w Rosji, w 2005 roku. Wtedy to miała miejsce premiera książki „Metro 2033”. Zdmuchnięty atomowymi uderzeniami świat skurczył się tam do tuneli moskiewskiego metra, a ludzkość niczym szczury zaadaptowała się do życia pod ziemią.

Komentarzy:
5

Jeszcze dziś trwa w Nadarzynie święto e-sportu, gier planszowych, seriali, cosplayu, pieczonego ziemniaka i, na upartego, komiksów. My spędziliśmy tam parę godzin wczoraj, dlatego pozwólcie, że podzielimy się z wami zestawem migawek prosto z Ptak Warsaw Expo.

Komentarzy:
8

Zagraliśmy już w Tekkena 7 – i opisaliśmy dokładnie całą zawartość gry, byście mogli podjąć decyzję, czy warto w nią zainwestować. [Spoiler: Jak najbardziej!]

Komentarzy:
4

Wszystko zaczęło się, kiedy Namco postanowiło podkraść Sedze twórców Virtua Fightera...

Komentarzy:
8

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z